שתף קטע נבחר

מתיישבי שומרון: "שיימינג לחנויות ערביות שישבתו"

בעקבות ההודעה על שביתה כללית במגזר הערבי מתכוננים מחר בוועד המתיישבים לפרסם ברשתות החברתיות "כל חנות שתשבות. כך נדע מי תומך בטרור"

ועד מתיישבי שומרון ביוזמה חדשה: "נדווח על כל חנות ערבית שתשבות כי מי שעושה כן - תומך בטרור". כך מתכוונים להשיב לשביתה הכללית שתתקיים מחר (ג') במגזר הערבי במחאה על האלימות והמצב הביטחוני המידרדר.

 

במסע הפרסום שיזם ועד מתיישבי השומרון נמסר כי ידווחו ברשתות החברתיות על כל חנות שלא תפתח מחר את שעריה במגזר הערבי בכל רחבי הארץ: "כך יבינו הפלסטינים כי פרנסתם תיפגע גם לאחר יום השביתה עליו הכריזו. מי שיוצא נגד מדינת ישראל צריך להבין את ההשלכות. לכן מחר נדע מי תומך בטרור ומי לא", הסבירו יוזמי הקמפיין.

 

קמפיין ועד המתיישבים ()
קמפיין ועד המתיישבים
 

מגמה איטית של סגירת שערים נרשמה בקרב ראשי הרשויות שלא מאפשרים לפועלים ערבים להיכנס לעבודה במפעלים בשטחם. צעדים כאלה כבר נעשו בקריית ארבע לאחר שני פיגועי הדקירה סמוך לשער המערבי של ההתנחלות. בימים האחרונים החליטו גם במועצה האזורית דרום הר חברון לנהוג במדיניות דומה. גורם במועצת יש"ע הסביר כי החלטה על אי הכנסת עובדים אינה פשוטה וגוררת אחריה קשיים כלכליים לא מעטים. יחד עם זאת ייתכן שמדובר בהחלטות שהגיעו על רקע מודיעיני.

 

בנוסף מתכוונים מחר תושבי גוש-עציון לצאת בשיירה לעצרת מול בית ראש הממשלה, בקריאה לחיזוק הביטחון בכבישי גוש-עציון ולחיזוק חיילי צה"ל וכוחות הביטחון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים