שתף קטע נבחר

בהוראת דרעי: ביתן ישראלי בתערוכה בחו"ל ייסגר בשבת ובחג

מכון הייצוא מציג בתערוכת IBC באמסטרדם מזה שנים את הביתן הישראלי שמהווה מוקד משיכה ללקוחות שתרים אחר החדשנות הישראלית. השנה, בהוראת משרד הכלכלה, הביתן ייסגר לשלושה מתוך חמשת ימי התערוכה. משרד הכלכלה: "מי שייפגע - יפוצה"

מזה שנים מנהל מכון הייצוא את הביתן הישראלי בתערוכת IBC 2015 באמסטרדם אשר נפתחת מידי שנה ביום שישי ומתנהלת ברציפות לאורך סוף השבוע ובימים ראשון עד שלישי כולל במקרה של חגים (מלבד יום כיפור). ביום חמישי האחרון, כשבוע לפני פתיחת התערוכה אשר מתקיימת השנה בין התאריכים 11-15.9.2015, עדכן מינהל סחר חוץ את החברות הישראליות המציגות בה על סגירת הביתן לשלושה מתוך חמשת ימי התערוכה ועל צמצום הפגישות עם הלקוחות שהוזמנו לתערוכה לשני הימים הנותרים בלבד.

 

תערוכת IBC היא התערוכה הגדולה בעולם לתקשורת בידורית ולתעשיית ההייטק הישראלי קיימת נוכחות רבה בתערוכה. במשך שנים הביתן הישראלי היווה מוקד משיכה ללקוחות המחפשים חדשנות טכנולוגית בתחום. השנה, מעבר לנזק הכלכלי שייגרם לחברות הישראליות המציגות בביתן (כ-20 חברות) אשר ממקדות את פעולתן השיווקית-מכירתית לאירוע זה, ייגרם נזק תדמיתי למיצובה של ישראל כ"סטארט-אפ ניישן", כאשר אותם מבקרים ייתקלו בביתן הסגור הניצב במרכז אחד מאולמותיה הראשיים של התערוכה.

 

ממשרד הכלכלה נמסר כי: "שר הכלכלה אריה דרעי, עודכן בפרטי התערוכה בהולנד ועל כך שהיא אמורה לפעול גם בימי שבת וחג רק לפני חמישה ימים. השר דרעי, הנחה כי הפעילות בביתן הישראלי תתבצע ביום שישי וביום ראשון באופן מלא, אך לא ביום שבת ובימי החג. השר ציין כי אמנם התיאום נעשה לפני כ-10 חודשים טרם כניסתו לתפקיד, אך מאחר ומדובר בימי חג ושבת המקודשים לעם ישראל ובמהלכם לא מתקיימת פעילות ייצוגית של מדינת ישראל, הביתן הייצוגי של ישראל, לא יפעל במועדים אלו. לאחר בחינת הנושא עם המציגים בתערוכה, סוכם כי מי שיפגע מהחלטה זו, יפוצה בהתאם".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים