שתף קטע נבחר

היועמ"ש לעיריית י-ם: להסיר שלטי צניעות

בעירייה סירבו להסיר את השלטים בשכונות החרדיות בבירה בטענה שצריך לפעול בתיאום ובהידברות. המשנה ליועץ המשפטי לממשלה הורתה להסיר אותם מיידית. עיריית ירושלים: הסרנו עשרות שלטים ומטילים קנסות

 

הסוף לשלטי הצניעות בירושלים? המשנה ליועץ המשפטי לממשלה דינה זילבר הורתה לעיריית ירושלים להסיר את שלטי הצניעות בשכונות החרדיות בבירה. ההוראה ניתנה לאחר שהמשנה ליועץ המשפטי של העירייה סירב להסיר אותם באופן מיידי וטען כי יש לאפשר לרשות המקומית לפעול בצורה מידתית וזהירה.

 

בשנה שעברה הורה בית משפט השלום בבית שמש לעיריית בית שמש לפצות ארבע תושבות העיר ב-60 אלף שקלים מכיוון שלא הסירה שלטי צניעות בעיר. בעקבות פסק הדין פנתה עו"ד אורלי ארז-לחובסקי, מהמרכז הרפורמי לדת ומדינה שייצגה את התובעות, לעיריית ירושלים בדרישה להסיר את שלטי הצניעות המפורסמים, שהפכו לסמל של השכונות החרדיות כמו מאה שערים וגאולה.

 

בתשובה השיב המשנה ליועץ המשפטי לעיריית ירושלים, עו"ד חיים נגרסי, כי העירייה פועלת זה כמה שנים להסיר שלטי צניעות חדשים. עם זאת, הוא סירב להסיר את השלטים הוותיקים הנמצאים בשכונות עשרות שנים.

הסוף לשלטי הצניעות בירושלים? (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
הסוף לשלטי הצניעות בירושלים?(צילום: אלי מנדלבאום)

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)
 

"אנו סבורים כי נכון, ראוי ואף צודק כי נגד שלטים שקיימים עשרות רבות של שנים יש לתת לרשות לפעול בצורה מידתית זהירה ושקולה ותוך תיאום עם כל הגופים האמונים על שמירת הסדר הציבורי ובכלל זה ניסיון להידברות לפני פעולה בשטח, ולא תחת סעד זמנים של 'התראה 30 יום לפני הגשת תביעה'", כתב עו"ד נגרסי. 

 

בתגובה פנתה ארז-לחובסקי ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין וזילבר השיבה בשמו מכתב חריף. "בפסק הדין בעניין בית שמש נקבע כי העובדה שהשלטים עומדים במקומם במשך שנים רבות רק מעצימה את רשלנותה של העירייה במילוי חובתה כדין, ומכאן שהיא בוודאי לא יכולה לשמש כאמתלה לשהות נוספת במילוי חובתה של העירייה להסרת שלטים אלה", כתבה זילבר.

 

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה בירכה על הניסיון להסיר את השלטים תוך הידברות, אך הדגישה כי "הידברות זו צריכה לסוב סביב הסרת השילוט באופן מפורש, ומשך הזמן המוקצה לאותו הליך הידברות צריך להיות סביר, כאשר במקביל למאמצי ההידברות על העירייה לשקול, לכל הפחות, נקיטת אמצעי אכיפה בנושא".

 

זילבר לא השאירה מקום לפרשנות ודרשה כי אמצעי אכיפה יכללו פנייה לבעלי המקרקעין, שעליהם הוצבו השלטים הנדונים, בדרישה להסרתם, העמדה לדין של האחראים על השלטים האמורים והטלת קנסות בשל הפרת הוראות חוק העזר.

 

עו"ד ארז לחובסקי בירכה על המהלך: "אנו מברכות על העמדה הבלתי מתפשרת של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה. גם בשכונת מאה שערים זכאים כל אחד ואחת ללכת ללא חשש. על עיריית ירושלים להסיר לאלתר את כל שלטי הצניעות המוצבים בעיר, שפוגעים בזכותן של נשים לשיוויון וכבוד".

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "בדומה לעמדתה בעבר ובניגוד לנטען, לא חל שום שינוי בעמדת עיריית ירושלים בנושא והיא פעלה ועודנה פועלת להסרת שלטים לא חוקיים ברחבי העיר ובכלל זה שלטי צניעות, זאת עוד טרם פסק הדין הנוגע לעיריית בית שמש. לראייה, הפיקוח העירוני הסיר עשרות שלטי צניעות ופועל לתפיסת מדביקים פיראטיים ומבצע נגדם אכיפה, לרבות החרמה ומתן ברירות קנס".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
אחד השלטים
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים