שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "המתבגרים": מסיבת גן – הדור הבא

  בני הנוער שמשתתפים בתוכנית "המתבגרים" מדברים כמו אנשי חינוך - התנהגות חשודה למדי לכל הדעות. ובכל זאת מעניין לשמוע מה הם חושבים על פורנו, יחסים, דימוי גוף ואורגזמה

  בספר המצוין שלה "איך להיות אשה" מתארת הסופרת הפמיניסטית קטלין מוראן את הגילויים המיניים שלה כילדה ובהמשך כמתבגרת. בין היתר היא מפרטת את אחת הסיבות לכך שנשים מתקשות לגבש תפיסה שפויה ורחבה של הגוף הנשי - הפורנו שלנו, מסבירה מוראן, לא מגוון מספיק. זה בעייתי כי ילדים ומתבגרים שנחשפים לפורנו חדגוני וחסר-מעוף, מסיקים שקיים רק סוג אחד של סקס, וסוג אחד של גוף נשי או גברי שעשוי ליהנות ממנו. בעידן שבו האינטרנט הוא המבוגר האחראי, המתבגרים האלה גדלים והופכים לאנשים משעממים וצרי אופקים ככל שזה נוגע לעסקי מכחול בשפופרת.

   

  "המתבגרים", שעלתה אתמול (ד') ב-VOD של ערוץ הילדים, תנסה לתקן את העיוות הזה. היא לא תייצר סרטי פורנו שיגוונו את ההיצע הקיים, אבל היא בהחלט תעודד את הצופים הצעירים שלה לחצות את נהר ההורמונים ולהרהר בסוגיות שנוגעות לאהבה, זוגיות ומיניות בגיל ההתבגרות. בני נוער ישובים בזוגות מול המצלמה, ומדברים על פורנו, יחסים, דימוי גוף, הטרדות ועוד מנקודת מבטם הבתולית והמצחקקת. מעין מסיבת גן – הדור הבא. איך זה נשמע? טוב. כמעט טוב מדי. בואו נגיד שאם המתבגרים שלוהקו לקאסט הם באמת מדגם מייצג של הנוער היום, אז מצבנו ממש יוצא מן הכלל.

   

  מתוך התוכנית (באדיבות ערוץ הילדים) (באדיבות ערוץ הילדים)
  מתוך התוכנית(באדיבות ערוץ הילדים)
   

  כל בני הנוער ללא יוצא מהכלל מבינים שפורנו הוא גרסה מוקצנת ומצומצמת של המציאות שלא מלמדת אותנו כלום על החיים. כולם מבינים שבזוגיות יש לכבד את הרצון של שני הצדדים, והסובלנות הטבעית שהם מגלים כלפי גייז, למשל, מעוררת אופוריה. עד כדי כך שלפעמים תהיתי אם לא היה איזה איש חינוך שדיבר מתוך גרונם. אם כן, הוא עשה עבודה בכלל לא רעה – מקבץ בני הנוער הזה הצליח לשדר טבעיות ואותנטיות, ניכר שהם מריחים כמו רוח הנעורים האופיינית לגילם, והם באמת נשמעים מאוד חמודים וטריים כשהם מנסים להגדיר מה זו אורגזמה.

   

  סובלניים. משתתפים ב"המתבגרים" (באדיבות ערוץ הילדים) (באדיבות ערוץ הילדים)
  סובלניים. משתתפים ב"המתבגרים"(באדיבות ערוץ הילדים)
   

  אני לא מתבגרת אז אין לי מושג עד כמה בני נוער באמת מתחברים לפורמט כל כך נטול הפרעות קשב, שמבחינה ויזואלית יכול היה להשתלב יופי גם בשידורי החינוכית של האייטיז. אבל אולי זה מספיק בשביל המטרה שלשמה התכנסנו: להפיג את תחושת המבוכה והבדידות שמגיעה קומפלט עם גיל ההתבגרות. לזכות היוצרים יאמר שהם הגיעו למסקנה הכי הגיונית: סלקו את המבוגרים מהשטח. תנו לבני נוער להגיד את מה שהם חושבים, וקוו שבני נוער אחרים יפענחו את הקודים ויפנימו.

   

  מבוגרים שיצפו ב"המתבגרים" יגלו – לרווחתם או לצערם – שגם כשמכניסים למשוואה את האינטרנט והקדמה, בבסיסן הסוגיות הן אותן סוגיות שהטרידו את קוראי "על בנים ועל בנות" לפני 30 שנה, מה שאומר שאולי הם לא התרחקו מאיתנו מרחק שנות אור, ואולי יום אחד נצליח גם אנחנו לתקשר איתם, אם רק נמצא את האימוג'י המתאים.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות ערוץ הילדים
  "המתבגרים". סילקו את המבוגרים
  באדיבות ערוץ הילדים
  לאתר ההטבות
  מומלצים