שתף קטע נבחר

סטודנטים ערבים הפגינו בתל אביב: "ישראל מדינת טרור, הכיבוש מרפיח עד מטולה"

בהפגנה בכניסה לאוניברסיטת תל אביב מחו סטודנטים נגד "הוצאה להורג יום-יומית של פלסטינים". הם קראו: "דלתות אל-אקצה הן מברזל ודם השהידים הוא המפתח לדלתות הללו". מולם הפגינו פעילי ימין

 

 

עשרות סטודנטים ערבים הפגינו בצהריים (יום ג') בכניסה לאוניברסיטת תל אביב נגד מה שהגדירו: "ההתנכלויות, המעצרים, ייהוד ירושלים והוצאה להורג יום-יומית של בני ובנות העם הפלסטיני". הם קראו קריאות נגד ישראל והניפו דגלים פלסטיניים: "הכיבוש הוא טרור, שום תירוץ לא יעזור".

 

הם קראו בין היתר: "לא מפחדים, ישראל מדינה טרוריסטית. הרימו את דגל המהפכה על כל האדמה הכבושה - מרפיח עד מטולה. הרימו את דגל המהפכה ביפו, בחיפה ובעזה". טארק, אחד הסטודנטים: "אנחנו מפגינים נגד הכיבוש, נגד ההתנחלויות ונגד כל מה שקורה בירושלים. כוחות הביטחון ירו גם באזרחים פשוטים. כשמישהו פלסטיני רצח - הישראלים קוראים לזה טרור ומהצד האחר קוראים לזה נקמה. מבחינתנו שניהם רצח. אנחנו נגד טרור ונגד רצח, אבל אנחנו גם נגד ההתנחלויות והכיבוש".

עם דגלים פלסטיניים בפתח אוניברסיטת תל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
עם דגלים פלסטיניים בפתח אוניברסיטת תל אביב(צילום: מוטי קמחי)

הפגנת הסטודנטים הערבים  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הפגנת הסטודנטים הערבים (צילום: מוטי קמחי)

המשטרה נערכה  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
המשטרה נערכה (צילום: מוטי קמחי)

פעילי ימין התייצבו מולם  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
פעילי ימין התייצבו מולם (צילום: מוטי קמחי)
 

 

וואסים חג'ו, אחד המפגינים: "באנו להפגין נגד המצב שקיים בשבועות האחרונים בירושלים ובכל פלסטין. באנו למחות נגד התנהלות של ממשלת ישראל בקשר למסגד אל-אקצה והניסיון לשנות את הסטטוס קוו. באנו למחות נגד הכיבוש ולבקש שהוא ייפסק. צעקנו פה שהעם הפלסטיני מאוחד מכל הדתות וכל חלקי האוכלוסייה. אמרנו שדלתות אל-אקצה הן מברזל ודם השהידים הוא המפתח לדלתות הללו". כשנשאל על פיגועי הטרור שאירעו בשבועות האחרונים אמר: "לא באנו לדבר על זה".

 

מנגד הפגינו עשרות פעילי ימין והניפו דגלי ישראל ושלטים שבהם נכתב: "מסיתים על חשבון משלם המסים", "תתביישו, שקרנים, תומכי טרור". לב סולודקין, פעיל ימין: "הם מוחים על זה שכוחות הביטחון שלנו יורים באנשים שמנסים לרצוח חפים מפשע. אנחנו לא מוציאים להורג אף אחד. אף אחד לא לוקח פה את החוק לידיים. אנחנו מדינת חוק. ירושלים הייתה מאז ומתמיד של העם היהודי. הסטודנטים האלה מטילים כתם כבד על הרבה סטודנטים ערבים שלא מחפשים את הפרובוקציה הזו. הם פרובוקטורים ומסמנים את כל הסטודנטים הערביים כתומכי טרור".

 

אחד הפעילים אמר: "הם תומכים בשהידים ובטרור והם לא מתביישים לעמוד כאן ולהגיד את זה".

 

 

 

בהכנת הכתבה השתתף חסן שעלאן
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
מחאה באוניברסיטת תל אביב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים