שתף קטע נבחר

השנה בוחרים להתחבר

בראש השנה לפני 5,776 שנה אדם אחד הצליח ליצור קשר עם הסובבים אותו. הערב אנחנו חוגגים את יום ההולדת לפעם הראשונה שבה נוצר קשר כזה באנושות. ד"ר מיכאל לייטמן בטור מיוחד לראש השנה, בו הוא מסביר איך בכוחנו לעשות את השנה הבאה ליותר מוצלחת

בשיתוף "קבלה לעם"

 

אני מסתכל על השנה שעברה. שנה מורכבת ולא פשוטה עבור עם ישראל. אין צורך להכביר במילים על מה שחווינו, וברור שכולנו מצפים לשנה הרבה יותר טובה. זה תלוי רק בנו לעשות אותה יותר טובה.

 

לטורים נוספים של ד"ר לייטמן

אשמנו, בגדנו, גזלנו... התאחדנו

מי אתה עם ישראל?

 

הערב אנחנו חוגגים את ראש השנה. לפני 5,776 שנה נולד אדם מיוחד, קוראים לו אצלנו "אדם הראשון". הוא לא בן האדם הראשון שנברא וגם העולם לא נוצר לפני 5,776 שנה. העולם החומרי הזה קיים כבר 14 מיליארד שנה, על כך אין ויכוח.

 

מה שכן "נולד" לפני 5,776 שנה זו אותה מערכת קשרים מיוחדת, שהצליח ליצור אדם אחד עם הסובבים אותו, עם הזולת. אותו יחס שמקרב בין בני אדם, נותן לנו את הטעם האמיתי בחיים, פותח בפנינו עולמות אחרים, הוא זה שהפך את אדם למאושר. היום אנחנו חוגגים את יום ההולדת לפעם הראשונה שבה נוצר קשר כזה באנושות.

העולם החומרי הזה קיים כבר 14 מיליארד שנה, על כך אין ויכוח (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
העולם החומרי הזה קיים כבר 14 מיליארד שנה, על כך אין ויכוח(צילום: Shutterstock)

אנחנו יכולים וצריכים לתרום לאנושות

במהלך 5,776 השנים האחרונות, עברנו אינספור מצבים. אבל משהו מהשורש הזה נשאר בנו. זה מעט מדי, זה רחוק, זה בא והולך, אבל בחגים, יותר מתמיד, עדיין אפשר להרגיש מין רוח כזאת שעוטפת ומחברת את כולנו. כי העם הזה, נולד מתוך הרגשה מיוחדת של חיבור.

 

אברהם, אבי האומה, לקח את הרעיון הגולמי ש"אדם הראשון" התחיל, וכבר פיתח אותו ממש לכדי שיטה. בהמשך זה אפילו הפך לסלוגן שגור בפי כל, שנקרא "ואהבת לרעך כמוך". אבל הרעיון של "ואהבת לרעך כמוך" הוא לא סלוגן. זה היסוד. זה הבסיס לעצם קיומנו פה. זה מה שמייחד אותנו, וזה הבסיס הערכי-מוסרי שלנו כאומה. דרך אגב, זה גם הדבר היחיד שאנחנו יכולים וצריכים לתרום לאנושות, אבל זה כבר שיחה אחרת.

ד"ר מיכאל לייטמן (צילום: טים נוקס) (צילום: טים נוקס)
ד"ר מיכאל לייטמן(צילום: טים נוקס)

אז בחג הזה, אנחנו סוגרים מעגל, או יותר נכון לומר, פותחים מעגל. ולהתחיל צריך תמיד מהראש, והראש הוא היום. ראש השנה = ראש השינוי,   כלומר, הנקודה הראשונה שבה אנחנו מבינים ששינוי צורת היחסים בינינו יוביל גם לשינוי ההרגשה שלנו כיחידים וכחברה. הדרך היא אותה דרך שהתחיל "אדם הראשון", פיתח אברהם אבינו, והיא אקטואלית באותה המידה, ואולי אפילו יותר, גם עבורנו היום.

 

אני מקווה, מאחל ומייחל לשנה של שינוי. שנה של בניית מערכות יחסים נכונות בינינו. שנה של "ואהבת לרעך כמוך", שנת אחדות, חיבור, אהבת הזולת, שיהפכו את החיים שלנו כאן ואת השנה הקרובה לשנה מתוקה ומאושרת. מאחל שנה טובה לכל עם ישראל!

 

לקריאת המאמר בשפה הרוסית

 

ד"ר מיכאל לייטמן עומד בראש ארגון קבלה לעם  העולמי. מדי יום מעניק ד"ר לייטמן שיעורי קבלה המשודרים בערוץ 66 , ובימי ראשון בשעה 20:00 עונה על שאלות המאזינים ברדיו 103FM

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טים נוקס
הרב ד"ר מיכאל לייטמן
צילום: טים נוקס
מומלצים