שתף קטע נבחר

החליק במדרגות המלון. פתאל תשלם 300 אלף

בדרכו להחתים כרטיס נוכחות מעד עובד מלון בטבריה על שלולית ונפצע בגבו ובכתפו. בית המשפט החליט: הרשת לא עשתה מספיק כדי לשמור על עובדיה

עובד במלון מרשת "פתאל" בטבריה יפוצה על ידי מעסיקיו בכ-300 אלף שקל בעקבות פציעה בכתף ובגב, שנגרמה לו כשהחליק במדרגות. בעקבות תביעה שהגיש קבע בית משפט השלום בעיר שהאחריות לפציעה מוטלת על המלון, שלא פעל לשמור על עובדיו.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התאונה התרחשה ב-20 בפברואר 2009. התובע עבר דרך מסדרון העובדים הסמוך למטבח המלון כדי להחתים את כרטיס העובד שלו. כשהחל לרדת במדרגות הוא החליק, פרק את כתף שמאל וסבל מפגיעה בעצם הזנב.

 

שלוש שנים לאחר מכן הוא הגיש תביעה נגד רשת מלונות פתאל בטענה שהתאונה נגרמה בשל שלולית מים שגרמה לרטיבות במדרגות. הוא הוסיף שגרם המדרגות היה חשוך ושלא הותקנו שם פסים למניעת החלקה ושלטי אזהרה המתריעים מהסכנה.

 

לדבריו, בעקבות התאונה הוא לא יכול לישון בלילה בנוחות, לנהוג לאורך זמן ולבצע עבודות של תחזוקת הבית כמו גיזום, קדיחות, הרמת כסאות ועוד. הוא הוסיף שהתאונה השפיעה עליו מבחינה חברתית, שכן מאחר שכבר אינו יכול לסייע פיזית במושב בו הוא גר, כבר לא קוראים לו לפעילויות קהילתיות שדורשות מאמץ גופני.

 

מהמלון נטען מנגד שאין קשר בין התאונה לבין הפגיעות בגופו של התובע. נטען שהתאונה כלל אינה תוצאה של רשלנות כלשהי מצד המלון, שנקט את כל אמצעי הזהירות הנדרשים למניעת התאונה. התאונה, כך נטען, נגרמה בגלל רשלנותו הבלעדית, או לכל הפחות, העיקרית, של התובע.

 

השופטת אוסילה אבו-אסעד סברה שהמלון, כמעסיק, היה אמורה להנהיג שיטת עבודה שתשמור על העובדים שלו מפני הסיכונים שאליהם הם חשופים. החלקה על רצפה רטובה היא סיכון שניתן היה למנוע בהתקנת שלטי אזהרה, פסים למניעת החלקה ותאורה מספקת.

 

משכך, ומאחר שהמעסיק לא פעל למנוע את ההחלקה, הוא התרשל, ולכן האחריות להחלקתו של התובע תוטל עליו בלבד, קבעה השופטת.

 

את שיעור הנכות הרפואית של התובע העריכה השופטת ב-15%, ובהיבט הנזקים היא פסקה שרשת פתאל תשלם לתובע פיצויים על הפסד שכר, עזרת צד שלישי, הוצאות רפואיות והוצאות נסיעה, וכאב וסבל.

 

בסך הכול נפסקו לתובע 301,707 שקל, שמסכום זה ינוכו התשלומים שקיבל מביטוח לאומי בסך כ-130 אלף שקל. כן נפסק שהמעסיק ישלם לתובע שכר טרחת עורך דין בשיעור 20% מהסכום נפסק, והוצאות משפט בסך 7,500 שקל.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד רחלי צוריאנו
  • ב"כ הנתבעות: עו"ד וסים אבו חאטום
  • עו"ד שחר גולן עוסק בדיני נזיקין
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים