שתף קטע נבחר

יועצת נתניהו הושעתה לארבעה חודשים

פרח לרנר, יועצת הכנסת הנאמנה של ראש הממשלה, לא תוכל לשמש בתפקידה בחודשים הבאים לנוכח חקירת המשטרה בעבירות מרמה והפרת אמונים

 

פרח לרנר וראש הממשלה  (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
פרח לרנר וראש הממשלה (צילום: אוהד צויגנברג)

 

דווקא עם פתיחת מושב החורף של הכנסת, כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו נלחם על כל קול למען הקואליציה הצרה שלו, יועצת הכנסת הנאמנה שלו פרח לרנר הושעתה מתפקידה לארבעה חודשים. במשך תקופה זו תשתכר לרנר מחצית משכרה הקבוע.

 

נציב שירות המדינה משה דיין חתם ביום שישי על ההשעיה בשל התארכות חקירת המשטרה נגד לרנר בחשד לעבירות של מרמה והפרת אמונים - בשל ניגוד העניינים ששרר לכאורה בינה לבין בעלה היועץ האסטרטגי אבי לרנר. היחידה הארצית לחקירות הונאה בודקת חשד שלרנר קידמה חוקים והחלטות מבלי להצהיר שלבעלה התקשרויות עסקיות עם אותם גופים שנהנו לכאורה מאותן החלטות בתקציבים ממשלתיים.

 

ניגוד העניינים נחשף במקרה בעת שנבחנה מועמדותה של לרנר לתפקיד מנכ"לית משרד הקליטה מטעמו של שר הקליטה זאב אלקין. לרנר לא ציינה בטפסים את ניגוד העניינים שבו היא מצויה ולכן גם לא נערך איתה הסדר ניגוד עניינים באישור היועץ המשפטי לממשלה.

 

הוראות התקשי"ר מחייבות השעיית עובד מדינה שנמצא בחקירה באזהרה בעבירות שיש עמן קלון. בתחילה התנהלה נגד לרנר חקירה סמויה ואולם משהפכה גלויה תהו שורה של גורמים מדוע לרנר אינה מושעית כמו כל עובדי המדינה שנמצאים במצב משפטי דומה. התמיהה גברה כאשר לפני כשבועיים תועדה לרנר מנהלת שיחה במסדרונות משרד ראש הממשלה בזמן ישיבת הממשלה השבועית עם ממלא מקום מפכ"ל המשטרה ניצב בנצי סאו. עוד נודע כי גורמים בלשכת ראש הממשלה הפעילו לחצים כבדים שלא להשעות את לרנר בשל נחיצותה לראש הממשלה והיותה אשת אמון בעת הזאת.

 

זהו העובד הבכיר השני בלשכת ראש הממשלה שמושעה בתוך כשבועיים. קודם לכן הושעה סמנכ"ל נכסים ומבצעים בלשכת ראש הממשלה עזרא סיידוף, שהוא החשוד המרכזי בפרשת מעונות ראש הממשלה שנחקרת גם היא במשטרה.

 

עו"ד ד"ר יעקב וינרוט מסר בתגובה על ההשעיה של לרנר: "השעיה היא בדרך כלל דרך המלך במקרה של חקירה. במקרה הנוכחי יש לנו הרבה מה לומר על ההשעיה, אבל בשלב זה אנו מרכזים את כל המאמצים שלנו בהוצאת האמת לאור, ואין לנו ספק שבתום הבירורים והחקירות פרח לרנר תנוקה מכל חשד".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים