שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שביתה בבי"ס בת"א: "לא רוצים קרינה"
  הורים ותלמידים בבית ספר אוסישקין פתחו בשביתה נגד כוונת העירייה לבנות אגף סמוך לשנאי, שלטענתם פולט קרינה מסרטנת. "זה מסכן את הילדים". העירייה: הבדיקות מצאו שאין חריגות

   

  ההפגנה הבוקר: "לא רוצים קרינה"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מחאה נגד עיריית תל אביב: הורים ותלמידים מבית ספר היסודי אוסישקין בעיר פתחו הבוקר (ו') בשביתה ולא קיימו לימודים במחאה על כוונת העירייה להוסיף אגף חדש בבית הספר סמוך לשנאי שלטענתם פולט קרינה מסרטנת. הילדים וההורים צעקו קריאות "לא רוצים קרינה" ונשאו שלטים שעליהם נכתב "קרינה=סכנה".

  מחאת התלמידים הבוקר מחוץ לבית ספר אוסישקין בתל אביב (צילום: רן גרינברג)
  מחאת התלמידים הבוקר מחוץ לבית ספר אוסישקין בתל אביב(צילום: רן גרינברג)

   (צילום: רן גרינברג)
  (צילום: רן גרינברג)

  כחלק מניסיון להגדיל את כמות המבנים בבית הספר החליטו בעירייה להקים בבית הספר מבנה נוסף. המחאה קמה בתגובה לכך שעיריית תל אביב מתכננת להוסיף מבנה לימודים חדש צמוד לשטח שבו קיים חדר שנאים. רן גרינברג מוועד ההורים מסביר כי השנאי פולט קרינה מסוכנת.

   

  "בחצר בית הספר יש שנאי שכונתי של חברת חשמל וכבל מתח גבוה תת קרקעי חוצה את החצר כבר עשרות שנים. לפני כארבע שנים ניהלנו מאבק לגדר את האזור כדי שהילדים לא יגיעו לשם ובסיף גידרו", הוא אומר.

   

  התפנית לדברי גרינברג הגיעה עם רצון העירייה לבנות את האגף החדש כדי להוסיף כיתות לימוד. "זה מסכן את הילדים", הוא אומר. "ביקשנו להוציא את השנאי ונפגשנו עם מנכ"ל העירייה. הבטיחו לנו פגישה עם חברת חשמל לבחון את האפשרות אלא שהעירייה חוסמת את הרעיון".

   

  גרינברג מציין גם כי "האפשרות השנייה הייתה למגן את השנאי, אבל כרגע נאמר להורים שאין אישור לעשות זאת ועבודות בניית האגף אמורות להתחיל ביום שלישי".

   

  מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "חששות ההורים מקרינה אינן מבוססות, שכן בבית הספר בוצעו מדידות על-ידי חברות מקצועיות שהעלו כי אין במקום חריגות ודו"ח המדידה אף הוצג להורים. עם זאת, כל מה שסוכם עם מנכ"ל העירייה יקוים במלואו, כולל מיצוי הטיפול מול חברת החשמל. אם לא תתאפשר העתקה של חדר השנאים, יבוצע מיגון מלא, וכל זאת הרבה מעבר לדרישות הקבועות בחוק. יצוין כי מנכ"ל העירייה נפגש עם הורי בית הספר והציג בפניהם את פרויקט הבנייה הגדול המתוכנן לטובת רווחת התלמידים. מדובר בבניית אגף חדש הכולל כיתות לימוד בהיקף תקציבי של כ- 16 מיליון שקלים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "שביתה בבי"ס בת"א: "לא רוצים קרינה""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים