שתף קטע נבחר

משפחתה של דפנה בר ציון נגד הנאשם ברצח: "רדף אותה"

בני משפחתה של המסעדנית והזמרת דורשים לא להגיע עם הנאשם, אילן בן עמי, לעסקת טיעון: "ידענו שזה ייגמר רע. הרגשנו שהוא שם בשביל לבוא ולקחת". עורך דינו: "מצבו הנפשי לא מאפשר לייחס לו רצח בכוונה תחילה"

  

"הוא איים עליה במכות, היא הייתה מבועתת אבל האמינה שהכול יהיה בסדר, שהיא תשכנע אותו להפסיק". כך העיד הבוקר (יום ב') דן בן ארי, גיסהּ של דפנה בר ציון, בשלב ההוכחות בתיק הרצח שלה, שבה נאשם נגן "הברירה הטבעית" אילן בן עמי

 

בבית משפט המחוזי בתל אביב עלו בני משפחתה של המסעדנית והזמרת להעיד לבושים בחולצות שעליהן כיתוב "הוא אחראי למעשיו", אך בית המשפט דרש שיסירו אותן. הם הביעו דרישה לא להגיע עם הנאשם ברצח לעסקת טיעון.

 

 

דפנה בר ציון. נרצחה במכות פטיש ()
דפנה בר ציון. נרצחה במכות פטיש

אילן בן עמי. נאשם ברצח  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אילן בן עמי. נאשם ברצח (צילום: מוטי קמחי)

דן בן ארי העיד: "כלפי חוץ הכול היה יפה, הוא היה מנסה מאוד למצוא חן בעיני המשפחה. יום אחד שמעתי אותה בריב מטורף ברמקול הנייד, קללות וצעקות. היא הייתה ממש באימה. היא אמרה, 'תעזוב אותי, למה אתה צורח עליי ככה? מה עשיתי?' ראיתי סמסים שבהם הוא איים עליה במכות. היא הייתה מבועתת. אבל כל הזמן היה לה אמון כזה שהכול יהיה בסדר והיא תצליח לשכנע אותו להפסיק. אמרתי לה 'דפנה, זה מסוכן'. היא אמרה שאסור לה לדבר בטלפון והוא מנסה לבודד אותה מכל העולם".

 

עוד אמר: "היא די אספה אותו מהרחוב. תמיד הרגשתי שהוא בא במטרה מסוימת אבל היא התאהבה בו והייתה מאוד רומנטית. לא אהבתי אותו. ידעתי שזה ייגמר רע. הרגשתי שהוא שם בשביל לבוא ולקחת".

 

רונית, אחותה של דפנה, העידה בהתרגשות: "אחותי דפנה, דפי, הייתה אישה מדהימה, טובת לב, נדיבה, עם מעוף. היא פתחה שלוש מסעדות ועסקה במוזיקה, אשת רוח. כל מי שפגש אותה התאהב בה, עד שפגשה את אילן בן עמי. אולי הוא אמן - אבל של אשליות. הוא רדף אותה והתעלל בה ולא נתן לה רגע אחד לנשום". גם היא סיפרה כי "לאט לאט ראינו כיצד האישה המדהימה הזו הולכת ושוקעת, מתכנסת בתוך עצמה. כל מה שהיא הציעה לא הספיק לו".

 

יניב כהן, בן זוגה של בתה של דפנה, העיד כי ביום מסוים שבו היה בביתם מבלי שהנאשם ידע זאת, הוא שמע אותו מתפרץ לעברה: "שמעתי אותו צועק כמו משוגע, 'שרמוטה, זונה' . ידעתי שהיא מאוד אהבה אותו והיא מאוד השתדלה שנאהב אותו. אבל הוא היה מוזר, תמהוני. דפנה עשתה הכול עבורו אבל עד שהוא רצח אותה הוא לא נרגע". 

 

אילן בן עמי (47) נאשם ברצח בכוונה תחילה של זוגתו דפנה בר ציון, וכן באיומים ובשיבוש מהלכי משפט. כתב האישום הוגש כמעט חודש לאחר שנמצאה גופתה, ב-14 באוגוסט בשנה שעברה. 

 

על פי כתב האישום, באמצע אוגוסט הגיעה פרודתו בר ציון לדירתו ובין השניים פרץ ויכוח על רקע רצונה לסיים את הקשר. לבן עמי היו תקוות לשיקום הקשר והוא אף ביקש להצטרף אליה לבילוי משותף בצפת. היא סירבה והוא בתגובה היכה בראשה פעמיים בפטיש במשקל קילוגרם עד שנפלה, והמשיך להלום בראשה עוד כמה פעמים. בן עמי ברח עם מכשירי הטלפון הניידים שלו ושל המנוחה, ועל פי כתב האישום בכך שיבש מהלכי משפט. הוא נאשם כי חצי שנה אחרי נישואיהם החל להתנהג באופן אובססיבי כלפיה: התקפי זעם, איומים, קנאה והשפלות. בר ציון, שחששה לגורלה, ביקשה צו הרחקה מבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן, שלבסוף הוצא נגדו והוארך מעת לעת. 

 

עו"ד עודד מורנו שמייצג מטעם הסנגוריה הציבורית את בן עמי, מסר בתגובה כי "כל עדויות התביעה, כולל אלו שנשמעו היום, תומכות בטענת הההגנה לפיה לאור מצבו הנפשי של אילן לא ניתן לייחס לו עבירה של רצח בכוונה תחילה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים