שתף קטע נבחר

נקמת הבן והאח: רצחו את המחסל באותה דרך

עד מדינה סייע לפענח את רצח שלומי לוי, שנורה במכוניתו מחוץ לביתו באשדוד ב-2013. לטענת המשטרה, החשודים שלומי וסטיב אקריש נקמו על חיסול בן משפחתם שנורה למוות ברכבו ב-1999. פרקליטם: "הופללו חפים מפשע"

בלשי ימ"ר של משטרת מרחב לכיש ויחידת להב 433 עצרו לאחרונה את שלומי אקריש ואת דודו סטיב אקריש, תושבי אשדוד, בחשד שרצחו ביריות את שלומי לוי באוקטובר 2013. על פי החשד, הם ביקשו לנקום בלוי משום שחשדו שרצח לפני כ-16 שנה את יובל אקריש - אביו של שלומי ואחיו של סטיב. היום (ד') הוגשה הצהרת תובע לבית המשפט בראשון לציון ובימים הקרובים יוגשו נגדם כתבי אישום. החשד הוא כי הם חיסלו את המחסל בדיוק באותה הדרך שבה רצח את אקריש. 

 

רצח יובל אקריש ביולי 1999 לא פוענח עד היום. הוא נורה תשע פעמים על ידי אלמוני בעת שישב במכוניתו בלב שכונת נאות ספיר באשדוד. עשרות שכנים שהיו באותה עת בחוץ או עמדו ליד החלונות בבתים הסמוכים, שמעו היטב את היריות. חלקם היו עדי ראייה לרצח. אולם לאורך השנים חשדו בני משפחת אקריש כי מי שעומד מאחורי המעשה הוא לוי, תושב אשדוד ועבריין המוכר למשטרה מתחום ההלוואות בשוק האפור, סחיטה באיומים וסחר בסמים.

 

חיסול יובל אקריש ביולי 1999: 

 

זירת הרצח של שלומי לוי ב-2013 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
זירת הרצח של שלומי לוי ב-2013(צילום: אבי רוקח)

על פי המשטרה, ב-19 באוקטובר 2013, מוצאי שבת, ארבו שלומי וסטיב אקריש מתחת לבית מגוריו של לוי וירו בו מטווח קצר כשראו אותו יושב במכוניתו. אשתו של לוי, שהייתה בהריון בחודשים מתקדמים,

הייתה עדה לאירוע.

 

מאז נחקר המקרה על ידי בלשי ימ"ר של משטרת מרחב לכיש, בפיקודו של סגן-ניצב יגאל קלימיאן. לאחרונה נכנס לפעולה עד מדינה שיחידת להב 433 גייסה במסגרת פרשת 512, וזה סיפק ראיה שאפשרה להכריז על פענוח הרצח.

 

בשבועות האחרונים הוארך מעצרם של שני החשודים כמה פעמים. השניים, המיוצגים על ידי עו"ד משה יוחאי ועו"ד נס בן נתן, מכחישים את הטענות. בימים הקרובים צפויה המדינה לחשוף את עיקרי ההסכם שנחתם עם עד המדינה בפרשה.

 

עורכי הדין יוחאי ובן נתן מסרו: "מדובר בהמשך עלילותיו של עד המדינה אשר מנסה לסחוט מהמדינה הטבות נוספות על ידי הפללתם של חפים מפשע. תעשה טוב המשטרה אם תבדוק את עדותו בציציות ואת מעשיו בעבר, ולא תיתן לעבריינים עם דם על הידיים להפוך ליקירי השעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
זירת הרצח של שלומי לוי באשדוד
צילום: אבי רוקח
מומלצים