שתף קטע נבחר

שפיר נגד הבית היהודי: "מאות מיליונים עוברים לעסקנים של בנט"

חברת הכנסת מהמחנה הציוני כתבה בפוסט כי ועדת החוקה אישרה תקציבים לחטיבה להתיישבות, שלטענתה קשורה לאנשי הבית היהודי. שפיר: "זו אפילו לא שחיתות רגילה". יו"ר הוועדה סלומינסקי: "קצה נפשנו מההצגות שלה"

נמשכים העימותים הפוליטיים סביב תקצוב החטיבה להתיישבות: ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) פרסמה היום (ג') סטטוס בפייסבוק שבו היא תוקפת בחריפות את יו"ר ועדת החוקה של הכנסת ח"כ ניסן סלומינסקי ואת מפלגתו, הבית היהודי. שפיר האשימה את סלומינסקי ואת חבריו למפלגה במהלכים מושחתים. בדיון שנערך אתמול אישרה הוועדה את הצעת החוק להסדרת מעמד החטיבה להתיישבות.

 

"בזמן שמדינה שלמה מתמודדת עם אירועי טרור רצחניים, החליטו אתמול בבית היהודי להעלות להצבעה מזורזת את הצעת החוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ' להנצחת השחיתות בחטיבה להתיישבות", כתבה שפיר. "אין כמו הידרדרות במצב הביטחוני כדי לגרוף עוד כמה מאות מיליוני שקלים בלתי-מפוקחים לכיסם של עסקני המפלגה של בנט, על חשבונכם כמובן".

שפיר וסלומינסקי. עוד עימות בנושא תקציבים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
שפיר וסלומינסקי. עוד עימות בנושא תקציבים(צילום: אוהד צויגנברג)

בין סלומינסקי לשפיר התרחשו כבר בכנסת הקודמת כמה מאבקים מתוקשרים, שעסקו בהעברות תקציביות ביחידה שמשמשת כזרוע המבצעת של הממשלה בהקמת וביסוס ההתנחלויות. בפוסט היום כתבה שפיר בנוגע לסלומינסקי: "אסור לניסן סלומינסקי להיות מעורב בשום החלטה הקשורה בגורלה של החטיבה להתיישבות. פשוט אסור, לא יעלה על הדעת שמפלגה שמתקצבת את הפעילים הפוליטיים שלה בכספי ציבור תקבל החלטות לגבי צינור הכספים המושחת שבאמצעות היא מעבירה את הכסף".

 

לטענת שפיר, 75 אחוזים מהעמותות התורניות שזכו לכספים דרך החטיבה להתיישבות קשורות לבית היהודי בקשרים פוליטיים ולטענתה הן משמשות מעין סניפים של המפלגה ברחבי הארץ הפועלים כדי לחזק את הבית היהודי ולסייע למפלגה בבחירות. "כמה ימים לפני הבחירות האחרונות הכריזו בבית היהודי על כנס חירום בירושלים", כתבה שפיר, "אליו הוזמנו בבהילות ראשי כל העמותות האלה. את פניהם קיבלו השר אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ' שהפצירו בנוכחים לגייס את העמותות שלהם לשבוע של מסירות נפש".

 

"זו ממש אידיאולוגיה" 

שפיר טוענת כי בידיה דוגמאות רבות נוספות למעשים בלתי-חוקיים מצד הבית היהודי ועמותות שהמפלגה מסייעת לתקצב .

לסיכום דבריה ציינה שפיר: "מאיפה מגיעה החוצפה הזאת של אנשי

הבית היהודי לקחת את הכסף של אזרחי ישראל ולהזרים אותו לכל מיני מטרות סקטוריאליות ופוליטיות? זו אפילו לא שחיתות רגילה, זו ממש אידיאולוגיה".

 

ח"כ סלומינסקי מסר בתגובה כי "קצה נפשנו מההצגות של ח"כ שפיר. הודעה על קיום ההצבעה בחוק מעמד החטיבה להתיישבות יצאה עוד בשבוע שעבר ביום ד' לכל חברי הוועדה ומופיעה גם באתר הכנסת, ולראיה הגעתה המתוזמנת של ח"כ שפיר וחברי כנסת נוספים בשעה שנקבעה להצבעה בלבד  מבלי שנכחה בדיון הקודם שהתנהל".

 

הוא הוסיף כי "בתחילת הדיון הודעתי כי הצבעה בעניין תתקיים בשעה 11:15, כפי שאכן בוצע בפועל בידיעת כל חברי הוועדה והנוכחים. יתרה מכך, נוכח צעקותיה והתנהגותה הביזארית של ח"כ שפיר אשר הפרה את הסדר ללא הפסקה בוועדה ובלתי ניתן היה לשמוע את הצבעות חברי הכנסת, התקיימה הצבעה נוספת, גם היא תחת מטח צעקותיה של ח"כ שפיר. לשמחתי, אני עסוק בעבודה רצינית בוועדת החוקה בסוגיות ציבוריות כבדות משקל, ולא במרוץ אחר כותרות פופוליסטיות וסרטוני פייסבוק. איננו במשכן לאומנויות הבמה אלא במשכן כנסת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
שפיר וסלומינסקי
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים