שתף קטע נבחר

נתניהו: "אבו מאזן, תפסיקו לשקר ולהסית"

בנאום בפני מליאת הכנסת בישיבת מיוחדת לציון 14 שנה לרצח השר רחבעם זאבי (גנדי) תקף ראש הממשלה את ההסתה של הרשות הפלסטינית וקרא לערביי ישראל לא ללכת שולל אחריה. הרצוג: "גנדי חסר ביום הזה"

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב ותקף הערב (יום ג') את התנהלות ההנהגה הפלסטינית לנוכח גל הטרור הפוקד את ישראל: "אני רוצה לומר ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן: תפסיקו לשקר, תפסיקו להסית. מנהיג אמיתי חייב להפגין אחריות. עליך לעצור את ההסתה שיוצאת מתחומי הרשות. גם לגבי הר הבית וגם לגבי פעולות ההגנה הלגיטימיות שנוקטים כוחות הבטחון של ישראל ואזרחי ישראל שמותקפים על-ידי מרצחים".

 

את הדברים אמר בדיון במליאה לציון 14 שנה לרצח רחבעם (גנדי) זאבי. נתניהו קרא לאבו מאזן: "עליך להילחם בקיצונים שגורמים לחפים מפשע לשלם מחיר יקר. ההסתה השקרית והמשתלחת נגדנו נמשכת. נער ערבי פוצע בצורה אנושה ילד יהודי ולאחר שכוחות הבטחון בולמים אותו כדי שלא ימשיך במסע הדקירות הוא הופך לקדוש מעונה שכביכול הוצא להורג על לא עוול בכפו. אז קודם כל - הוא לא מת, הוא חי. שנית - הוא לא הוצא להורג, הוא ניסה להוציא להורג. הוא ניסה להרוג ולרצוח. אבל את ההיפך הגמור מציג בצורה מעוותת ומקוממת הדובר שלך".

 

"אני אומר ליו"ר הרשות הפלסטינית - אל תהפוך רוצחים לגיבורים ואם תהיה הדרדרות כתוצאה מההסתה הזו של חמאס ושל התנועה האיסלאמית ושל הרשות הפלסטינית, הרי תשאו באחריות לכך. וכדי לעצור את הרעה, כדי להחזיר את השקט ואת היציבות ששני העמים זקוקים להם אתה חייב לעשות את מה שמוטל עליך ואנחנו נעשה את מה שמוטל עלינו".

 

  

 

נתניהו שלח את תנחומיו למשפחות הנרצחים ואיחולי ההחלמה לפצועים מפיגועי היום. "אני מבקש להוסיף מילה לערביי ישראל: אל תלכו שולל אחרי מסיתים שרוצים להצית תבערה במדינה. אנחנו חיים יחד.

אנחנו מאמינים בדו-קיום. קל מאוד לפרום את החוטים שקושרים אותנו אלה אל אלה. אל תתפתו לכך.

 

"אני יודע שיש ציבור גדול וגם מנהיגי ציבור בקרב האזרחים הערבים במדינת ישראל שמבין בדיוק את מה שאני אומר ומנהיגים צריכים למצוא את העוז להגיד את הדברים הללו ולהתייצב מוּל הקנאים ומול הקיצונים. קראתי ואני קורא שוב לכל אזרח בישראל: אסור להרים יד על חפים מפשע מכל צד שהוא. ישראל היא מדינת חוק ומי שייקח את החוק לידיו ישלם את המחיר".

 

בהמשך נשאר דברים גם יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג: "י"ד שנים חלפו מהיום שבו נרצח אחד מגיבורי צה"ל, האלוף רחבעם זאבי, בהיותו חבר הממשלה. והנה אנחנו שוב כאן היום, כשירושלים בוערת מגל טרור קשה ואכזרי שנטל חיים של אזרחים תמימים וחפים מפשע. מכאן אנחנו שולחים תנחומינו למשפחות השכול ותפילה לרפואה שלמה לפצועים. אותן תחושות קשות שפקדו אותנו בבוקר הנורא ההוא שבו נרצח גנדי חוזרות ומכות בנו שוב בימים האחרונים, במיוחד ביום הזה שבו נרצחו ישראלים ברחבי הבירה באירועי ירי, דריסה ודקירה. דמוּתו של גנדי כאיש ביטחון, כמוּמחה לטרור וכלוחם ישראלי גאה חסרה לנו מאוד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
בנימין נתניהו
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים