שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "חיזוק הרשויות בתחום התרבות יביא לשינוי"

  שרת התרבות מירי רגב מתכננת להעביר כספים ישירות למועצות המקומיות, ולא רק למוסדות תרבות. במשרד החלו במפגשים בשטח כדי לקדם את המהלך: "נחזק את המועצות כדי למנוע שוטטות בני נוער ברחובות ואלימות. לא נתערב בתכנים"

  זה היה לפני כחודשיים. במשרד התרבות והספורט הודיעו על הגדלת תקציב שני המשרדים גם יחד בסכום של כ-500 מיליון שקל. שרת התרבות מירי רגב בישרה כי תקציב התרבות גדל בסכום של כ-200 מיליון שקלים, באותה נשימה הודיעה: "מה שהיה לא יהיה. פירמידת התקצוב משתנה".

   

  השבוע, רעיונות שהשמיעה בימים שעקבו לחתימת ההסכם מול האוצר, מעלים הילוך. "אנחנו קודם כל מרכזים מאמץ בלסיים את כל הסרת החסמים בקריטריונים הקיימים כדי שבינואר 2016, נסיים את שלב הדיבורים ונראה תוצאות בשטח", אומרים במשרד התרבות. 

   

  אחת היוזמות המרכזיות של השרה רגב, עמוד תווך של המהפכה החברתית עליה היא מדברת ובכלל זה "היפוך ההיררכיות" כמדיניות של "צדק חברתי", היא העברת כספים ישירות למועצות המקומיות. "בפעם הראשונה בהיסטוריה המשרד יתקצב לא רק את מוסדות התרבות, אלא את הרשויות עצמן מתוך הבנה שזה כלי חברתי חשוב", אומרים בדוברות המשרד. "אם יהיה חוג למשחק, בני נוער יהיו פחות ברחוב. אם יהיו להם מגרשי כדורסל, הם יוציאו את כל האנרגיות שם וירביצו פחות. חיזוק הרשויות בתחום התרבות בקהילה, יכול להוביל לשינוי אמיתי. לכל רשות יש את הצרכים המיוחדים שלה, כל קהילה תביא לידי ביטוי את התרבות שלה, אם זה תימנים בראש העין או דתיים בבית שמש, אנחנו לא נתערב בתכנים".

   

  החל מהשבוע, תצא משלחת מורחבת של אנשי המשרד למועצות אזוריות ויישובים שונים. "המטרה היא לשמוע על הצרכים המיוחדים של כל יישוב ולהכין סל מותאם לכל רשות".

   

  יריית הפתיחה לפרויקט הדגל של רגב נורתה אתמול (ג'). משלחת שכללה את מנכ"ל משרד התרבות, יוסי שרעבי, ואת כל הצוות המקצועי, הגיע לסיור באיו"ש. רגב נפגשה עם  ראשי המועצות האזוריות וביקרה בין היתר באולפנה לבנות בדולב, בישוב עפרה ובתצפית חרשה.

   

  "תפיסת השרה ברורה. תרבות וספורט הם כלים חברתיים שיכולים להביא לשינוי בחברה הישראלית ולהפוך אותה לצודקת, טובה ובריאה יותר. המדיניות היא נגזרת של זה. תמיכה ברשויות מצמצמת באופן עקיף שוטטות של בני נוער ואלימות ברחובות. חלוקת הכסף תיעשה על פי דרוג סוציו אקונומי. השרה מירי רגב מדברת על צדק חברתי על ידי הנגשת התחומים האלה לכלל האוכלוסייה. פריפריה היא לא רק עניין גיאוגרפי אלא יש רשויות חרדיות ומועצות במגזר הלא יהודי שעד היום כמעט לא היתה התייחסות לצרכים שלהם. הם קופחו לאורך שנים. זה חוסר צדק משווע וזה הולך להשתנות".

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איגוד רבני הקהילות
  השרה מירי רגב
  צילום: איגוד רבני הקהילות
  לאתר ההטבות
  מומלצים