שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מתי צפוי להסתיים המחסור במדפי הסופרים?
  למרות סיום תקופת החגים והחזרה לשגרה, המחסור במוצרים בסופרים עדיין נמשך - ויושלם רק בתחילת השבוע הבא. לדברי גורמים בשוק, "ביום ראשון לא נרגיש במחסור כלל". ומה לגבי הזינוק במחירי הירקות?

  במהלך החגים הורגש מחסור חמור בעוף טרי, בשר טרי, ביצים, עגבניות ובימים האחרונים גם בקוטג' בגלל ימי עבודה מצומצמים בעקבות רצף החגים באמצע השבוע. אם חשבתם שהיום בחזרה לשגרת העבודה אחרי החגים הארוכים המדפים יתמלאו, אז לפי הגורמים בשוק המחסור צפוי להיגמר באופן מלא רק בתחילת שבוע הבא.

   

  מחסור בקוטג' תנובה במדפים

  העובדים בחופשה - ומדפי הסופרים התרוקנו

  דווקא בחגים: מחסור בעוף טרי בשווקים

  לפני הארוחה המפסקת: מחסור חלקי בביצים

   

  בחול המועד המשחטות עבדו חצאי ימים, אך כנראה שזה לא הספיק ועדיין ראינו את מדפי מחלקת הבשר ריקים וזאת בשל אי עמידה בביקוש הגובר של הצרכנים בימי החג. גם היום מדפי העופות נראו ריקים בבוקר והמלאי צפוי להתחדש אחר הצהריים ובאופן מלא רק בשבוע הבא.

   

  לטענת מזכיר מגדלי העופות מוטי אלקבץ, "המחסור כבר נגמר, בפועל אנחנו נהיה עדים לאספקה של עופות כבר אחר הצהריים על המדפים ועד יום שישי כבר כמעט ולא יורגש המחסור בעופות טריים. ביום ראשון כבר לא יהיה מחסור כלל. אין שום סיבה שביום ראשון יהיה מחסור בעופות. מגדלי העופות שואפים כמה שיותר מהר להוציא את סחורתם לשווקים".

   

  במשרד החקלאות הבהירו כי "רצף החגים והקרבה בין חגי היהודים והמוסלמים יחד עם מיעוט ימי העבודה השפיעו על ההיצע ואפשרויות החלוקה. גם מזג האוויר הקיצוני האחרון ו-וירוס שפקד שטחים חקלאיים רבים בדרום, גרמו למחסור שנוצר במקביל להגדלת הביקוש בחגים. שר החקלאות, אורי אריאל, יחד עם שר האוצר משה כחלון, סיכמו לפתוח את הייבוא לעגבניות ללא מכס על מנת לספק לצרכן הישראלי תוצרת חקלאית טרייה ובמחיר סביר ולמלא את החוסר בשוק. אנשי המקצוע בנמלים נרתמים לעבודה מאומצת ושחרור מהיר בנמל. חשוב לציין, כי המחסור במלפפונים הסתיים, והיום המחיר הסיטונאי ירד עוד ל- 2.5 שקלים".

  צפו במדפים ריקים בסניף you בראשון לציון    (צילום: אלי סגל)

  צפו במדפים ריקים בסניף you בראשון לציון    (צילום: אלי סגל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  המחסור ברשתות השיווק עדיין לא חזר לפעילות מלאה וחידוש המלאי. במגה מדווחים כי "המשחטות היום חזרו לעבודה מלאה לאחר החגים כך שהחל משעות הערב ומחר בבוקר עופות ובשר טרי יחזרו למדפים. אנו צופים שבשבוע הקרוב, או בתחילת שבוע הבא המלאים יחזרו להיות כהרגלם".

   

  בשופרסל אמרו לנו כי "אנו עושים את מירב המאמצים לספק ללקוחותינו את מלוא המוצרים במהרה. מחר צפויה להגיעה אלינו אספקה מלאה של עופות. לגבי קוטג׳ יגיע בהמשך השבוע והמחסור צפוי להסתיים. כרגע יש מחסור קל בחלב קרטון וגבינת שמנת. כמו כן, קיבלנו אספקה חלקית של עגבניות ולא צפוי מחסור משמעותי כרגע בעגבניות ומלפפונים".

  מדף עופות ריקים בשופרסל (צילום: קרן יעקובי) (צילום: קרן יעקובי)
  מדף עופות ריקים בשופרסל(צילום: קרן יעקובי)
   

   

  ומה לגבי מדפי החלב הריקים?

  גם המחסור במוצרי חלב הורגש במהלך החג באופן חלקי, בין היתר בקוטג' תנובה.

  ממועצת החלב נמסר כי "גם בזמן חגי תשרי וחול המועד הרפתנים המשיכו לעבוד במתכונת של 24/7. עקב חוסר בימי ייצור במחלבות שנבע מאילוצי כשרות וסמיכותם של החגים לסופי השבוע, נוצר מחסור נקודתי בקוטג', אשר לו תהליך ייצור ייחודי עם חיי מדף קצרים. המחסור צפוי להסתיים ממש בימים הקרובים". 

   

  מתנובה נמסר: "המחסור בקוטג' במהלך החג עמד על 25% מהייצור, המחסור נבע מאחר והחגים חלו באמצע השבוע ולכן ימי העבודה היו מצומצמים. המחסור צפוי להסתיים באופן מלא עד אמצע שבוע הבא. המחלבות עובודות במלוא כושר הייצור על מנת להשלים את החוסרים".

   

  גורמים בענף מגדלי הביצים מספרים כי גם "המחסור שהיה בביצים צפוי להיגמר בשבועיים הקרובים". 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  צילום: קרן יעקובי
  מדפים ריקים במחלקת העופות. שופרסל
  צילום: קרן יעקובי
  מומלצים