שתף קטע נבחר

ינסה להדיח את נתניהו? ברקת מינה ראש מטה בליכוד

באופן רשמי ממשיך ראש העיר ירושלים להכחיש כי קיבל החלטה להתמודד בבחירות הבאות במפלגת השלטון. אולם התפטרות יועצו לענייני תשתיות והפיכתו לראש מטה ברקת בליכוד מעידה על העלאת הילוך בזירה הארצית

האם ניר ברקת מתכוון לנסות לרשת את בנימין נתניהו? יועצו של ראש העיר ירושלים ניר ברקת, עמרי רחמים, התפטר באחרונה מתפקידו כיועץ לענייני תשתיות, וינהל את המטה של ברקת בליכוד. כך נודע ל-ynet. בסביבתו של ראש העיר ממשיכים להדגיש כי ברקת לא קיבל עדיין כל החלטה להתמודד בבחירות הבאות במפלגת השלטון. עם זאת, ההיערכות של ברקת בליכוד נראית כזו שנובעת מהחלטה להתמודד לראשות התנועה.

 

במערכת הבחירות לרשויות המקומיות ב-2013 שימש רחמים כמנהל יום הבחירות וראש תחום שטח במטה הבחירות של ברקת. במסגרת התפקיד הוא ניהל את מנהלי האזורים וריכז את תחום המתנדבים. לאחר הבחירות הוא החל לעבוד כיועץ ראש העיר לענייני תשתיות.

 

 

גורמים שעבדו מול רחמים משבחים את עבודתו ומתארים אותו כאיש מקצוע מעולה, מסור מאוד, שסייע לפיתוח מערך התחבורה הציבורית בעיר בשנתיים האחרונות.

 

ברקת פקד בחודשים האחרונים אלפי בני אדם לליכוד, אך הכחיש שוב ושוב את כוונתו להיכנס לזירה הפוליטית הארצית. בראיון ל-ynet באוגוסט האחרון אמר ברקת בהתייחסו לפעולותיו כי "חשוב מאוד שיהיה לי כוח גם בתוך הליכוד ויצירת כוח פוליטי במפלגה עבור העיר ירושלים. האם זה יכול לשרת אותי לדברים אחרים? אני מניח שכן. כולי מחויב למה שאמרתי לבוחרים שלי. על האפשרות שאתמודד לקדנציה שלישית אחליט בשנה או בשנתיים הקרובות".

יתמודדו ראש בראש? ברקת עם ראש הממשלה נתניהו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
יתמודדו ראש בראש? ברקת עם ראש הממשלה נתניהו(צילום: רויטרס)

את ברקת מלווה צוות נאמן, חלקו עוד ממערכת הבחירות המוניציפליות הראשונה שלו ב-2008. לפני מערכת הבחירות האחרונה התפטרו מתפקידם שלושה מאנשי הצוות שלו, ושלושתם מילאו תפקידים

מרכזיים במטה הבחירות של ברקת. התפטרות רחמים מעידה על כך שברקת מעלה הילוך בכל הנוגע להתמודדות בבחירות הבאות בליכוד.

 

בסביבתו של ראש העיר סירבו להתייחס באופן רשמי למינוי של עמרי רחמים לראש המטה של ברקת בליכוד, אך ציינו כי "ראש העיר מתעסק אך ורק בקידומה ובפיתוחה של ירושלים. ברקת הודיע מראש שירוץ לתקופה של בין שתיים לשלוש קדנציות בראשות העיר ירושלים, ובשנתיים הקרובות יודיע אם ירוץ לקדנציה שלישית לראשות העיר, החלטה אשר תלויה בקיבוע המגמות החיוביות שאותן הוא מוביל בעיר".

 

עוד אמרו בסביבתו של ברקת כי "בניגוד לנאמר, ראש העיר לא קיבל כל החלטה להתמודד בבחירות הבאות בליכוד. הבחירות האחרונות לראשות העיר הוכיחו כי יש צורך חשוב בהגדלת הכוח במערכת הפוליטית - מטרה חשובה והכרחית גם להבטחת המשך חיזוקה של ירושלים, ללא קשר למישור הארצי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
מעלה הילוך. ברקת
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים