שתף קטע נבחר

זה לא רק משחק: "הגולות מסכנות חיים"

פלסטינים בחברון יידו גולות לעבר נער בן 14 שנפגע בראשו וסבל מזעזוע מוח. במקרה נוסף נפצע חייל בגרונו והועבר לבית החולים. "הילדים אספו בגינה עשרות גולות שנזרקו לכאן, בנס הם לא נפגעו. זה פחד נוראי"

 

נער מקריית ארבע שנפצע מפגיעת גולה במצחו ()
נער מקריית ארבע שנפצע מפגיעת גולה במצחו

חייל נפגע בגרונו מגולה ונזקק לטיפול בבית החולים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
חייל נפגע בגרונו מגולה ונזקק לטיפול בבית החולים(צילום: גיל יוחנן)

במהלך האירועים האלימים ביהודה ושומרון החלו פלסטינים בחברון ליידות גולות לעבר תושבים וחיילים, ובתוך שבוע נפגעו כמה מהם מכלי הנשק החדש. גם אם בתחילה חשבו שלא מדובר באירוע חריג, הרי שהפצועים האחרונים מידויי הגולות ממחישים את הפגיעה הקשה. בכל המקרים נזקקו הנפגעים לטיפול רפואי ואף לפינוי לבית חולים.

 

"הגעתי למוקד החירום והזדעזעתי, היה לו זעזוע מוח", מספרת יעל אלון תושבת קריית ארבע, שבנה יוסף (14) נפגע במוצאי השבת האחרונה מיידוי גולות. "יוסף היה בסניף בני עקיבא וירד לכיוון ציר המתפללים, שם יש לא מעט התפרעויות של פלסטינים שמתעמתים עם כוחות צה"ל. לפתע התקשר אליי הבן הגדול שלי ואמר שיוסף נפגע והוא במוקד החירום. מיד רצתי לשם ואיך שראיתי אותו ממש הזדעזעתי. הוא טופל, יום למחרת נלקח לסדרת בדיקות בבית החולים והיה במנוחה של יומיים".

 

באותה שבת, זמן קצר לאחר שיוסף נפצע, נמשך ידויי הגולות בחברון ואחת מהן פגעה בגרונו של חייל. במקרה זה הפגיעה הייתה אף יותר חמורה והוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים שערי צדק בירושלים. "בגלל שמדובר בנשק קר אז מתייחסים לזה בצורה רפה, צריך להבין שהגולות האלו שאנחנו רואים כאן מסכנות חיים של ממש".

 

טלי ברזילאי, תושבת קריית ארבע, אומרת כי הפלסטינים מיידים גולות לגינות של בתי התושבים. "רק השבוע הילדים אספו בגינה עשרות גולות שנזרקו לכאן, בנס הם לא נפגעו מהן. זה פחד נוראי, ילד יוצא לשחק בגינה הפרטית בבית ואני לא יודעת מה עלול להיות".

 

מקום החיכוך המרכזי בחברון הוא סמוך לשער המערבי של קריית ארבע, שם נרשמים עימותים חריפים בין כוחות צה"ל והפלסטינים. בימים האחרונים הצטרפו לעימות גם המתיישבים היהודים. באותו אזור אירעו שני פיגועי דקירה יום אחר יום, שבהם נפצעו אזרח ושוטר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
החייל שנפצע מפונה לבית החולים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים