שתף קטע נבחר

נתניהו: "אבו מאזן הצטרף לחמאס ולדאעש"

ראש הממשלה קיים מסיבת עיתונאים עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון המבקר בישראל והמשיך לתקוף את ראש הרשות הפלסטינית. "אבו מאזן מברך על כל טיפת דם שנשפכת בירושלים"

 

 

בנימין נתניהו ממשיך לתקוף את יו"ר הרשות. "גל הטרור נגרם כי אבו מאזן הצטרף לחמאס ולדאעש בטענות שישראל מאיימת על מסגד אל-אקצה", כך אמר הערב (ג') ראש הממשלה במסיבת עיתונאים עם מזכ"ל האו"ם באן קי מון המבקר בישראל. "אדוני המזכ"ל, זה שקר מוחלט".

 

נתניהו המשיך ואמר כי "ישראל מגנה באופן נחוש על האתרים הקדושים, אנחנו שומרים על הסטטוס-קוו. הפלסטינים לעומת זאת הם אלה שמפרים את הסטטוס-קוו. הם אלה שהכניסו חומרי נפץ לתוך אל-אקצה. זו הפרה של הסטטוס-קוו".

 

עוד אמר ראש הממשלה כי "הם ניסו באופן אלים למנוע מיהודים ונוצרים לעלות להר הבית. זו עוד הפרה של הסטטוס-קוו. הם מנסים לשכנע את האו"ם לנתק את הקשר של העם היהודי לכותל המערבי. אלה אדוני האיומים האמיתיים על הסטטוס-קוו".

נתניהו לבאן: "אנחנו שומרים על הסטטוס קוו" (צילום: קובי גדעון / לע"מ) (צילום: קובי גדעון / לע
נתניהו לבאן: "אנחנו שומרים על הסטטוס קוו"(צילום: קובי גדעון / לע"מ)

נתניהו הוסיף כי הטרור הפלסטיני לא נובע מהתנחלויות או מהסכם שלום, אלא מהרצון "להרוס את מדינת ישראל פשוטו כמשמעו. רק לפני כמה ימים אמר אבו מאזן שהוא מברך כל טיפת דם שנשפכת בירושלים. הוא לא גינה אף אחד מהפיגועים והוא ממשיך להלל את הטרוריסטים כגיבורים.

אני מאמין שעל הקהילה הבינלאומית לאשרר כי ישראל לא מפרה את הסטטוס-קוו ולתת לישראל אישור לאיך שהיא מגנה על עצמה ולגרום לאבו-מאזן לעמוד בדבריו, להיות אחראי לדברים האלה".

 

מזכ"ל האו"ם ביקש להביע את תנחומיו למשפחות נרצחי הפיגועים וציין כי בכוונתו להיפגש עם כמה ממשפחות הקורבנות במהלך ביקורו. "אני מבין את הפחד והכעס שישראלים רבים מרגישים באווירה הנוכחית ולחובה שמוטלת עלייך ראש הממשלה היא להבטיח שאזרחי ישראל יכולים ליהנות מביטחון".

 

באן קרא לממשלת ישראל לפעול לרגיעה. "הדרך היחידה לסיים הסכסוך הזה הוא באמצעות משא ומתן שיביא לפתרון משמעותי. צעדים חד צדדיים מכל צד שהוא רק מלבים את המתח".

 

במקביל הבהיר דובר הבית הלבן ג'וש ארנסט שעמדת ארה"ב לא השתנתה ו"פתרון של שתי מדינות שיושג במו"מ ישיר בין הצדדים, היא הדרך לפתרון של הסכסוך. בואו לשולחן המו"מ לקבל החלטות קשות". בכך למעשה הביע דובר הממשל התנגדות לקבלת החלטות לגבי הסכסוך במועצת הביטחון.

 

ביום חמישי תקיים מועצת הביטחון דיון פתוח על המצב בישראל, וכמה שרי חוץ ערבים הודיעו על הגעתם לניו יורק כדי להשתתף. ברקע עדיין ממתינה היוזמה הצרפתית, שתונח בפני מועצת הביטחון, אולם מקורות דיפלומטים במטה האו"ם הביעו תמיהה מההתנהלות הצרפתים, שעד היום לא העבירו טיוטה לעיון לחברות המועצה האחרות.

 

ארה"ב טרם התייחסה ישירות ליוזמה הצרפתית, אבל כאמור הצהרתו של דובר הבית הלבן מבהירה שהיא תתנגד לכל מהלך של בינאום הסכסוך.

 

מזכ"ל האו"ם נפגש מוקדם יותר עם נשיא המדינה ראובן ריבלין, שהודה לו על מחויבותו של באן למזרח התיכון. ריבלין התייחס לעניין הר הבית ואמר: "הר הבית מוחזק כבן ערובה בידי אלו החפצים במלחמת דת. אסור לנו להרשות זאת. ישראל לא שינתה ולא תשנה אות אחת מהסכם הסטטוס-קוו".

 

על גל הטרור שהיכה גם היום אמר ריבלין: "אנו נאבק בנחישות בטרור המתמשך ללא מורא ופחד מתוך לכידות פנימית".

 

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג ושותפתו במפלגה ציפי לבני פגשו גם כן את באן קימון. הרצוג הדגיש בפני מזכ"ל האו"ם כי על אומות העולם לעמוד בנחרצות נגד הטרור הפלסטיני והאיסלאמיסטי ולגנותו בכל הכוח. שתיקה או תגובות מתונות של העולם עלולות להתפרש כמתן רוח גבית לטרור. יש להבהיר לפלסטינים כי דרך הטרור מובילה למבוי סתום ומסוכן".

 

אטילה שומפלבי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים