שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבלוגרים שמעצבים הסברה: "כולם כאן נחמדים, ישראל נהדרת"
  עשרה בלוגרים ומעצבי אופנה מחו"ל הוזמנו לארץ, במטרה להציג את רשמיהם מישראל בפני מיליוני העוקבים שלהם ברשתות החברתיות. בלוגרית מגרמניה: "הערבים גרים ליד יהודים ונראה שזה בסדר"

   

   (צילום: תומר רוטנברג, Standwithus)
  (צילום: תומר רוטנברג, Standwithus)

  האורחים מחו"ל עם סטודנטים מהמרכז הבינתחומי (צילום: תומר רוטנברג, Standwithus)
  האורחים מחו"ל עם סטודנטים מהמרכז הבינתחומי(צילום: תומר רוטנברג, Standwithus)
  בלוגרים ומעצבי אופנה נגד ה-BDS: "כולם כאן נחמדים, הערבים גרים ליד יהודים ונראה שזה בסדר. חוויתי את ישראל בצורה טובה, אני מופתעת מזה שישראלים מדברים אנגלית מושלמת, וגם ספרדית שלמדו מתוכניות טלוויזיה". זה הרושם שקיבלה מישראל לואיסה הלנה האקרד, בלוגרית אופנה מגרמניה, שהגיעה לארץ יחד עם בלוגרים פופולריים ומעצבי אופנה ממדינות שונות, אשר להם מיליוני עוקבים ברשתות החברתיות השונות (פייסבוק, טוויטר, בלוגים, אינסטגרם, סנאפ צ'אט, וויבו הסינית ועוד). הם הוזמנו לביקור בישראל במסגרת פרויקט ששמו "muza" שאותו יזמו סטודנטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה בשיתוף ארגון StandWithUs. המטרה: להציג את ישראל באור שונה, לא כפי שהיא מוצגת על ידי ארגונים שמציגים אותה באופן שלילי.

   

  האקרד בת ה-26 סיפרה על חוויותיה מישראל: "אני במקור מהמבורג, בלוגרית במשרה מלאה בבלוג שעוסק באופנה. אני מטיילת הרבה אבל מעולם לא הייתי לפני כן בישראל, לא ידעתי עליה הרבה, ורציתי ללמוד ולהכיר את הארץ והאנשים בה. פגשתי יהודים רבים בעבר ואנחנו כמובן לומדים על העבר, אבל רציתי ללמוד יותר על התרבות וההיסטוריה. חבריי סיפרו לי שתל אביב היא מקום מגניב, לא שמעתי משהו רע אבל בחדשות שומעים על העימות. אני לא כל כך מתעסקת בפוליטיקה אז לא הייתה לי דעה. קיבלתי הערות וויכוחים בבלוג, אבל אני חושבת שזה טוב, יכולתי לשאול כאן שאלות ששאלו אותי בבלוג. יש לי גם ערוץ 'יוטיוב' שבו אדבר על ישראל ואסביר שלא מסוכן כאן ומעניין. אדבר בעיקר על אופנה, לי חשובים האנשים, לא משנה אם אתה ערבי או יהודי".

   

  הבלוגרים בירושלים. "הלבוש שם יותר מסורתי" (צילום: תומר רוטנברג, Standwithus)
  הבלוגרים בירושלים. "הלבוש שם יותר מסורתי"(צילום: תומר רוטנברג, Standwithus)

  לורין ווי בת ה-25 מהפיליפינים גם התרשמה מישראל: "יש לי בלוג על אופנה וטיולים ואני מפרסמת על מקומות שאני מבקרת בהם. יש לי 680 אלף עוקבים (בטוויטר ובפייסבוק). אני ומשפחתי שמענו על ישראל, ה'הולי לנד', ותמיד רציתי לבקר כאן, במיוחד בירושלים. לא שמעתי על כל עניין הפוליטיקה כאן. ישראל נהדרת, היינו בתל אביב, אנחנו שבים מירושלים ואכתוב על המקומות שבהם ביקרתי. עוד לפני כן שמעתי דברים טובים על תל אביב ומרגש לפגוש מעצבים מקומיים. התרשמתי שהישראלים

  טרנדיים מאוד, אבל בירושלים הלבוש מסורתי יותר כמובן".

   

  הבלוגרים ביקרו בירושלים ובים המלח, והכירו את חיי הלילה של תל אביב, תוך שימת דגש על חשיפת המעצבים לתעשיית האופנה בישראל ולמעצבים ישראלים מובילים. מטרת המארגנים, 27 סטודנטים, היא הסברה - לגרום לבלוגרים שמבקרים כאן לראשונה להיחשף למדינת ישראל בצורה חיובית, דרך היצירתיות, היזמות ותחום האופנה.

   

  שגיא קרמן, סטודנט בבינתחומי, מנהל את הפרויקט: "חשבנו איך להסביר על המדינה בצורה טובה יותר ויזמנו את הרעיון. גייסנו אנשים שיש להם תפוצה של כמה מיליוני בני אדם ביחד בבלוגים, והם מבקרים כאן ויכתבו על ישראל. לחלק ממעצבות האופנה יש כבר עוקבים שכעסו עליהן, למה הן כותבות ישראל למשל ולא פלסטין. לפני הביקור הם עברו שאלון מה הם יודעים על ישראל, וגילינו שהם לא מכירים יותר מדי, רק ידעו שיש כאן תרבות מגוונת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הבלוגרים שמעצבים הסברה: "כולם כאן נחמדים, ישראל נהדרת""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים