שתף קטע נבחר

כדי לפתור את משבר הגז: דרעי יחליף משרד?

שר הכלכלה שמסרב לחתום על סעיף 52 ולסלול את הדרך לאישור מתווה הגז, נפגש היום עם נתניהו והביע נכונות להתפטר מתפקידו ולעבור למשרד אחר

האם הקץ לסאגת מתווה הגז יכלול חילופי גברי בתוך הממשלה? ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש היום (ו') עם שר הכלכלה, אריה דרעי, כדי לדון בדרכים לפתור את משבר מתווה הגז, לנוכח סירובו של דרעי לחתום על סעיף 52 לחוק ההגבלים העסקיים. בלשכתו של דרעי אישרו הערב כי שר הכלכלה הציע לראש הממשלה את התפטרותו מן המשרד, על מנת להעביר את סמכויותיו לנתניהו וכך לאפשר לו להביא לאישור מתווה הגז.

 

לנוכח כשלון המאמצים להשיג את הרוב הדרוש בכנסת למתווה הגז, הציע דרעי לנתניהו, בטרם המריא נתניהו לברלין באמצע השבוע, לעזוב את משרד הכלכלה. השניים סיכמו להיפגש עם שובו של ראש הממשלה, וכאמור, הם נפגשו היום בניסיון למצוא דרך "לפצות" את דרעי על התפטרותו ממשרד הכלכלה.

נתניהו ודרעי. מחפשים אלטרנטיבות ()
נתניהו ודרעי. מחפשים אלטרנטיבות

מקורביו של דרעי אמרו הערב: "הם אכן נפגשו. דרעי מוכן להתפטר, ועכשיו מחפשים אלטרנטיבות. יש כמה אופציות על הפרק, אבל נכון ליום שישי בערב שום דבר לא סגור ושום דבר לא סוכם. המגעים יימשכו".

 

בין הרעיונות שהועלו כדי לפצות את דרעי: למסור לידיו את תיק הפנים, שאותו הוא דרש במהלך המשא ומתן הקואליציוני, או תיק הרווחה או תיק התיירות (אם השר יריב לוין ימונה לשר הכלכלה). לפי שעה, שר הפנים סילבן שלום אומר כי הוא לא שמע על ההצעה של דרעי, וביום חמישי, בעקבות פניית ynet, אמר שלום כי הוא לא מעוניין לעזוב את משרד הפנים.

 

במהלך השבוע פנה ynet לאריה דרעי וליועציו כדי לבדוק אם קיימת אפשרות שעזוב את משרד הכלכלה. דרעי הכחיש בתוקף, אולם זמן קצר לאחר מכן פנה לנתניהו והציע את התפטרותו. על אף היותו של משרד הכלכלה אחד המשרדים החזקים במשק, דרעי עצמו לא נהנה מהעבודה במשרד ואינו מוצא "חדווה" בעשייתו. בשיחות סגורות הוא הביע לא פעם את תסכולו מהמשרד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
דרעי עם נתניהו. "לא נהנה במשרד"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים