שתף קטע נבחר

שקד מול נתניהו: הקרב על הקרדיט

ועדת השרים אישרה את ההצעה להחמרת הענישה על מיידי אבנים, והקרב הפנימי החל. נתניהו: "אני יזמתי". שקד: "החוקים שלי"

הצעת החוק להחמרת הענישה על מיידי אבנים ובקבוקי תבערה אושרה בממשלה - ואז החל הקרב על הקרדיט. שרת המשפטים איילת שקד כתבה בעמוד הפייסבוק שלה לאחר האישור פה אחד בוועדת השרים בחקיקה כי היא "העבירה את שני החוקים שלי", ואילו ראש הממשלה בנימין נתניהו צייץ כי "הממשלה אישרה את הצעת החוק שיזמתי".

 

גורמים בבית היהודי עקצו את נתניהו וטענו כי הוא מנסה לקחת קרדיט על חוקים ששרת המשפטים שקד מקדמת. לדבריהם, נתניהו טוען כי באחד הדיונים על ירושלים הוא העלה את אפשרות עונשי המינימום, אלא ששקד הפיצה תסקיר חוק כבר לפני כמה שבועות לגבי החמרת הענישה.

נתניהו מול שקד (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
נתניהו מול שקד(צילום: מתוך טוויטר)
 

נתניהו אמר כי "הממשלה אישרה פה אחד את הצעת החוק שיזמתי לעונשי מינימום למאסר בכלא - למיידי אבנים, בקבוקי תבערה וזיקוקים והטלת קנסות על קטינים והוריהם". שקד, מנגד, כתבה כי היא זו שיזמה את ההצעה שאושרה: "ועדת השרים לחקיקה העבירה את שני החוקים שלי להחמרת ענישה על מיידי אבנים ומרצחים. החוקים שהעברתי יפגעו בבטנו הרכה של הטרור ויחייבו את בית המשפט לתת עונשי מינימום".

 

שקד אף פירטה את ההצעה שאושרה בוועדת השרים: "חוק ראשון הוא תיקון לחוק העונשין, הקובע עונשי מינימום למיידי אבנים. החוק יאפשר גם שלילת הטבת כספי גמלאות מהוריו של ילד שהורשע בעבירה זו. החוק השני הוא חוק הנוער, המאפשר החמרה נוספת בעונשים לטרוריסטים. הצעת חוק העונשין תאפשר הטלת קנסות גם על הורים שילדיהם הורשעו ונשלחו למאסר".

 

לדברי שרת המשפטים, "המלחמה בטרור זקוקה לכלים רבים ויצירתיות. חוקי החמרת הענישה על מיידי אבנים יאפשרו החזקתם של טרוריסטים במקום הראוי להם - בבתי הכלא - וגם יפגעו בכיסם, המקום הרגיש ביותר עבורם. הורים יידעו כי למעשי ילדיהם יש מחיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, נועם מושקוביץ
נתניהו ושקד. מי יזם?
צילום: AFP, נועם מושקוביץ
מומלצים