שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עופר עיני: "יש סכנה מוחשית לקיום הכדורגל"
  יו"ר ההתאחדות לכדורגל התייחס בהרחבה לסוגיית השבת: "השד יצא מהבקבוק. הכדור בידיו של שר הכלכלה. שמו אותנו עם הגב לקיר. אנחנו לא נגד שלא ישחקו בשבת, אבל כל עוד הכדורגל יילך קדימה ויעשו את ההתאמות". באומן: "אני לא מוכן להיות זה שעובר על החוק"

  לאחר שאתמול (ב') הודיעו לשר הכלכלה, אריה דרעי, כי בעקבות החלטת בית הדין לעבודה לא יוכלו לקיים משחקי כדורגל בשבת ללא אישור, קיימו היום ההתאחדות לכדורגל ומנהלת הליגות מסיבת עיתונאים כדי להבהיר את המצב ואת עמדתם. נציגי ליגת Winner והליגה הלאומית החליטו לגבות פה אחד את הדרישה להסדרה ענפית של הכדורגל.

   

  יו"ר מנהלת הליגות, יורם באומן, פתח את מסיבת העיתונאים והזכיר את דבריה של שופטת בית הדין לעבודה שקבעה כי ללא אישור משר הכלכלה, קיום משחקים בשבת הוא בגדר עבירה פלילית.

   

  צפו במסיבת העיתונאים של ההתאחדות והמנהלת    (סטילס ו-וידאו: אורן אהרוני)

  צפו במסיבת העיתונאים של ההתאחדות והמנהלת    (סטילס ו-וידאו: אורן אהרוני)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  באומן: "הסטטוס-קוו הופר מבחינתנו ואנחנו לא נהיה עבריינים, אני לא מוכן להיות זה שעובר על החוק. אני לא מוכן להעסיק אנשים ללא היתר. לא מדובר כאן במלחמה על השבת, למעלה מ-100 שנה הכדורגל משוחק ביום המנוחה השביעי. היום בו משפחות יכולות ליהנות ביחד".

   

  יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני: "אחרי הדיון בבית הדין לעבודה, השד יצא מהבקבוק. אחרי אתמול, גם יורם וגם אני כתבנו מכתב לשר הכלכלה שמבקש לתת לנו

  אישור גורף לכל הענף. הכדור נמצא בידיו. מדובר פה לא רק על הליגות המקצועניות אלא החל מהרמה של ילדים. מעל 30 אלף ילדים משחקים בכל רחבי הארץ, קשה לי לראות איך מקיימים למשל משחקים ביום שהוא לא יום מנוחה".

   

  עיני המשיך: "אין לנו בעיה עקרונית לא לשחק בשבת ובתנאי שזה יתאפשר. אני רוצה לסבר את אוזניכם - הילדים משחקים מ-8 בבוקר ברצף, האם ביום חול הם יכולים לשחק מ-8 בבוקר? הציעו שקבוצות שלא ירצו, לא ישחקו בשבת, אנחנו לא נגד, אבל חייבים לעשות התאמות נדרשות לשם כך. לבנות יותר מתקנים, לעשות התאמות נכונות כדי לקדם את הכדורגל, ודבר כזה לא מסתייע כרגע. הדבר הנכון שצריך לעשות בממשלה זה לתת אישור אפילו זמני ואז להיכנס לדיאלוג אמיתי: 'הכדורגל לאן?'. אם המטרה של הממשלה היא לא לשחק בשבת, שיואילו בטובם להראות לנו איך עושים את זה. אין לנו בעיה לא לשחק בשבת כל עוד הכדורגל יילך קדימה".

   

  המכתב ששיגרה ההתאחדות לזכיינים ()
  המכתב ששיגרה ההתאחדות לזכיינים

   

  "עוד לפני העתירה של ארגון השחקנים לבית הדין, הצעתי לשרת הספורט להקים ועדה ולראות איך אפשר לקיים דבר כזה. הדרך היחידה לפתור את הסוגייה הזו היא להתיישב ולראות איך אפשר לפתור את הבעיה. אם הממשלה חפצה שלא ישחקו בשבת, אז אפשר למצוא פיתרון אבל לא ביום אחד. אפשר לעשות את זה בטווח זמן הגיוני בתיאום עם המנהלת וההתאחדות. ולדאוג לעשות את הכדורגל הכי טוב שאפשר. אם זה יסתייע אנחנו הראשונים שנשמח. אבל כרגע שמו אותנו עם הגב לקיר, אמרו לנו 'אם אתם מקיימים כדורגל בשבת אתם עבריינים', ואת זה לא נוכל לקחת על גבנו. היום שיגרנו מכתב נוסף והבהרנו לזכיינים שאם לא נקבל תשובה משר הכלכלה לא נוכל לקיים משחקים".

   

  דוד רביבו מתייחס לסוגיית הכדורגל בשבת

  דוד רביבו מתייחס לסוגיית הכדורגל בשבת

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  עיני סיכם: "הקרב שלי הוא לא קרב נגד הדת חלילה. אני בעד לקיים כדורגל והכי נוח לקיים כדורגל ביום שבתון. עם זאת, אין לי עניין עקרוני שחייבים לקיים כדורגל בשבת. אבל, נכון לרגע זה אם תהיה החלטה גורפת לא לקיים כדורגל בשבת, לא נוכל לקיים כדורגל. אני מקווה ששר הכלכלה יבין שכדורגל זה משהו שחשוב להמונים, יתיישב ויפתור את הסוגיה. אם לא, לא נעבור עבירה פלילית ולא נקיים כדורגל. זה דבר שיכול להיפתר בשבוע – הם צריכים להחליט אם לתת אישור או לא. אם לא נקבל אישור, נודיע מספר ימים לפני, נתן לקבוצות להיערך, זה לא יהיה בדקה ה-90. יש סכנה מוחשית לקיום הכדורגל וזה יכול לזלוג גם לענפים אחרים".

   

  מנכ"ל המינהלת אורן חסון: "ההחלטה להפסיק את שיטת 'יהיה בסדר' קיבלה הערב את הסכמת האסיפה הכללית. אנחנו מחוייבים למינהל תקין ולעמידה בחוק. לא נעצום עיניים ולא נפר חוק. ככל שנידרש נשתמש בכלים מקצועיים וציבוריים נוספים".


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן שוורץ
  עופר עיני ויורם באומן
  צילום: ראובן שוורץ
  מומלצים