שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אסטון מרטין הפסידה 111 מיליון דולר ב-2014

  יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית דיווחה על הפסד של 111 מיליון דולר בשנה שעברה, שנה רביעית ברציפות של הפסדים. מנכ"ל היצרנית: לא צופה רווח לפני 2017

  אולי ג'יימס בונד יסייע? יצרנית הרכב הבריטית אסטון מרטין, שמכוניותיה התפרסמו תודות להופעות במרבית סרטי 007, דיווחה על הפסד של 111 מיליון דולר בשנת 2014. מדובר בשנת הפסדים רביעית ברציפות, זאת לאחר שמכירות מכוניות היוקרה של אסטון מרטין צנחו וקריאה לתיקון נגסה בהכנסות.

   

   

  מכירות היצרנית ירדו בשנת 2014 ל-3,661 מכוניות - כ-13% פחות מבשנת 2013, אז נמכרו כ-4,200 מכוניות. לירידה אחראית הזדקנות דגמי אסטון מרטין, שמבוססים עדיין על פלטפורמה שהושקה בימי הבעלות של פורד. יצרנית הרכב האמריקאית מכרה את אסטון מרטין לקבוצת משקיעים פרטית בשנת 2007, כחלק ממהלך התייעלות שביצעו האמריקאים בימי המשבר הכללי.

   

  ההפסדים בשנת 2014 גבוהים משמעותית מאלו שנרשמו בשנה לפניה - 39 מיליון דולר - זאת גם בגלל קריאה לתיקון שהיצרנית נדרשה לבצע. הקריאה, מהבודדות בתולדות המותג, כללה שורה של דגמים משנת 2007 ואילך. זאת לאחר שהתגלה כי אחד מרכיבי המכוניות שיוצר בסין היה מזויף, ולא באיכות הנדרשת.

   

  יצרנית מכוניות היוקרה הבריטית דיווחה בתחילת 2014 כי חקירה שביצעה גילתה שחברה סינית בשם שנזן קקסיאנג, ספקית משנה שייצרה רכיבים מסויימים בדוושת ההאצה, השתמשה ברכיבים מזויפים שעשויים להישבר. כתוצאה מכך מכוניות האיצו בלי מעורבות הנהג ב-22 מקרים נפרדים, אך למרבה המזל לא נגרמו תאונות ולא היו נפגעים. לא פחות מ-18 אלף מכוניות נדרשו לתיקון על-פי הודעת החברה.

   

  אסטון מרטין החלה בשיווק דגמיה השנה בישראל, לראשונה ב-100 שנות קיומה. המכוניות, שמשווקות על-ידי חברת אוטו-ארט, מוצעות במחיר שמתחיל מ-950 אלף שקל ומגיע עד ללמעלה מ-2.4 מיליון שקל. בהשקת המותג בישראל נכח מנכ"ל היצרנית, אנדי פאלמר.

   

  ביצרנית מקווים כי השתתפות המותג בסרט בונד החדש שיעלה לאקרנים בחודש הבא, כמו גם השקת קרוסאובר ראשון בקרוב, יסייעו לשיקום המכירות. עם זאת, פאלמר הזהיר כי לפי הערכותיו, אסטון מרטין לא תציג רווח עד לשנת 2017 לפחות.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים