שתף קטע נבחר

רגב נגד הירש: "יש עליו חותמת - לא ראוי לפיקוד"

שרת התרבות היא חברת הממשלה הראשונה שיוצאת נגד המועמד לתפקיד המפכ"ל. "אם ארדן היה מכיר את האינפורמציה שהוא גילה, הוא לא היה מביא את המינוי", אמרה. שר בממשלה: "יש לה חשבון עם הירש מלבנון השנייה"

לראשונה ביקורת חריפה על מועמדותו של גל הירש לתפקיד המפכ"ל מצד חבר ממשלה. שרת התרבות מירי רגב, שכיהנה כדוברת צה"ל בזמן מלחמת לבנון השנייה, תקפה את מועמדותו של הירש ואמרה כי אלופים שתחקרו את תיפקודו במלחמת לבנון קבעו שאינו ראוי לפיקוד ולכן צריך לחשוב פעמיים אם הוא יכול לפקד על משטרת ישראל.

 

הדברים נאמרו במהלך ישיבת הממשלה השבועית, שבה האריכה הממשלה פה אחד את תקופת כהונתו של ניצב בנצי סאו כממלא מקום המפכ"ל בעוד 45 ימים. רגב ביקשה את רשות הדיבור ואמרה: "אני בטוחה שאילו השר לבטחון פנים גלעד ארדן היה מכיר את האינפורמציה הנוספת שהוא גילה הוא לא היה מביא את המינוי".

 

רגב אמרה כי היא "מחויבת להגיד את זה בישיבת הממשלה. לא אמרתי את זה בתקשורת כי דיברו איתי משפחות שכולות רבות ואלופים בצה"ל שתחקרו את התיפקוד של הירש במלחמת לבנון השנייה. הם מצפים שלא ימנו פה אנשים שיש עליהם חותמת שהם לא ראויים לפיקוד ולא יכולים לפקד על משטרת ישראל. זה מה שקבעו הדוחו"ת ואני בטוחה שאם גלעד היה יודע את זה לפני כן - הוא היה חושב פעמיים לפני שהיה מביא את המינוי".

 

אחד השרים העיר לרגב על האמירה שלה שלא אמרה את זה בתקשורת. "אז למה את אומרת את זה כאן בישיבת הממשלה?". רגב השיבה: "אני כשרה מחויבת להגיד את דעתי". השר לבטחון פנים גלעד ארדן רגז על דבריה של רגב, אך השיב לה עניינית: "דעתי שונה ממך ואני לא מתכוון לחזור בי".

 

אחד השרים הזכיר את העבר של רגב כדוברת צה"ל במלחמה ב-2006 שבה נמתחה ביקורת חריפה על הירש, וגם את הפרשה החדשה - הקלטה שבה שרת התרבות ויועציה נשמעים מתדיינים כיצד להסביר העסקת פרסומאי ללא מכרז. אותו שר סינן בשקט: "האם השרה רגב יצאה בהצהרה בגלל שיש לה חשבון עם הירש ממלחמת לבנון השנייה, או שבגלל הפרסום של ערוץ 10 היא רוצה למצוא חן בעיני מישהו מהמשטרה?".

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לרגב ואמר לה: "גם דעתי שונה מדעתך, אבל כרגע לא דנים בזה". בפתח ישיבת הממשלה התייחס נתניהו למינוי שבמחלוקת: "אני נותן גיבוי מלא לשר לביטחון פנים ולמאמצים שלו למנות את האיש הטוב ביותר לתפקיד המפכ"ל. הירש הוא האדם הנכון, במקום הנכון. הוא קצין ערכי ומסור. יש לו יכולות גדולות לחולל שינויים ולתרום תרומה לחיזוק משטרת ישראל ושלטון החוק במדינה".

 

השרה רגב מסרה בתגובה: "אני לא נוהגת להתייחס לאמירות שנאמרות בפורומים סגורים, קל וחומר בישיבת ממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
השרה רגב
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים