שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20
צפו: מה קורה כש"יהודי" מסתובב ברחובות אלג'יריה?
יוצרי סרטוני קונדס במצלמה נסתרת שלחו אדם עם כיפה לחפש את בית הקברות היהודי, בציפייה דרוכה לראות כיצד יגיבו העוברים והשבים. "רצינו להביע כמה האלג'יראים תומכים בפלסטין", הסבירו עורכי הסרטון
יהודי באלג'יריה    (ערוץ 20)

יהודי באלג'יריה    (ערוץ 20)

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

 

"יהודי מסתובב ברחובות אלגי'ירה: מה קורה?", כך החליטו לקרוא לסרטןו חדש בדיגה-מן. דיגה-מן היא קבוצה אלגי'ראית שידועה בהכנת סרטוני מצלמה נסתרת, והפיקה סרטון אחד שהסב להם גאווה רבה במיוחד.

 

אחד מחברי דיגה-מן חבש כיפה לראשו ושאל את העוברים והשבים ברחוב לסייע לו להגיע אל בית הקברות היהודי. הם בחרו לתת לסרטון את הכותרת "יהודי ברחובות אלגי'ירה: מה קורה?".

 

התוצאות לא פשוטות לצפייה. חברי הקבוצה הראשונה בה נתקל "היהודי" מכים בו ובועטים בו. הקבוצה השנייה חסה עליו ומתעלמת ממנו. לעומת זאת, הקבוצה השלישית, המורכבת מנערים, התקשתה להאמין כי מדובר ביהודי אך מרגע שהשתכנעה שהעומד מולה הוא אכן יהודי, החלה לתקוף אותו ולרדוף אחריו במורד הרחוב.

 

>>עוד באתר ערוץ 20>>

 

יוצרי הסרטון מתגאים בתמיכה האבסולוטית של האלג'יראים בפלסטינים. הם אומרים כי "פלסטין בליבנו, אנו מוכרחים לתמוך בה, לא משנה אם הם המדכאים או המדוכאים", זאת על בסיס החאדית' שמצטטת את מוחמד שאומר שעל מוסלמי לתמוך בכל מוסלמי, לא משנה אם הם מדוכאים או מדכאים.

 

הסרטון הפך ויראלי כמעט באופן מיידי, עד שמספר רב של מגיבים הסבירו כי ערבים אינם אמורים לשנוא יהודים – אלא רק ציונים. כמו כן, לדברי רבים מהמגיבים, השחקן בסרטון לא נראה כמו ציוני או ישראלי כלל.

 

בתגובה החליטו יוצאי הסרטון למזער נזקים ולתת לסרטון שם אחר: "ציוני ברחובות אלגי'יריה: מה קורה?", לצד כיבוי אפשרות התגובה בערוץ היוטיוב. הם טענו כי כל כוונתם הייתה להראות כמה מחויבים האלג'יראים לשנאת הציונים. אך הסרטון עצמו מוכיח כי טענות אלו הן שקריות, כשהכיתוב בערבית ובאנגלית על הפרק אומר כי ילדי בית הספר "שונאים יהודים".

 

הקבוצה סיפרה לערוץ הערבי של CNN כי הם לא התכוונו להסית נגד יהודים, אלא רק נגד הציונים. אפילו בערוץ החדשות הבינלאומי הבהירו כי הסרטון עצמו מוכיח כי טענות אלו אינן אמת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
כיפה. סימן ההיכר היחיד של "היהודי"
צילום: רויטרס