שתף קטע נבחר

היועץ המשפטי: מועדוני ההימורים אינם חוקיים

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי, שלח חוות דעת בנושא למשרד האוצר ולמשרדים הכלכליים. יבוצעו תיקוני חקיקה שיאפשרו להעמיד לדין מפעילים של מועדוני הימורים

 

 "הפעילות אינה חוקית גם לפי לשון החוק הנוכחית". אילוסטרציה (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
"הפעילות אינה חוקית גם לפי לשון החוק הנוכחית". אילוסטרציה(צילום: gettyimages)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין קובע שפעילותם של "מועדוני הימורים" בישראל היא בלתי חוקית. כך עולה מחוות דעת ששלח אתמול המשנה ליועץ, עו"ד רז נזרי, ליועץ המשפטי של האוצר ושל המשרדים הכלכליים.

 

על פי חוות הדעת, באחרונה התרבו הפרשנויות המשפטיות אשר קובעות כי מכיוון שהאיסור הפלילי על הימורים אינו נאכף, ייתכן שיש בכך מסר מתיר. לדברי עו"ד נזרי, הגופים הרלוונטיים הונחו עתה לערוך תיקוני חקיקה אשר יבהירו באורח חד-משמעי את האיסור, וכך ניתן יהיה להעמיד לדין אנשים המפעילים מועדוני הימורים.

 

"למען הסר ספק יודגש כי עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה היא כי פעילות של גופים כגון אלה, כמו גם כל גוף אחר העושה שימוש עסקי במוצרים שמוכרים 'מפעל הפיס' או המועצה להסדר ההימורים בספורט במגוון פעולות שונות שמלוות את פעולת ההימורים ושלא מטעמם של גופים אלה - אינה חוקית על פי לשון החוק גם בנוסחו הנוכחי", נכתב בחוות הדעת.

 

נזרי מזכיר את החלטת הממשלה משנת 2012 אשר הקימה צוות לבחינת הפיקוח וההסדרה של ההימורים החוקיים בישראל. ההחלטה לוותה בהדגשת החשיבות בצמצום התופעות השליליות הכרוכות בקיומם של הימורים אף כאשר הם חוקיים, ובכלל זאת חשיפת יתר והתמכרות, מניעת הימורים בידי קטינים, הלבנת הון באמצעות זכויות ותופעות שליליות אחרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
היועץ המשפטי וינשטיין
צילום: מוטי קמחי
צילום: אוהד צויגנברג, "ידיעות אחרונות"
רז נזרי
צילום: אוהד צויגנברג, "ידיעות אחרונות"
מומלצים