שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: רויטרס
  פצועים מאבנים על רכב, נערות תקפו ערבי בגז
  עוד יום של עימותים: שלושה, ובהם תייר, נפצעו קל מאבנים שיידו פלסטינים ליד בית אומר. שלוש נערות ריססו גז מדמיע על עובד ערבי בירושלים. בהפגנה של חמאס סמוך למחסום בשומרון הושלכו בקבוקי תבערה לעבר חיילים. רעולי פנים שרפו דגלי ישראל בטול כרם

   

  ההתפרעויות ברחבי יהודה ושומרון    (צילום: רויטרס)

  ההתפרעויות ברחבי יהודה ושומרון    (צילום: רויטרס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  המכונית הישראלית שנפגעה בבית אומר (צילום: עדיאל שרעבי ) (צילום: עדיאל שרעבי )
  המכונית הישראלית שנפגעה בבית אומר(צילום: עדיאל שרעבי )

   

  העימותים נמשכים גם היום: עימות קשה היום (א') בין מאות פלסטינים לכוחות הביטחון ליד חווארה, עשרות מטרים מהמחסום דרומית לשכם. כ-500 מפגינים פלסטינים מיידים אבנים, משליכים בקבוקי תבערה ומשתמשים בקלע דוד נגד הכוחות שמשיבים בירי רובה רוגר נגד המסיתים המרכזיים. מוקד עימות נוסף נרשם בכפר בית אומר צפונית לחברון, שהחל בעקבות הלוויית פלסטיני שמת אמש מפצעיו אחרי שנפצע בעימותים עם כוחות צה"ל. שלושה נפצעו שם מאבנים. בנוסף, נערות תקפו ערבי בגז מדמיע בירושלים.

   

  פלסטינים מנסים להפיל את החומה באבו דיס

  פלסטינים מנסים להפיל את החומה באבו דיס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  הפגנה המונית באבו-דיס ()
  הפגנה המונית באבו-דיס
  דרומית לשכם, היום ()
  דרומית לשכם, היום


  שריפת דגל ישראל בטול כרם ()
  שריפת דגל ישראל בטול כרם
   

  ההתפרעות החלה במהלך הפגנה יזומה של חמאס. מנגנוני הביטחון הפלסטיניים ניסו למנוע הגעת המפגינים בתהלוכה למחסום חווארה, אך כשלו. עימותים החלו גם ליד אוניברסיטת אל-קודס באבו דיס. בטול כרם רעולי פנים שרפו דגלי ישראל.

   

  סמוך לכפר בית אומר בגוש עציון נפצעו שלושה, ובהם תייר, באורח קל מאבנים שיודו לעברם, כחלק מהפרת סדר של מאות פלסטינים שכללה גם השלכת בקבוקי תבערה. כוחות הביטחון הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי רוגר לעבר מסיתים מרכזיים.

  כוחות הביטחון היום בשכם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  כוחות הביטחון היום בשכם(צילום: AFP)

  יידוי אבנים היום בשכם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  יידוי אבנים היום בשכם(צילום: AFP)

  בגבול רצועת עזה, עשרות פלסטינים הפגינו באזור מעבר קרני. הם שרפו צמיגים וניסו להתקרב לגדר. כוחות צה"ל במקום. כ-150 מפגינים פלסטינים מנסים לחצות דרך הפירצה שיצרו בגדר במהומות בסופ"ש במרכז הרצועה, וכוח צנחנים במקום מנסה להרחיקם בירי אזהרה לאוויר וברימוני גז. כוחות רפואה פלסטינים מפנים פצועים מההפגנה.

   

  השוטר שנפצע בפיגוע: "ביקשתי שלא יירו"    (צילום: אלי מנדלבאום)

  השוטר שנפצע בפיגוע: "ביקשתי שלא יירו"    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בצהריים נפצע באורח קל ישראלי בן 25 מאבנים שיודו לעברו במחסום א-זעים שסמוך למעלה אדומים. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים.


  מוקדם יותר היום ירו פלסטינים ממחנה הפליטים אל-בורייג' לעבר צוות שעסק בעבודות תחזוקה על גדר הגבול באזור המועצה האזורית אשכול. לא היו נפגעים. אחד הקליעים פגע בשמשת הרכב. בצבא בודקים את מקור הירי. נכון לעכשיו ההנחיה של צה"ל באזור היא לשמור על שגרה. בזמן הירי איש לא היה ברכב, אך העובדים שהיו בקרבת מקום שמעו היטב את היריות ומיהרו לדווח על כך לכוח צה"ל שהגיע למקום. אנשי חברה מלווים על פי רוב באבטחה של צה"ל והם מוגנים בשכפ"צים וקסדות.

   

   


  ירי על רכב עובדי אבטחה בגדר, בדרום ()
  ירי על רכב עובדי אבטחה בגדר, בדרום

  התקרית אירעה סמוך לנקודה במרכז הרצועה שבה התרחשה אמש הפרת סדר אלימה שכללה את חדירתם לישראל לפרק זמן קצר של עשרות מפגינים פלסטינים. לפי שעה, למרות האירוע החריג, בפיקוד הדרום לא מטילים מגבלות על תנועת החקלאים באדמות הסמוכות לגדר. 

   

  הפרות סדר אירעו מוקדם גם במזרח ירושלים ובגדה. באבו דיס יצאו פלסטינים לתהלוכה ויידו אבנים לעבר כוחות הביטחון. בטול כרם נפצעו שישה בני אדם בעימותים שהתרחשו אחרי תהלוכה שיזם חמאס באזור התעשייה בעיר.

   

  בצהריים התקבל במוקד 100 של המשטרה דיווח על קבוצת נערות יהודיות שתקפו באמצעות גז מדמיע פלסטיני שעובד בחנות ברחוב יפו בירושלים. שוטרי תחנת לב הבירה שהוזעקו למקום עיכבו לחקירה שלוש חשודות.

   

  הבוקר התרחש ניסיון פיגוע תופת ראשון בשבועות האחרונים: תושבת מזרח ירושלים הגיעה עם מכונית למחסום סמוך למעלה אדומים, וכשנעצרה לבדיקה על ידי שוטר – פוצצה מטען חבלה. השוטר נפצע קל ואילו המחבלת נפצעה קשה.

   

   


  פורסם לראשונה 11/10/2015 14:30

   

  בהכנת הידיעה השתתף מתן צורי
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים