שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לא רק בספרות ילדים: שבוע האיור 2015

  בעבור רובנו, איורים מקושרים באופן אוטומטי לספרות ילדים. אבל שבוע האיור הוא חגיגת אמנות ייחודית, ששואפת לתקן את מעמדם של המאיירים ולחשוף סגנונות חדשים. צפו באיורים בהשראת שירת דליה רביקוביץ וסיפור של עגנון

  במחצית הראשונה של חודש ספטמבר, נחזה ברחבי תל אביב בתערוכות ואירועים במסגרת שבוע האיור, המתקיים זו השנה השנייה. שבוע האיור - ביוזמתו של יובל סער ובשיתוף המחלקה לאמנויות של עיריית תל אביב - הוא חגיגה לאהובי האיור, מתחומי האמנות הפחות מוערכים בארץ, בעיקר בשל השיוך המידי (והלא מדויק) לספרות ילדים, שנחשבת בעצמה לנחותה ביחס לאמנויות אחרות.

   

  המיזם הזה מבקש לערער את כל מה שידענו על איור, ולהציג אירועים וסדנאות ייחודיים, תערוכות יחיד ותערוכות קבוצתיות, ולחשוף למעלה מ-300 מאיירים ומאיירות היוצרים בטכניקות שונות ובמגוון רחב של סגנונות.

   


   

  כפי שהאיור קשור בין השאר לספרות ילדים, הוא חובר לא פעם לטקסטים ספרותיים למבוגרים. כמה מהתערוכות בשבוע האיור מציגות פרשנויות וויזואליות לטקסטים ספרותיים או יצירות מקוריות של טקסט ואיור. צפו בכמה מהן:

   

  איור בהשראת שיר של דליה רביקוביץ. שבוע האיור ()
  איור בהשראת שיר של דליה רביקוביץ. שבוע האיור

   

  "החלון - תערוכת איורים לשירי דליה רביקוביץ". אוצרים: נועה ויכנסקי ושחר בכור. משתתפים: מאיה שלייפר, דורון זהרי שמש, מורן ברק, מיקי מוטס, לירן רביב, ועוד. "גלריה גבירול", אבן גבירול 108

   

  מתוך "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה" ()
  מתוך "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה"
   

  "מעשה בגמד, בענק ובנסיכה". אוצרת: מוניקה לביא. משתתפים: נחום גוטמן, אריה נבון, צילה בינדר, אביאל בסיל, איציק רנרט, ועוד. תערוכה לילדים בנושא איורי אגדות והמרחב בין סיפורי ילדים ומיתוסים. "מוזיאון נחום גוטמן לאמנות", רחוב שמעון רוקח 21, נווה צדק.

   

  מתוך תערוכת היחיד של נועה שניר, בהשראת ש"י עגנון ()
  מתוך תערוכת היחיד של נועה שניר, בהשראת ש"י עגנון

   

  "אהובותיו של הירשל הורוביץ". תערוכת יחיד של נועה שניר. איורים עדכניים בהשראת ספרו של ש"י עגנון, "סיפור פשוט". חנות הספרים "סיפור פשוט", רחוב שבזי 36, נווה צדק.

   

  "חלומי על הלוחם המביט מעלה". מתוך סיפור גרפי קצר ()
  "חלומי על הלוחם המביט מעלה". מתוך סיפור גרפי קצר

  "חלומי על הלוחם המביט מעלה". אוצרת: עלינא דקל. רישומים וטקסט מתוך סיפור גרפי קצר, "חלומי על הלוחם המביט מעלה" מאת ציון אברהם חזן. גלריית "תיאטרון החנות", רחוב העלייה 31.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איור של נועה שניר בהשראת ש"י עגנון
  לאתר ההטבות
  מומלצים