שתף קטע נבחר

מנהל אגף ההסברה בליכוד: 'חיים כץ הרים את האף יותר מידי'

אלי חזן, עובד ליכוד, קיים לאחרונה הרצאה שבה תקף בחריפות את השר חיים כץ. ברקע: יחסים רעועים בין השר כץ לנתניהו. חזן בתגובה: "הדברים הוצאו מהקשרם". כץ: "גאה במתפקדים שבזכותם העברנו חוקים חשובים". האזינו להקלטה

מנהל אגף ההסברה וקשרי החוץ בליכוד, אלי חזן, מקיים לאחרונה סדרת הרצאות במצודת זאב בתל אביב. חזן, המזוהה עם אנשיו של ראש הממשלה נתניהו, מרצה בפני חברי ליכוד על משנתו הפוליטית, על הליכוד, ועל המהפכות שביצע לדבריו ראש הממשלה נתניהו.

 

בהקלטה שהגיעה לידי ynet נשמע חזן תוקף בחריפות את השר חיים כץ. לדבריו, כץ השפיל אנשים רבים ו"הרים את האף". 

 

 

כך נשמע חזן בהקלטה: "חיים כץ היה יו"ר ועד העובדים של תעשייה אווירית שמונה אלפי עובדים והוא קלט את התמונה. מה הוא עשה? הוא בא למתפקדים, עובדי התעשייה האווירית, ואמר להם הולכים להפריט את... סלחו לי על הביטוי הלא רשמי, הולכים להפריט את אם-אמא שלכם ולפגוע לכם בתנאים, אתם רוצים שאני אמנע את זה? בואו תתפקדו לליכוד... וזה מה שהוא עושה. הוא מצטרף בשנת 2002, הוא פוקד המונים, מעריכים שבין 9,000 ל-13,000 התפקדו מהתעשייה האווירית לליכוד. עכשיו למה אני אומר את זה? יש פה משהו בעייתי, כי רובם בכלל לא היו מצביעים לליכוד...".

 

חזן הוסיף: "קרה לחיים כץ מה שקרה לפייגלין, אתה מרים את האף יותר מדי או אתה מנסה לפגוע ביותר מדי... חיים כץ השפיל המון אנשים". 

 

ברקע לדברים בעת האחרונה היחסים בין ראש הממשלה נתניהו לשר כץ רעועים. לאחרונה תקף נתניהו בחריפות את כץ שהגיע באיחור לדיון בין-משרדי על שילוב יוצאי אתיופיה בחברה, ואמר: "איפה הוא, באוהל מחאה? זאת בושה וחרפה ששר רווחה לא מגיע לדיון כזה".

 

חזן התבקש להגיב לאמירה על השר כץ ומסר: "זה פשוט לא מדויק. ודרך אגב, שיצטטו אותי נכון: אמרתי שהוא השפיל עובדי מדינה, שהוא לא חשב שהם עושים את עבודתם כמו שצריך עבור הציבור. ניתן לקרוא על כך במקומות רבים".

 

לאחר שהבאנו בפניו את הציטוט המדויק מדבריו, מסר: "מה שאתה מנסה לעשות זה הוצאה קלאסית מהקשרם של דברים. ראשית, למה שבעל תפקיד בליכוד ינסה לפגוע בחיים כץ? שנית, תיארתי מצב שבו לא מעט אנשים נפגעו ממנו. לא מתוך כוונה להעליב אלא מתוך כוונה לתת תמונת מצב. מי ששלח לך את הדברים ראוי שישלח את מלוא הדברים שאמרתי עליו: שבחוכמה רבה ידע כיצד להשתלט על עמדות כוח ולשנות מציאות עבור הדברים שבהם הוא מאמין".

 

מלשכתו של שר הרווחה כץ נמסר כי הוא "גאה במתפקדים בתעשייה האווירית שרק בזכותם הצליח להעביר מאות הצעות חוק לטובת אזרחי מדינת ישראל. דבריו של חזן הם עיוות וחוסר הבנה בסיסי בכיצד פועלת דמוקרטיה. יחסיו של שר הרווחה עם ראש הממשלה בינימין נתניהו מעולם לא היו טובים יותר והם נשענים על אמון הדדי ומטרה משותפת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים