שתף קטע נבחר

בקבוק היין האסור של פוטין וברלוסקוני

שני החברים הטובים ביקרו בחצי האי קרים שסופח לרוסיה, סיירו ביקב היסטורי וחלצו בקבוק יין בן 240 שנים. באוקראינה, שהחזיקה בבעלות על היקב, זועמים ותובעים את מנהלת היקב, שמבוקשת על בגידה: "פגיעה במורשת שלנו"

 

התביעה באוקראינה הודיעה על כוונתה להגיש כתבי אישום נגד מנהלת יקב בקרים שחלצה בשבוע שעבר בקבוק יין בן 240 שנים לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין ולחברו הקרוב, ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני.

 

עוד סיפורים מרתקים בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

בטיול בחצי האי שסיפחה רוסיה בשנה שעברה הגיעו השניים ליקב מסנדרה, שהיה ששייך לממשלת אוקראינה לפני שהולאם על ידי רוסיה בעקבות הסיפוח במרס 2014. במסנדרה יינות נדירים ויקרים, שאחד מהם נמכר ב-49,700 אלף דולר ב-2001.

פוטין מתרשם מהבקבוקים הנדירים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
פוטין מתרשם מהבקבוקים הנדירים(צילום: EPA)

"אפשר לשתות את הבקבוק?" (צילום: MCT) (צילום: MCT)
"אפשר לשתות את הבקבוק?"(צילום: MCT)
 

התובעים האוקראינים אמרו כי בכוונתם לתבוע את ינינה פבלנקו, מנהלת היקב שפתחה בקבוק משנת 1775 שבו התעניינו השניים. "זה אחד מחמישה בקבוקים שמהווים לא רק חלק מהמורשת של מסנדרה או של קרים, אלא גם מהמורשת של כל העם האוקראיני", מסרה התביעה.

 

לפי האוקראינים שני בקבוקים מהסוג ששתו ברלוסקוני ופוטין נמכרו במכירה פומבית בלונדון ב-2001, והכסף ממכירתם הלך לקופת המדינה כדי "לתמוך בפיתוח

הייקב ובתעשיית היין בקרים". ניקולאי בויקו, המנהל הקודם של מסנדרה, פוטר בפברואר אחרי שרוסיה תבעה אותו על הונאה.

 

מחליפתו, פבלנקו, מבוקשת באוקראינה על בגידה אחרי שהצביעה לטובת הסיפוח של קרים לרוסיה בשנה שעברה. כשהיקב היה רכושה של אוקראינה נדרשו שני צוותים נשיאותיים כדי לאשר מכירה של בקבוק יין עתיק מהקולקציה שלו. תחת החוק האוקראיני, הענקת בקבוק כמתנה ללא אישור נשיאותי היא גניבה.

 

בשבוע שעבר שידרה הטלוויזיה הרוסית תמונות של ברלוסקוני בוחן בקפדנות את בקבוקי היין במסנדרה, ושלף בקבוק אחר, משנת 1891. "אפשר לשתות אותו?", שאל סילביו. "כן", השיבה פבלנקו. מנהלת היקב שוחחה עם AP וסיפרה לומר אם השניים שתו יין במהלך הביקור ביקב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים