שתף קטע נבחר

איום ברשת: צוות חדש נלחם בהכפשת שופטים

נשיאת העליון מרים נאור חשפה כי יוקם גוף שינטר פרסומים פוגעניים באינטרנט וידווח למשטרה. לשופטים היא אמרה: "ערים למה שאתם עוברים"

 

נשיאת העליון מרים נאור עם השרה שקד (צילום: מערך הדוברות של הרשות השופטת) (צילום: מערך הדוברות של הרשות השופטת)
נשיאת העליון מרים נאור עם השרה שקד(צילום: מערך הדוברות של הרשות השופטת)

 

במשרד המשפטים הוקם לאחרונה צוות בראשות המשנה לפרקליט המדינה שתפקידו להתמודד עם הפגיעה, ההכפשה והאיום על נושאי משרות ציבוריות ובראשם השופטים. כך חשפה אתמול (א') נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור בכנס שופטים ארצי בירושלים.

 

הצוות כולל נציגים ממשרד המשפטים, המשטרה, אגף התקשוב הממשלתי ונציגי הנהלת בתי המשפט. במסגרת שיתוף הפעולה ביניהם נקבע ערוץ ישיר להגשת תלונות במשטרה ולטיפול בשופטים מאוימים.

 

לשופטים שנכחו בכנס אמרה הנשיאה נאור: "אנחנו ערים להתמודדויות אישיות קשות של חלק מכם, בעיקר שופטי משפחה ושופטי נוער, עם תופעות של הכפשות בדרכים שונות ובהן באינטרנט, הפגנות ליד הבית, תביעות מחו"ל, איומים ועוד".

 

הכוונה היא להקים צוות "הכפשות" ייעודי בהנהלת בתי המשפט, אשר יהיה אחראי על הובלת הטיפול ויישום דרכי ההתמודדות עם תופעת הפרסומים הפוגעניים ברשת, ובכלל זאת בחינה והטמעה ש כלים טכנולוגיים ייעודיים לטובת ניטור יזום של תכנים פוגעניים, והסרת התכנים סמוך לפרסומם.

 

הנשיאה נאור התייחסה גם לעיסוק הציבורי בתקופה האחרונה בנושא אופי ודרך בחירת השופטים, ואמרה: "אעשה ככל יכולתי, במציאות שהיא לעתים מורכבת, כדי לשמור על הרמה המקצועית והאנושית של השופטים המצטרפים לשורותינו. השיקול הדומיננטי העומד תמיד לנגד עיניי הוא החובה כלפי ציבור המתדיינים".

 

בתגובה קראה שרת המשפטים איילת שקד להרחיב את ההטרוגניות של השופטים במערכת ולשלב מגזרים מגוונים באוכלוסייה. בעניין אחר היא הפצירה בשופטים ליישם את החוק המחייב דיונים מיום ליום כדי למגר את הסחבת ולהגביר את אמון הציבור במערכת: "אין דבר קשה יותר מעננה המרחפת מעל ראשו של אדם תקופה ארוכה", אמרה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
נשיאת העליון מרים נאור
צילום: דן בלילטי
מומלצים