שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סכסוך עבודה ל-2,000 עובדי מכבידנט

  העובדים בחברת בת של קופת חולים מכבי, המתמחה ברפואת שיניים, מחדשים את המאבק לשיפור תנאי העסקתם ועשויים לפתוח בשביתה בעוד כשבועיים. ההנהלה: "קוראים לוועד לגלות אחריות ולחזור במהירות למו"מ"

  עובדי רשת מרפאות מכבי-דנט - חברה בת של קופ"ח מכבי, המתמחה ברפואת שיניים, מחדשים את המאבק על תנאיהם; ההסתדרות הלאומית הודיעה היום (ה') להנהלת החברה כי הכריזה על סכסוך עבודה ל-2,000 עובדי הרשת. המשמעות - בעוד 14 יום יוכלו העובדים לפתוח בצעדים ארגוניים, עד כדי השבתה מלאה שלך פעילות המרפאות.

   

   

  עובדי הרשת הכריזו כבר על סכסוך עבודה בחודש אפריל השנה, בטענה לסירוב ההנהלה להכיר בהתאגדות העובדים, וכן בשל הפרות של זכויות העובדים המועסקים בה. בין היתר נטען לאי תשלום שכר כחוק עבור משמרות, כוננויות ושעות נוספות, אי תשלום ביטוח מקצועי לרופאי השיניים, העלאה מכוונת של יעדי העבודה כדי לצמצם בונוסים לעובדים ועוד.

   

  סכסוך העבודה הוקפא בחודש יולי, לאחר שההנהלה הכירה בוועד בהתערבות בית הדין לעבודה והצדדים הסכימו לפתוח במו"מ על הסכם קיבוצי. עם זאת, בוועד טוענים כי מאז לא חלה כל התקדמות בנושא, תוך שההנהלה המשיכה לנסות לפגוע בהתאגדות העובדים. "הפעם לא נסיר את סכסוך העבודה, עד שייחתם הסכם", מתריעה יו"ר הוועד הזמני בחברה, לימור הראל פייגנבוים.

   

  גורמים בחברה טוענים מנגד, כי הם הציעו לעובדים הצעות "מרחיקות לכת" מבחינת שיפור התנאים, אולם העובדים הרכיזו על סכסוך בטרם הספיקו לדון בהם. הם הוסיפו כי סלע המחלוקת המרכזי הוא דרישת הוועד לכלול בהסכם הקיבוצי גם כ-50 מנהלים המועסקים בחברה, דרישה לה ההנהלה מתנגדת. "רוצים להכניס את שדרת ההנהלה לההסכם הקיבוצי, אבל מדובר במשרות אמון וזה לא מקובל באף ארגון".

   

  עם זאת, הראל פייגנבוים הודפת את הטענות הללו וטוענת כי הדרישה שלהם מכוונת להנהלה הזוטרה. "הכוונה היא לא לשדרת ההנהלה הבכירה או הנהלת הביניים", היא מסבירה. "אני למשל, עובדת 9 שנים ברשת כמנהלת אדמיניסטרטיבית ומרוויחה 11 אלף שקל ברוטו בחודש". 

   

  ממכבידנט נמסר בתגובה: "הנהלת מכבידנט מנהלת בחודשים האחרונים מו"מ הוגן ומקצועי במטרה להגיע להסכמות במהירות האפשרית. קיבלנו מסמך דרישות המכיל למעלה משלוש מאות סעיפים, הכולל דרישות חסרות תקדים שחלקן חסרי היגיון. הנהלת החברה הכינה מסמך אלטרנטיבי אשר כולל הצעות מרחיקות לכת מבחינת שיפור התנאים, וביקשה לדון בהצעה במסגרת הישיבות הקרובות.


  "לצערנו, סלע המחלוקת אשר בגינו הכריזו שוב הוועד והסתדרות הלאומית על סכסוך עבודה, נסוב דווקא על דרישתם לכלול במו"מ הקיבוצי את מנהלי מכבידנט, דרישה לה מתנגדת ההנהלה. אנו מצרים על שהוועד בחר להתמקד רק במחלוקת בעניין המנהלים ונמנע מלהידבר ולהגיע לתוצאות בנושאים בהם ישנה אפשרות להגיע להסכמות לגבי מגזרי העובדים השונים במכבידנט. אנו קוראים לוועד לגלות אחריות ולחזור במהירות למו"מ".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים