שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  אושרו תוכניות לאלפי דירות במרכז הארץ
  ליד ביה"ח תל השומר אושרה תוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה עם יותר מ-1,000 דירות ופארק טבע ענק; בת"א ובבת ים אושרו תוכניות לבנייני מגורים ומתחמי תעסוקה; ובגבעתיים יוקמו מגדלים חדשים במקום בתי שיכון

  שכונת מגורים חדשה ליד תל השומר: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז תל-אביב אישרה השבוע להפקדה את תוכנית תל השומר מערב להקמת כ-1,090 יחידות דיור חדשות בסמוך לבית החולים תל השומר. מדובר בשטח של כ-160 דונם השייך לאזור בקעת אונו שהיה חקלאי ויהפוך לייעוד למגורים. את התוכנית יזמה קבוצת בעלי קרקעות פרטיים לפני קרוב ל-25 שנה.

   

  כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן : 

   

  התוכנית תכלול גם שטחי מסחר ותעסוקה ובמרכזה כ-30 דונם של פארק טבע עירוני - אתר הטבע הגדול ביותר במחוז תל-אביב. בדיון בוועדה התייחסו המשתתפים לשימור ערכי הטבע לצד הבנייה למגורים. לדברי עורכי הדין המייצגים את קבוצת בעלי הקרקעות, עוה"ד ברוך אדלר וריקי שחר, "משמעות הדבר אינה פארק בנוי כי אם שטח פראי וירוק באמצע שכונת מגורים".

   

  גובה מבני המגורים יהיה בין 10 ל-13 קומות ו-20% מהדירות יהיו קטנות בשטח ממוצע של 75 מ"ר. שאר הדירות יהיו בשטח של 105 מ"ר בממוצע. מהוועדה נמסר כי גולת הכותרת של תוכנית זו הוא הפארק - המיועד להישאר כשטח שייעודו יהיה טבע עירוני. "השטח אותר בסקר טבע מחוזי ובסקר העירוני של עיריית רמת גן כאתר טבע בעל ערכיות גבוהה ביותר", נאמר בוועדה.

   

  עוד נאמר כי "חשיבותו של אתר הטבע העירוני בכך שהוא נשאר במצבו הטבעי ומייצג בית גידול שאפיין את מישור החוף, אשר נכחד במהלך השנים בשל הבנייה המואצת. הסקרים מצביעים על 219 מיני צומח, ביניהם גם צמחים מוגנים כגון: אירוס א"י, דבורנית, חצב, סתוונית, צבעוני ועוד".

  בית החולים תל השומר. בקרוב שכונה חדשה לידו (צילום: דודו אזולאי) (צילום: דודו אזולאי)
  בית החולים תל השומר. בקרוב שכונה חדשה לידו(צילום: דודו אזולאי)
   

  עוד מוסיפים אדלר ושחר כי "התוכנית, שתוכננה על ידי משרדי האדריכלים יסקי-מור סיוון ואמנון שוורץ אדריכלים היזם דורון אביב, נעשתה בשיתוף עם נציגי הארגון הירוקים". לדבריהם, מדובר בקרקע נטולת מבנים ולכן הליך הבנייה אמור להיות מהיר יותר משאר הקרקעות באזור, כמו אלה שעל גביהן אושרו באחרונה שתי תוכניות לבניית 12 אלף יחידות דיור במסגרת הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל).

   

  לדברי אדלר ושחר, "מדובר בפרויקט שממתין לאישור כ-25 שנה וסוף סוף נתקבל האישור של הוועדה המחוזית. זו בשורה נהדרת לאזור שכן הפרויקט יספק מאות יחידות דיור ומקומות עבודה, ובמקביל יוכל להציע לתושבי האזור פארק פראי. מדובר בדוגמה לעבודה משותפת ומפרה של הגורמים הירוקים וגורמי התכנון שהגיעו להסכמות בהקשר לנראות השטח".

   

  ת"א ובת ים: מגדל מגורים ומתחם תעסוקה

  בתל-אביב אושרה להפקדה תוכנית להקמת בניין בן 16 קומות מעל קומה מסחרית עם 90 דירות, בשטח של 3 דונם ברחוב טאגור ליד אוניברסיטת תל-אביב. מדובר בהריסה של חלק מבית מילמן שנבנה בראשית שנות ה-60 של המאה הקודמת כמעון לשיכון עולים, וכיום מתפקד כמבנה למעונות סטודנטים ומרכז מסחרי בקומת הקרקע. בחלקו המערבי של בית מילמן יועדו 8 קומות ל-40 דירות להשכרה או למעונות סטודנטים בשטח של 63 מ"ר.

   

  בבת ים אושרה תוכנית להקמת מתחם בינימיני באזור התעסוקה של העיר בשטח של 13 דונם שתכלול שטחי תעסוקה, מסחר, מגורים וציבור במתחם אחד בצפון אזור התעסוקה המתפתח בעיר, בין הרחובות יוספטל, קינמון (לשעבר העבודה), החרושת וניסנבאום. שטחי הבנייה שהתוכנית מאפשרת הם 43 אלף מ"ר לתעסוקה בשני מגדלים, כ-15 אלף מ"ר למסחר וכ-25 אלף מ"ר למגורים במגדל אחד הפונה לרחוב ניסנבאום ובו 285 דירות.

