שתף קטע נבחר

הרשימה המשותפת: אבו מאזן ביקש שלא נעלה להר הבית

ח"כים ברשימה המשותפת מאשרים את הפרסום ב"ידיעות אחרונות", לפיו אבו מאזן פנה אליהם וביקש שלא יגיעו לאל אקצה, כדי שלא להסלים את המצב. "היה לו חשוב מאוד שלא יהיה בלגאן", אומר ח"כ בכיר ברשימה

 

אבו מאזן. ארבעה ח"כים ברשימה המשותפת אישרו את הפנייה שלו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אבו מאזן. ארבעה ח"כים ברשימה המשותפת אישרו את הפנייה שלו(צילום: EPA)
 

תפילה באל אקצה. "אבו מאזן אמר 'אל תעלו'" (צילום: qpress) (צילום: qpress)
תפילה באל אקצה. "אבו מאזן אמר 'אל תעלו'"(צילום: qpress)

חברי כנסת ובכירים ברשימה הערבית המשותפת מאשרים את הפרסום ביום שישי ב"ידיעות אחרונות", לפיו יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ואנשיו, פנו אליהם וביקשו שיימנעו בשלב זה מעלייה להר הבית שעלולה להסלים עוד יותר את המצב המתוח ממילא בישראל. ארבעה ח"כים וגורמים במפלגה הערבית המשותפתאישרו את הפרטים ואת קיומן של השיחות עם יו"ר הרשות בעצמו.

 

בחלק מהמקרים השיחות התבצעו באמצעות יועצו הבכיר של אבו מאזן, אבל עם הבכירים ברשימה המשותפת שוחח אבו מאזן אישית. למרות נסיונות רפים של ח״כ אחמד טיבי להכחיש את הפרסום, הגורמים הבכירים במפלגה דווקא מאשרים אותו.

 

ח"כ בכיר סיפר ל"ידיעות אחרונות": "הייתי בקשר עם אבו מאזן כל הזמן. היה לו חשוב מאוד שלא יהיה בלגאן. לפני ועדת המעקב הוא דיבר איתי כמה פעמים. וכל הזמן אמר 'לא ולא ולא, אל תעלו לאל אקצא'. זאת היתה דעתי בכל מקרה, אבל הוא אמר את זה כמה פעמים".

 

ברשימה הערבית המשותפת אומרים היום כי "הם עצמאיים בהחלטותיהם וכי זו הייתה עמדתם גם טרם השיחה מהמוקטעה ברמאללה". אולם אין בכך כדי לסתור את עצם קיומן של השיחות בין אבו מאזן ואנשיו לבין חברי הכנסת הערבים.

 

היום הייתה פגישה בעאמן בין מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, לבין מלך ירדן עבדאללה. אחרי הפגישה הודיע מזכיר המדינה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו התחייב לאכוף את מדיניות הסטטוס-קוו, לפיה בהר הבית יכולים להתפלל רק מוסלמים, ואילו מי שאינו מוסלמי יוכל רק לבקר. קרי אמר כי נתניהו גם הסכים לפיקוח רציף 24/7 באמצעות מצלמות אבטחה בהר הבית. "כל האלימות וההסתה צריכות להיפסק. מנהיגים צריכים להנהיג", אמר מזכיר המדינה לאחר פגישתו עם המלך עבדאללה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: תאמר עבידאת
ח"כ אחמד טיבי
צילום: תאמר עבידאת
מומלצים