שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

חמאס הנחה פעילים לבצע פיגועי התאבדות

יוזמה פלסטינית לעלות מדרגה בגל פיגועי הטרור. ראשי חמאס בעזה הנחו את הפעילים בגדה להוציא פיגועי התאבדות ביהודה ושומרון. בימים האחרונים נעצרה חוליית חמאס בחברון עם חומרי נפץ וסכומי כסף

בעקבות גל ההסלמה האחרון הנחה חמאס עזה פעילים שלו בגדה המערבית להוציא פיגועי התאבדות ביהודה ושומרון ובירושלים - כך נודע ל-ynet מפי גורמים בישראל. ההנחיה הועברה לפעילי חמאס בעיקר באזור חברון ושכם שיכולים להגיע לירושלים. ההערכה בישראל היא שחמאס ינסה להוציא אל הפועל פיגוע אם יתאפשר לו מבחינה מבצעית, נגד יעד ישראלי ביהודה ושומרון, ירושלים או בתוך הקו הירוק.

 

במקביל מסר ל-ynet גורם ביטחוני פלסטיני כי מנגנוני הביטחון הפלסטינים עצרו בימים האחרונים חוליית חמאס בחברון שברשותה נמצאו חומרי נפץ וכספים. הגורם ציין כי החוליה שנתפסה מנתה לפחות שישה פעילים וכי בחקירתם הם הודו כי ברצונם למות. לא ידוע עדיין אם החוליה התכוונה לבצע פיגועי התאבדות או פיגוע במתווה אחר.

מחבלי חמאס במהלך מצעד צבאי בעזה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
מחבלי חמאס במהלך מצעד צבאי בעזה(צילום: AFP)
 

המטרה של חמאס היא לשמר את ההתקוממות הנוכחית ככל שיוכל. ככל שגל ההסלמה הנוכחי ידעך כך תעלה המוטיבציה של חמאס להוציא אל הפועל פיגוע בכדי לשמר אותו. האג'נדה הזאת באה לידי ביטוי גם בדרכים פומביות. בכיר חמאס מחמוד א-זהאר אמר אתמול כי יש צורך להפוך את האינתיפאדה מעממית לחמושה.

 

לדבריו, החברה הישראלית כולה חמושה החל מהחייל דרך השוטר ועד למתנחל, ולכן האינתיפאדה צריכה להפוך לחמושה משום שהצד העומד מנגד חמוש גם הוא. במקביל, עולות הקריאות לציבור הפלסטיני בימים האחרונים בתקשורת של חמאס להמיר את פיגועי הדקירה בפיגועי דריסה.

 

רג'וב. "הפיגועים - מעשי גבורה" (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
רג'וב. "הפיגועים - מעשי גבורה"(צילום: עמית שאבי)
 

בתוך כך, הצהיר בכיר פתח ג'יבריל רג'וב כי פיגועי הבודדים הם מעשי גבורה ושהצוואה שפרסם אחד המחבלים בגל האחרון צריכה להילמד בבתי ספר. "אני גאה בהם ומברך את כל מי שעשה אותם" אמר רג'וב בראיון לטלוויזיה הפלסטינית הרשמית. הוא הוסיף כי לארגונים הפלסטינים ישנה יכולת לעשות פיגועים גדולים יותר, אולם לדבריו העולם אינו מקבל פיצוץ של אוטובוס בתל אביב ולכן עדיף שלא להיגרר לזה.

 

עם זאת, הוא אמר בדרך עקיפה כי הריגה של חיילים ומתנחלים בגדה המערבית מותרת וכי הקהילה הבינלאומית אינה מתנגדת לה: "העולם אינו שואל על מתנחל או חייל שנמצא באדמות הכבושות במקום הלא נכון ובזמן הלא נכון, אף אחד לא שואל על כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים