שתף קטע נבחר

בנו של נרצח הפיגוע: "תשקיעו בהידברות"

ירון, בנו של חביב חיים שנרצח בפיגוע בקו 78 בבירה, סיפר על אביו שבסך הכול "הלך לקופת חולים ונרצח", וביקש "לאמץ את כל הכוחות ולהקדיש רבע מהאנרגיה בהידברות"

 

 

 

"במקום להשקיע בכוח ובנקמה - תשקיעו רבע מהאנרגיה להידברות". כך ביקש היום (ד') ירון חיים, בנו של חביב חיים (78) אשר נרצח בפיגוע הירי באוטובוס בירושלים.

 

"אנחנו לא מאמינים בהרס ואנחנו גם לא מאמינים בנקמה. אנחנו חושבים שיש סבל משני הצדדים, סבל שהוא בלתי-נסבל. צריך לאמץ את כל הכוחות ובמקביל להגברת הביטחון ובמקביל להגברת כמויות השוטרים והחיילים בתחבורה הציבורית, להקדיש רבע מהאנרגיה הזאת גם להידברות", אמר בראיון ל-ynet.

 

חיים סיפר כי אביו "היה איש פשוט, ישר, איש תם. הוא הלך לקופת חולים כמו הרבה אנשים במדינה הזאת שקמים בבוקר והולכים לרופא, לקבל תרופות. אבל נרצחים".

 

שושנה וחביב חיים. האם מאושפזת בטיפול נמרץ ()
שושנה וחביב חיים. האם מאושפזת בטיפול נמרץ
 

אמו עדין מאושפזת בטיפול נמרץ במצב קשה. "אנחנו מסתכלים קדימה. מרכזים את כל הכוחות כדי לדאוג שאימא תתאושש, תצא מטיפול נמרץ, תחלים, תבנה את החיים שלה בחזרה. אנחנו מאמינים בכוח של הבנייה, בכוח של הצמיחה. אנחנו לא מאמינים במוות, אנחנו חושבים שצריך להבין שגם בצד השני יש אנשים שסובלים, אלמנות, יתומים. אנחנו צריכים להבין שזה גורלנו לחיות בארץ הזאת עם העם הערבי ולא להתעלם מזה", ביקש.

 

חיים ביקש להודות לכל מי שהגיע לחלוק כבוד אחרון לאביו והשתתף בהלווייתו. הייתה הלוויה מאוד קשה, מאוד מרגשת. הרבה אנשים באו לחלוק לו כבוד אחרון. אנחנו מודים בהזדמנות הזאת לאנשים שהגיעו".

 

בהלוויה ספד הבן לאביו: "אבא יקר שלנו, אתמול בצהריים קיבלנו בוואטסאפ המשפחתי את ההודעה שכל משפחה חוששת ממנה בימים טרופים אלו: 'אמא בבית חולים ולא ידוע מה מצבה. לא ידוע איפה אבא, בואו לבית החולים'. הודעה אחת מצמררת אשר יגורנו בא לנו... ואתה אבא, כבר לא היית בין החיים. באנו היום להיפרד ממך אבא, ולזכור את האדם הנפלא שהיית: איש תם וישר, איש של שמחת חיים ואופטימיות בלתי נגמרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ירון חיים. "אבא הלך לרופא ונרצח"
מומלצים