שתף קטע נבחר

לפיד: צריך לתת לצה"ל לעבוד; ליברמן: הממשלה מבוהלת

יו"ר יש עתיד אומר כי "הסגירה של הר הבית וההחלטה שלא ללכת להרפתקאות בנייה הן החלטות נכונות". יו"ר ישראל ביתנו: "יש לנו ממשלה מפוחדת, מורתעת. משדרים כאילו יש הרתעה ויש תיאום ביטחוני, איזה תיאום?"

 

 

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שיבח הערב (שבת) בראיון לאולפן ynet את הצעדים שנקט ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות המתיחות שנוצרה בשבועות האחרונים. "נתניהו עשה דווקא כמה צעדים נכונים - הסגירה של הר הבית או ההחלטה שלא ללכת להרפתקאות בנייה הן החלטות נכונות. ברור לכל אחד שאין פה ממשלה שמתפקדת באופן שאנחנו מצפים מממשלה לתפקד, אבל זה חשבון שנעשה בעוד כמה ימים".

 

לפיד תקף את הרשות הפלסטינית על גל ההסתה והוסיף: "מה שצריך לעשות זה לתת לצבא לעשות את העבודה שלו. הצבא יודע לתרגם לפעולות מעשיות את ההוראה ללכת לפעולה בשטח. צריך להזרים הרבה יותר כוחות לשטח, כולל גיוס מילואים. מתוך ההרתעה הזו צריך לייצר יותר ביטחון. צריך לעשות מה שבזמנו עשו משה קפלינסקי וגדי איזנקוט באינתיפאדה השנייה - מה שנקרא מכסחת הדשא. המודל של הפעולה בשכם הוא מודל נכון - מודיעין ואחריו פעולה צבאית".

 

ח"כ ליברמן. "אלה שתומכים בטרור חייבים להיות בכלא" (צילום: זהבית שאשא) (צילום: זהבית שאשא)
ח"כ ליברמן. "אלה שתומכים בטרור חייבים להיות בכלא"(צילום: זהבית שאשא)
 

לפיד קרא לנקוט אפס סובלנות כלפי ההסתה ותקף גם את חברי הכנסת הערביים, שלטענתו מסיתים את הציבור שלהם. "זה באמת דיבורים של עבריינות. צריך אפס סובלנות כלפי ההתפרעויות. יש לא מעט מסקנות שהועלו אחרי מהומות אוקטובר 2000. צריך לאוורר את התוכניות האלו. המסר שלנו הוא שהשטח צריך להירגע. אחד המסרים החשובים שצריכים להיאמר על-ידי הממשלה ולא נאמר מספיק זה שצריך להקל על כוחות הביטחון, והכוונה להתפרעויות של יהודים, מה שהיה אתמול בדימונה וגם ההתפרעויות של לה פמיליה ולהב"ה ובמקומות אחרים. זה מכביד על כוחות הביטחון המתוחים גם ככה עד קצה גבול היכולת. צריך להמשיך בקור רוח ולזכור שאנחנו עמדנו גם בדברים גרועים יותר".

  

ליברמן: "מנסים לפורר אותנו מבפנים"

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו במילים חריפות: "יש לנו פה ממשלה מבוהלת, מפוחדת, מורתעת. משדרים כאילו יש הרתעה ויש תיאום ביטחוני, איזה תיאום ביטחוני? ההסתה יוצאת מכלי התקשורת של הרשות הפלסטינית שבשליטת אבו מאזן, לא בכלי תקשורת של חמאס וג'יהאד. כולם מקבלים מימון מאבו מאזן, שמקבל כסף מאיתנו. אבו מאזן משתמש בכסף הזה לתגמל את אותם מחבלים רוצחים בקצבה חודשית של 14 אלף שקל, וגם לממן את אותם כלי תקשורת שמסיתים נגד יהודים".

 

ליברמן התייחס גם למצב ברצועת עזה: "ירו בלילה עוד רקטה, אנחנו כבר כמעט לא מדברים על זה, כל ראשי טרור בעזה, ראשי חמאס, מסתובבים שם חופשי בלי פחד כי הם יודעים שיש להם חסינות וקוראים להמשיך להרוג את היהודים. אנחנו בתשובה פורסים כיפת ברזל באשדוד, באשקלון. כוחות הביטחון הפלסטיניים, שתפקידם לשמש חיץ בין אותו המון משולהב לבין אותן נקודות מעבר שבהן יושבים חיילי צה"ל – לא עושים את זה, ושם יש חיכוך".

 

לטענת ח"כ ליברמן, צריך לשנות את ההתייחסות לחברי הכנסת הערביים: "כל מה שקורה היום בתוך מדינת ישראל זה תוצאה של ההסתה הפרועה שלהם. האנשים האלה יותר מסוכנים מחמאס וג'יהאד, הם מנסים לפורר אותנו מבפנים, זה גיס חמישי. הרי אותה 'כבשה תמימה' איימן עודה, שאלו אותו אם הוא מוכן לגנות את אותם סוחרים ברחוב הגיא, שבמקום לעזור לאישה (אדל בנט), אבל הוא לא מוכן לגנות אותם. הם מנצלים את הדמוקרטיה הישראלית על מנת להרוס אותנו מבפנים והממשלה לא עושה שום דבר בנדון, זו ממשלה מפוחדת ומבוהלת. כל מי שקורא מוות ליהודים, כל מי שנושא דגלי חמאס הם טרוריסטים, זו תמיכה בטרור, ואלה שתומכים בטרור חייבים להיות בכלא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים