שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  R.E.M נגד דונלד טראמפ: "ליצן כתום"

  חברי להקת R.E.M זעמו על השימוש שעשה טראמפ בשירם "It's The End Of The World" במהלך הקמפיין שלו. "אל תשתמשו במוזיקה שלנו או בקול שלי בשביל הקרקס האידיוטי הזה", כתב הסולן

  קללות, זעם והתנגדות חד משמעית - חברי להקת R.E.M לא אהבו את השימוש שעשה דונלד טראמפ בשיר שלהם, ולא התביישו לומר זאת.

   

  טראמפ, המתמודד על הנהגת הרפובליקנים במירוץ לנשיאות, השתמש באירוע פוליטי בסינגל "It's The End Of The World" של הלהקה מ-1987, במטרה לרמוז למבקר האמריקני שסוף העולם קרב והוא היחיד שיכול להושיע את ארצות הברית.

   

   

  "בעוד אנחנו לא מאשרים שימוש במוזיקה שלנו במסגרת אירוע פוליטי זה ומבקשים שמתמודד זה יחדל מלעשות זאת, אל לנו לשכוח שיש נושאים בוערים יותר על הכף", נאמר בהודעה שפרסמה הלהקה אתמול (ד'). "התקשורת והמצביע האמריקני צריכים להתמקד בתמונה הגדולה יותר ולא לתת לפוליטיקאים רהבתנים להסית את תשומת לבנו מהנושאי היום הבוערים של הקמפיין הנשיאותי הנוכחי".

   

  וזה לא נגמר כאן. חברי ההרכב מיקל סטייפ ומיק מיילס התבטאו בחריפות נגד טראמפ גם במדיה החברתית. "לכו תזדיינו, אנשים קטנים, רודפי תשומת לב ורעבים לכוח", כתב סולן ההרכב לשעבר – דרך חשבון הטוויטר של מילס. "אל תשתמשו במוזיקה שלנו או בקול שלי בשביל הקרקס האידיוטי שהוא הקמפיין הזה". מיילס הדגיש בפני עוקביו שמדובר בדעתו של סולן הלהקה לשעבר, אך הוסיף: "באופן אישי אני חושב שהליצן הכתום יעשה הכל בשביל תשומת לב. לא הייתי רוצה להעניק לו אותה".

   

   

  זו לא הפעם הראשונה בה משתמש טראמפ ביצירה ללא אישור לצרכים פוליטיים. כאשר הודיע בתחילת הקיץ על מועמדותו לנשיאות ארצות הברית, אחד השירים שליוו את פניותיו לתקשורת ולמצביעים היה הקלאסיקה של יאנג "Keep On Rockin' In The Free World".

   

  יאנג, אדם שלא מזוהה בשום אופן עם המפלגה הרפובליקנית, כתב בהודעה שפרסם כי הוא אינו מעוניין בכך, ולאחר מכן הגיב לו טראמפ בסדרת ציוצים שטענה כי כמה חודשים לפני התקרית הגיע יאנג למשרדו לצרכים עסקיים, ואף פרסם כהוכחה תמונה שבה הוא נראה לוחץ את ידו. "זה היה רק שיר אחד שהשתמשנו בו ברקע, מתוך עשרה", צייץ הפוליטיקאי הטרי לסיום. "לא אהבתי אותו גם כך".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: AP
  דונלד טראמפ. חזית חדשה
  צילום: AP
  לאתר ההטבות
  מומלצים