שתף קטע נבחר

מקורב להירש: "דורון אלמוג הוא איש אחד, המלצה אחת"

סא"ל במיל' ראובן בן שלום באולפן ynet: "אלמוג התכוון להמליץ שהירש לא יוכל לפקד ולהעבירו לתפקיד מטה. הירש לא הסכים והתפטר". על המסקנות: "אפילו ועדת וינוגרד לא אימצה אותן"

"בסופו של דבר דורון אלמוג הוא איש אחד שנתן המלצה אחת וגם ועדת החקירה הממלכתית בעצמה לא אימצה את המסקנות". כך אומר הבוקר סגן אלוף במיל' ראובן בן שלום, מקורבו של מפכ"ל המשטרה המיועד גל הירש, בראיון לאולפן ynet. ביום שישי נחשף ב"ידיעות אחרונות" כי אלמוג קבע בדו"ח שחיבר בעקבות חטיפת אהוד גולדווסר ואלדד רגב ז"ל לפני פרוץ מלחמת לבנון השנייה שהירש פסול מלכהן בתפקידי פיקוד.

 

בן שלום טען כי "אלמוג התכוון להמליץ שהירש לא יוכל לפקד או לא יוכל למלא תפקידי פיקוד והתכוונו לשים אותו בתפקיד מטה כלשהו. גל הירש לא היה מוכן לדבר הזה ולמעשה התפטר". לדבריו, נגד הירש מתנהל קמפיין לטרפוד מינויו שאף שהיה צפוי - עוצמתו גבוהה משצפו בסביבתו.

 

"זה התחיל בדיבורים על הדרגה, כאילו שתת-אלוף לא יכול לפקד על ארגון כמו המשטרה, ועבר לגילדת המפכ"לים במילואים", אמר. לדבריו, הפגיעה ב"חונטה" של המפכ"לים לשעבר "גרמה לפעולות שלדעתי רק גרמו לציבור להבין כמה שהמפכ"ל הזה יהיה טוב". השלב הנוכחי, לדבריו, הוא המצאת שקרים על הירש: "הוא איש עסקים ישר, יש לו חברה שעוסקת בפעילות חובקת עולם, כדת וכדין, בתיאום מלא עם גורמי

הביטחון של מדינת ישראל. לא היה ולא נברא. המצאות".

 

"כשאני אומר 'קמפיין מתוזמר' - ושוב, ראינו מגילדת המפכ"לים ועד רני רהב שיש פה עניינים מאחורי הקלעים - גם אז, אני לא יודע מי עומד מאחורי זה", אמר בן שלום. "רואים שזה מתוכנן היטב, אולי אפילו ממומן היטב. גם שם אני לא יודע לשים את האצבע... יש גורמים ששמו להם כיעד לטרפד את המינוי הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ "ידיעות אחרונות"
גל הירש. "קמפיין ממומן היטב"
צילום: יריב כץ "ידיעות אחרונות"
מומלצים