שתף קטע נבחר

פלסטיני בן 6 נפצע ממשחק בנשק, משפחתו שיקרה שנורה בידי ישראלי

דיווח פלסטיני על ילד שנורה בידי ישראלי התברר כעלילה שנועדה לכסות על האח, שוטר פלסטיני, שבנשקו שיחק הילד. "המשפחה המציאה את הסיפור כדי שהאח לא יסתבך ועל מנת לקבל משכורת מהרשות כנפגעי פעולת טרור של המתיישבים", אמר גורם צבאי

כוחות צבא באזור התקרית ()
כוחות צבא באזור התקרית

 

פציעה קשה של ילד פלסטיני בן שש סמוך לכפר נבי אליאס באזור קלקיליה התחילה כדיווח על ישראלי שפצע אותו ומסתיימת כעלילה פלסטינית שנועדה לכסות על אחיו, שוטר של הרשות הפלסטינית.  

 

מקור פלסטיני דיווח הבוקר כי ישראלי ירה בילד שנפגע בבטנו. גורמים ישראלים מסרו בתגובה כי נבדקת האפשרות שהילד נפגע מפליטת כדור או ממשחק בנשק של אחד מבני משפחתו שמשרת כשוטר פלסטיני. בבדיקה של גורמים צבאיים מול הפלסטינים התבהרה התמונה: הילד שיחק כנראה בנשק של אחיו השוטר ונפגע מכדור שנפלט. "המשפחה המציאה את הסיפור כדי שהאח לא יסתבך ועל מנת לקבל משכורת מהרשות כנפגעי פעולת טרור של המתיישבים", אמר גורם צבאי.

 

 

הילד שנורה לאחר שפונה לבית החולים ()
הילד שנורה לאחר שפונה לבית החולים

אותו מקור פלסטיני ציין בבוקר כי הילד היה ליד הכביש ו"הנהג הישראלי עצר, ירה בו ונמלט מהמקום" - דיווח שהתברר כחסר בסיס. הוא פונה לבית חולים בקלקיליה, ולפי הודעה שפרסם אש"ף מצבו קשה. גורם צבאי בצה"ל מסר מנגד בבוקר כי ישראלים לא היו מעורבים באירוע.

 

שמו של הילד הוא יוסף טביב והוא תושב הכפר עזבת טביב. אביו, ביאן טביב, הוא ראש המועצה. אש"ף פרסם הודעה רשמית ובה עדכן כי מצבו של הילד קשה. בארגון התעקשו תחילה שנורה בידי ישראלים. כוחות הביטחון של ישראל ביצעו סריקות באזור כביש 55. נציגי המנהל האזרחי באזור אפרים הגיעו לזירת הירי וסייעו לשאר הכוחות לתחקר את האירוע.

 

האירוע מתרחש על רקע מתיחות גדולה בשטחים לאחר פיגוע הירי הקשה שאירע בליל חמישי בשומרון שבו נרצחו בני הזוג נעמה ואיתם הנקין לעיני ארבעת ילדיהם. כוחות גדולים של צה"ל פרוסים ברחבי יהודה ושומרון כדי למנוע פיגועים וחיכוכים בין פלסטינים למתיישבים ישראלים.


פורסם לראשונה 03/10/2015 12:38

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילד שנורה יוסף טביב בבית החולים
מומלצים