שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רודוס: טיסת סאן דור בוטלה, עיכובים קשים בשדה התעופה באי
  בור גדול שנפער בשדה התעופה של רודוס הביא לעצירת פעילותו, שחודשה לאחר מכן על מסלול המראה מקוצר בלבד. טיסת סן דור (מבית אל על) בוטלה, טיסת ארקיע שבה על עקבותיה וטיסות רבות אחרות עוכבו

  הבור הגדול שנוצר במסלול ההמראה של שדה התעופה היחיד ברודוס טרם תוקן באופן מוחלט, אך שלטונות שדה התעופה החליטו בשלב ראשון לקצר את המסלול ל-1,800 מטרים. ההחלטה יוצרת בעיית נחיתה והמראה לחלק מהמטוסים, וגם מביאה לעיכובים קשים בעשרות הטיסות שמגיעות לאי.

  הבור בשדה התעופה ברודוס ()
  הבור בשדה התעופה ברודוס

  בעקבות המצב החליטה חברת סאן דור (חברת הבת של אל על) לבטל את טיסתה שאמורה היתה להמריא ב-12:30 ובמקביל מחפשת פתרונות לנוסעיה שנתקעו ברודוס. חברת ארקיע, שטיסת הבוקר שלה לרודוס ועליה 265 נוסעים נאלצה לשוב לנמל התעופה בן גוריון הודיעה כי הטיסה תצא בהתאם לזמינות של מטוסים וכי הנוסעים שנתקעו ברודוס בשל החזרת המטוס לתל אביב מטופלים על ידי נציגי החברה במקום.

   

  נוסעים רבים שנתקעו ברודוס טענו כי חברות הנסיעות הוציאו אותם מבתי המלון והביאו אותם לנמל התעופה באי למרות שלא ברור מתי טיסתם תצא לישראל. בחברות הנסיעות הסבירו כי בשל העובדה שחברות התעופה מקבלות אישורי טיסה על פי המצב הבעייתי בו פועל כעת שדה התעופה, עדיף שהנוסעים יהיו זמינים בשדה כדי שניתן יהיה להעלותם למטוסים מיד עם קבלת אישורי הטיסה.

  רודוס (צילום: קשרי תעופה) (צילום: קשרי תעופה)
  רודוס(צילום: קשרי תעופה)

  יצוין כי יום חמישי נחשב לאחד מהימים העמוסים מבחינת תנועות נוסעים, והמצב בשדה ברודוס יוצר שורה ארוכה של עיכובים בכל החברות הטסות לאי. זאת, בשל העובדה כי מרבית הטיסות לרודוס יוצאות בשיטת "גב אל גב", כלומר כלל ללא המתנה על הקרקע. רודוס מככבת הקיץ כיעד הפופולרי ביותר בקרב הקהל הישראלי ורבבות אנשים בילו במהלך העונה החמה באי הנמצא במרחק של כשעה ורבע טיסה בלבד מתל אביב.

   

  על פי הדיווחים מהעולם, הבור בשדה התעופה נפער כתוצאה מגשמים עזים שירדו ברודוס ביומיים האחרונים, ובנוסף לנזקים בשדה התעופה גרמו לנזקים רבים אחרים באזור.


  פורסם לראשונה 24/09/2015 12:49

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים