שתף קטע נבחר

ח"כ עודה: "נתניהו הוא ראש המסיתים"; אלקין: "הוא תמיד יצדיק טרור"

ראש הרשימה המשותפת טען באולפן ynet שהוא מתנגד לאלימות: "אבל כניסת מתנחלים להר הבית זו הפרת הסטטוס קוו". אלקין השיב לו: "תמיד אנחנו נהיה לא בסדר". אורי אריאל: "אמשיך לעלות להר הבית"

 

"בנימין נתניהו מתחיל ישיבת ממשלה בתקיפה של נציגי האוכלוסייה הערבית. הוא זה שמסלף את דברינו. הוא משקר בלי להניד עפעף. זה ראש ממשלה, לא אדם מהרחוב. ראש המסיתים במדינה הוא ראש הממשלה", כך אומר הבוקר (א') ראש הרשימה הערבית המשותפת, ח"כ איימן עודה, בהתייחסו לגל הטרור ולאירועים האחרונים סביב הר הבית. בראיון באולפן ynet הוא מדגיש כי הוא מתנגד לאלימות ואומר: "אני קורא להפגנה עממית בדרכי שלום".

 

ח"כ עודה התייחס גם לסוגיית הסטטוס קוו בהר הבית ולטרור שמלווה את התקופה האחרונה על רקע הטענה הפלסטינית לפגיעה אפשרית של ישראל במסגד אל-אקצה. בעקבות ההצהרות החוזות ונשנות של נתניהו על כך שיהודים לא יתפללו בהר הבית, ועל התיעוד המצולם של המתחם, אמר עודה: "כל צעד שנותן לאנשי הוואקף להחליט מי ייכנס ומי לא – זה צעד חשוב. אבל זה שמתנחלים נכנסים (למתחם) וזה ששר נכנס (אורי אריאל) זו הפרה גסה מאוד של הסטטוס קוו".

 

על הסכסוך עצמו אמר ח"כ עודה: "אני מחפש שלום-אמת, פתרון אמיתי, ביטחון לך ולנו. אני אופטימי כרוני, אבל פה אני לא יכול לטמון את הראש בחול. אני אגיד את המילה שהרבה אנשים בורחים ממנה: כיבוש. יש כיבוש שם, בירושלים המזרחית, בגבולות 67'. אז אני אומר לך, כי אתה לא רוצה להזמין אותי שוב עוד שישה חודשים, אני אומר לך – זה יתפוצץ".

 

 

תפילות בהר הבית (צילום: AP) (צילום: AP)
תפילות בהר הבית(צילום: AP)

 

על פרשת הערבי-ישראלי מג'לג'וליה שככל הנראה חצה את הגבול לסוריה כדי להצטרף לאחד מארגוני המורדים אמר ח"כ עודה: "הדאעש והדאעשיזם פוגעים בינתיים אך ורק בערבים. נניח שהסיפור הוא נכון, כי אנחנו עדיין מחכים לחקירה, אבל הוא היה פה, אצלנו, והוא לא פגע באף אחד. דאעש פוגע אך ורק בערבים, לכן הוא אויב לעם הערבי בכל מקום".

 

השר זאב אלקין ענה לו במשדר ב-ynet: "לפי איימן עודה אנחנו אף פעם לא בסדר ותמיד אפשר להסביר ולהצדיק את הטרור. חברי הכנסת הערבים – בהקשר הזה איימן דווקא פחות – אבל חלק מחבריו לרשימה נושאים באחריות ישירה. גם אחמד טיבי, גם ג'מאל זחאלקה, גם חנין זועבי וגם אחרים אמרו דברי שקר במודע".

 

באולפן ynet התראיין גם השר אורי אריאל, שהצהיר – למרות ההתחייבויות של נתניהו – שימשיך לעלות להר הבית: "בעזרת השם אני אעלה להר הבית, ואעשה את זה בתיאום כפי שעשיתי בפעמים קודמות. ראוי לעלות להר הבית בטוב ורע לפי ההלכה. בסך הכול יש שינוי לרעת יהודים כל הזמן. זה מצער אבל זה המצב. אני מקווה שראש הממשלה יפעל לתקן את זה".

 

על ההודעה שלפיה הר הבית יתועד במצלמות ענה השר אריאל בציניות: "הר הבית זה המקום המצולם ביותר בעולם בכל שנייה נתונה. לכן, אם מישהו רוצה לצלם אותו עוד פעם...".

 

בפתח ישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו להבנות שסוכמו ואמר: "סדרי הביקורים של יהודים בהר הבית נשמרים, לא יהיה בהם שום שינוי, כך גם סידורי התפילה של המוסלמים. אין שינוי בסטטוס קוו. לישראל יש עניין בהצבת מצלמות בכל חלקי הר הבית. ראשית, כדי להזים את הטענה שישראל משנה את הסטטוס קוו. שנית, כדי להראות מאין באמת באות הפרובוקציות וגם כדי לסכל אותן מבעוד מועד".

 

נתניהו אמר עוד כי "שמעתי את התגובה החיובית של שר החוץ הירדני לדברים שאמרתי אמש. אני מקווה שזה יסייע להרגיע את הרוחות, לפחות בעניין הר הבית".

 

נתניהו התייחס גם לחצייתו של צעיר ערבי-ישראלי מג'לג'וליה לשטח סוריה עם צנחן רחיפה ואמר: "אנחנו נלחמים בדאעש, בג'בהת א-נוסרה ובארגוני טרור אחרים כל הזמן. אמש עבר אזרח ישראלי את גבולנו ברמת הגולן כדי להצטרף לשורות האויב בסוריה. אנחנו נפעל לשלול לו את האזרחות. כך נעשה בכל מקרה כזה. מי שמצטרף לשורות האויב כדי להילחם בישראל – לא יהיה אזרח ישראלי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן, דוברות הכנסת
אלקין ועודה
צילום: גיל יוחנן, דוברות הכנסת
מומלצים