שתף קטע נבחר

בעלי צרכים מיוחדים לא הוכנסו לבית הספר

יום לפני פתיחת השנה נמסר להורים לבעלי איחור התפתחותי קל שילדיהם לא יוכלו ללמוד בבית הספר מגן הלב באשדוד. הסיבה: חוסר מקום. בשל כך נותרו הילדים ללא מסגרת. "הבת שלי מחוברת לחמצן, איזו מן התנהלות זו?", קבלה אחת ההורים. עיריית אשדוד: "המנהל ידע שאין לו מקום"

  

 

הורים ל-26 בנות ובנים בעלי צרכים מיוחדים נדהמו לגלות אמש (יום ב') כי ילדיהם לא יוכלו ללמוד השנה בבית הספר מגן הלב באשדוד מפאת מחסור בכיתות. 15 הורים, שנמנים עם אותה קבוצה שאינה מתגוררת בעיר, החליטו להגיע הבוקר בכל זאת למוסד באשדוד בניסיון לאתר מקום בכיתות לילדיהם. בעיריית אשדוד הטילו את האחריות לאי הכנסת התלמידים על מנהל מוסדות מגן הלב.

 

באתר של בית הספר צוין כי מדובר במוסד שנותן מענה לילדים וצעירים בני 21-3 בעלי איחור התפתחותי קל באזור הדרום בקשת רחבה של לקויות: נכויות, תסמונות קשות וילדים עם הפרעות תקשורת. עוד צוין כי בית הספר פועל במסגרת יום לימודים ארוך וכי התלמידים מחולקים לכיתות לפי הלקות, רמת התפקוד והגיל.

"כאוס ענק". בית הספר מגן הלב באשדוד (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
"כאוס ענק". בית הספר מגן הלב באשדוד(צילום: רועי עידן)

ההודעה שקיבלה אחת ההורים (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
ההודעה שקיבלה אחת ההורים(צילום: רועי עידן)

יוסי בר, סמנכ"ל עמותת מגן הלב, אמר היום: "מדובר במוסד אזורי שקולט אליו תלמידים מאזור הדרום. לפני כמה חודשים פנינו לעיריית אשדוד והתרענו שלפי הרישומים למוסד חסרות לנו ארבע כיתות א'. אמרו לנו להפסיק לקבל ילדים שאינם תושבי העיר". בר אמר עוד כי "התוצאה היא שנאלצנו להודיע ערב פתיחת השנה ל-26 הורים לילדים עם צרכים מיוחדים שהם לא יכולים לשלוח את ילדיהם למוסד הבוקר. צריך להבין שהמוסד הזה לא יכול להתקיים רק עם תלמידים מאשדוד, כי מדובר בכיתות שהן הומוגניות ושנפתחות לפי בעיות התלמידים".

 

כאמור, 15 הורים שילדיהם נדחו בחרו להגיע בכל זאת הבוקר למוסד. יעל, אחת מהם, סיפרה: "הבת שלי סובלת מפיגור ומחוברת לחמצן. ממש רגע לפני פתיחת השנה נאמר לנו שאין מקום במוסד לבת שלי. איזו מן התנהלות זו? מדובר בילדים עם צרכים מיוחדים, ילדים מונשמים שיום לפני פתיחת שנת הלימודים החליטו להשאיר אותם ללא מסגרת".

 

אם לילדה סיעודית ומונשמת בת 6 אמרה: "איפה נשמע דבר כזה? אלה ילדים

שזקוקים למסגרת. מישהו חייב להתעורר ולמצוא פתרון באופן מיידי". סמנכ"ל העמותה בר הוסיף: "זו ממש קטסטרופה. מדובר בילדים בעלי צרכים מיוחדים, פשוט כאוס ענק".

 

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "לצערנו, מנהל מוסדות מגן הלב בחר כבכל שנה לקבוע עובדות בהתייחס לתלמידים הנרשמים במוסדותיו, וזאת ללא כל תיאום עם מנהל החינוך ובידיעה שאין לו מבנים לשנה הבאה. אילו היה מדובר בתלמידי העיר, ניחא, אלא שמתברר כי מחצית התלמידים מגיעים מחוץ לעיר ובכך למעשה מייצרים עומס נוסף על המחסור בכיתות שממילא קיים".

 

עוד נמסר מהעירייה כי "מנהל המוסד קיבל התראות אין קץ בעניין זה ובחר להתעלם. בכך למעשה קבע את גורל תלמידינו בשל רצונו לדאוג לתלמידי ערים אחרות על גבם של ילדינו. מכיוון שהתנהלותו נעשית באופן זה הרי שאין לנו דרך לדעת כמה כיתות באמת חסרות לו. אנו מציעים גם כעת לדחות את תלמידי הערים האחרות בחזרה למקום מגוריהם ולאכלס את המקומות הפנויים בתלמידי אשדוד. אנו מחויבים בראשונה לילדינו ואת זאת צריך גם מנהל המוסד לדעת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
בית הספר מגן הלב באשדוד
צילום: רועי עידן
מומלצים