שתף קטע נבחר

חטיפת הנערים: האחראי במוקד שיקר - ולא פוטר

שנה ושלושה חודשים לאחר המחדל מתברר: ראש המשמרת שיקר וטען שלא היה במוקד, אבל למרות זאת ממשיך לשרת. המשטרה: השימוע לקראת פיטוריו התעכב מסיבות שונות

אחראי המשמרת במוקד 100 באירוע מחדל חטיפת שלושת הנערים עדיין משרת במשטרה, אף על פי ששיקר בעדותו בוועדת החקירה. כך עולה מפרטים שהגיעו ל"ידיעות אחרונות" ופורסמו היום (א').

 

נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח נחטפו ביוני אשתקד, בעת שהמתינו לטרמפ. לאחר שעלו למכונית שעצרה להם גילו שמדובר במחבלים. בעוד הרכב נוסע הפגין שער תושייה יוצאת דופן, התקשר מהסלולרי שלו למוקד 100 ודיווח: "חטפו אותי, חטפו אותי" – כל זאת כשברקע נשמע קולו של אחד המחבלים: "ראש למטה, ראש למטה".

 

18 יום לאחר מכן התגלו גופות הנערים. נוכח הטיפול הלקוי של מוקד 100 בדיווח מהמכונית החטופה והערכות כי התייחסות רצינית יותר היתה עשויה לסייע באיתור מהיר יותר של הרכב החטוף, הקים המפכ"ל דאז יוחנן דנינו ועדת בדיקה בראשות תנ"צ משה ברקת. הוועדה אכן מצאה כשלים חמורים בהתנהלות המוקד, וננקטו צעדים נגד האחראים.

 

כעת מתברר כי אחראי המשמרת באותו לילה נורא שיקר בעדותו בוועדת הבדיקה וטען כי לא היה במוקד בעת האירוע. למרות זאת הוא ממשיך לשרת במשטרה, בתפקיד אחר. בפרוטוקול הוועדה נכתב: "בעדות שנגבתה ממך מסרת שלא נכחת במשל"ט (מרכז שליטה), זאת בניגוד לנשמע בקלטת המתעדת את שהתרחש בעת קבלת השיחה ובסמוך לאחר קבלתה. ממצאי הוועדה קבעו כי חדלת במעשיך בכך שאף שנמצא כי היית מעורב באופן ישיר בשאלה כיצד להתייחס לשיחה – השארת את קבלת ההחלטה לדרג פיקודי זוטר ממך".

מדובר המשטרה נמסר: "לאחר שהובאו בפני המפכ"ל המלצות הוועדה הוא החליט שהשוטר יועבר מתפקידו כאחראי משמרת ויישקל המשך שירותו בכפוף לשימוע. מסיבות שונות נדחה ראיון השימוע – והוא אמור להתקיים בקרוב. לאחריו תגובש המלצה אשר תועבר להחלטת הגורמים המוסמכים במשטרה".

 

פרקליטו של השוטר, עו"ד יהודה שושן: "תמוה מדוע לאחר למעלה משנה מאז המקרה, תקופה שבה המשיך מרשי לשרת במשטרה, עולה שאלת שקילת פיטוריו וזאת מבלי שעלו נסיבות חדשות. אין ספק כי לאחר שישמעו את טענותינו יובהר שהוא פעל ללא רבב – והאצבע המאשימה תופנה כלפי האחראים האמיתיים למחדל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הנערים שנחטפו ונרצחו
צילום: רויטרס
מומלצים