   

  בקומת הקרקע של הקומפלקס ימוקמו שטחי הציבור בהיקף של כ-2,200 מ"ר, לשימוש של גנים, מעונות יום וצרכים ציבוריים נוספים. מספר הקומות יהיה 44 קומות לתעסוקה ו-33 קומות למגורים מעל שתי קומות מסד שייעודן יהיה מסחר ותעסוקה. עוד כוללת התוכנית כיכר עירונית בשטח של דונם וחצי אשר תחבר בין אזור התעסוקה לרחוב יוספטל. הכיכר תכיל נטיעות, שבילי אופניים ומעבר הולכי רגל. היא תהיה מוקפת בשטחי מסחר וממנה תהיה נגישות למשרדים, למגורים ולעומק אזור התעסוקה של בת ים. 

  מתחם בנימיני (הדמיה: יוסי סיוון) (הדמיה: יוסי סיוון)
  מתחם בנימיני(הדמיה: יוסי סיוון)
   

  גבעתיים ורמה"ש: פינוי-בינוי ומגדל תעסוקה

  בגבעתיים, אושרה תוכנית פינוי-בינוי להקמת מבנים בני 8 קומות ומגדלים בני 15 ו-30 קומות ברחובות דרך השלום והמאבק. התוכנית חלה על שטח של כ-27 דונם בו בנויים כיום 9 מבני שיכון טוריים בני 3-4 קומות הכוללים 182 דירות ישנות. על פי התוכנית, מגדל המגורים הממוקם בפינת הרחובות דרך השלום והמאבק יהיה בגובה של 30 קומות בשונה מהקבוע בתוכנית המתאר העירונית לפיה מגדל צריך להיות בגובה 25 קומות.

   

  התוכנית מאפשרת הריסת המבנים הקיימים והקמת מספר מבני מגורים אשר יכילו 564 דירות - 20% מתוכן קטנות בשטח של 80 מ"ר. כמו כן, לאורך דרך השלום ורחוב המאבק תוקם חזית מסחרית. המגרש המרכזי המיועד למבנים ומוסדות ציבור יהיה בשטח של כ-2.5 דונם ויותרו בו שימושי חינוך, תרבות, ספורט, קהילה ורווחה.

   

  עוד אישרה הוועדה תוכנית להקמת מגדל תעסוקה ברחוב תפוצות ישראל במתחם כורזין בגובה של 27 קומות בהיקף של 25 אלף מ"ר לעסוקה ומסחר ועוד 1,000 מ"ר לצרכי ציבור. התוכנית חלה בשטח של 3.6 דונם.

   

  האישור התקבל במסגרת תוכנית רחבה יותר שאושרה ביוני השנה להקמת 12 מגדלים בני 27 קומות עם 264 אלף מ"ר לתעסוקה ומסחר ו-37 אלף מ"ר למבנים ומוסדות ציבור, יצירת מערך דרכים חדש הכולל דרכים תת קרקעיות והתחברות לאלוף שדה, הוראות שימור והעתקת עצים, בינוי ופיתוח.

  מתחם כורזין (הדמיה: יחיאל קומט) (הדמיה: יחיאל קומט)
  מתחם כורזין(הדמיה: יחיאל קומט)

   (הדמיה: יחיאל קומט) (הדמיה: יחיאל קומט)
  (הדמיה: יחיאל קומט)
   

  ברמת השרון אושרה תוכנית תוכנית מפורטת לחיזוק מבנים במטרה לעודד את מימוש תמ"א 38 במרחב התכנון המקומי. במסגרת התוכנית נקבע לקדם 9 מתחמים שיכללו 1,500 דירות חדשות. במקביל אושרה תוכנית התחדשות עירונית ברחוב סוקולוב 21-29 בעיר בשטח של כ-4 דונם. מדובר בחלקו הדרומי של רחוב סוקולוב, המהווה ציר עירוני ראשי ברמת השרון.

   

  התוכנית מאפשרת ליצור מתחם מגורים על ידי פינוי 23 דירות ישנות, אשר במקומן יבנו 145 יחידות דיור חדשות. 40% מכלל הדירות יהיו קטנות ב-4 מבני מגורים בגובה 7 קומות מעל קומת קרקע. 

   (הדמיה: אורי מזור) (הדמיה: אורי מזור)
  (הדמיה: אורי מזור)
   

  עוד בערוץ הנדל"ן: סיור על ריינג'רים בגני תקווה - מוזמנים לצפות

  צפו: סיור רכוב בגני תקווה

  צפו: סיור רכוב בגני תקווה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  פורסם לראשונה 20/10/2015 21:52

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בית החולים תל השומר. תוכנית לשכונת מגורים חדשה בסמוך
  מומלצים