שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

משרד הביטחון מחלק גז פלפל לעובדיו; במשרד רה"מ מארגנים סדנאות הגנה עצמית

עובדי משרדי הממשלה נהנים מסיוע מול גל הטרור: במשרד הביטחון יחלקו תרסיסים (אבל לנשים קודם), אצל ראש הממשלה נרשמו עשרות לסדנאות קרב מגע

מכל הגז שמחלק משרד הביטחון  (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מכל הגז שמחלק משרד הביטחון (צילום: מוטי קמחי)

בהלת גז הפלפל שפשטה בישראל לנוכח גל הטרור הגיעה גם למשרד הביטחון. לנוכח הפיגועים, החליטה הנהלת המשרד לחלק לעובדים גז פלפל להגנה עצמית.

 

הודעה על כך הופצה אתמול בקרב כל עובדי משרד הביטחון: "לאור המצב, בכוונת הנהלת המשרד לספק לעובדי משרד הביטחון גז פלפל. הגז ינופק לעובדים כ'ציוד אישי' על כל המשתמע מכך. כל עובד המקבל גז פלפל יחתום עליו כ'ציוד אישי' והוא יהיה מחויב להחזיר אותו כאשר יפרוש או יעזוב את המשרד, או כאשר יתבקש להחזיר. החתימה על גז הפלפל היא רשות בלבד והיא נתונה להחלטת העובד. אם הציוד לא יוחזר מכל סיבה שהיא, יחויב העובד בעלות המוצר. במקרים שבהם המוצר יתכלה עקב שימוש או נזק, העובדי יחויב לדווח בהצהרה על נסיבות האירוע".

 

למכל הגז תצורף אגרת עבור כל עובד ועובדת ובה יפורטו הוראות שימוש ובטיחות, ציון כי השימוש באחריות העובד בלבד, גז הפלפל אישי ולא ניתן להעברה, וכי אין לשאת אותו בטיסות.

 

בשל העובדה שהמלאי הקיים במשרד הביטחון בכמות פחותה מהנדרש הוחלט כי החלוקה תתבצע ראשית לעובדות - בהתאם לרצונן - ובהמשך לעובדים.

 

גם במשרד ראש הממשלה החליטו להתמודד עם גל הטרור הנוכחי בדרך מקורית: אגף הביטחון במשרד החל לארגן סדנאות להגנה עצמית לכל העובדים כדי ללמד אותם כיצד ניתן לנטרל מחבל בידיים.

 

קצין הביטחון הפיץ הודעה לכל עובדי משרד ראש הממשלה על שלוחותיו ובה הוא הודיע על הסדנאות שאותם יעבירו מדריכי קרב מגע. בימים כתיקונם הם אמונים על ההדרכה של מאבטחי משרד ראש הממשלה. הסדנאות החלו כבר בראשית השבוע.

 

"לאור ההחמרה במצב הביטחוני וריבוי הפיגועים כלפי אזרחים ברחבי הארץ, אגף הביטחון יבצע בימים הקרובים סדנאות להגנה עצמית שיהיו פתוחות לכל עובדי המשרד על פי רישום מראש. הסדנה תכלול הסברים על האיומים הנשקפים, דרכי פעולה להתגוננות וכלים מעשיים בסיסיים להגנה מתקיפה פיזית, דקירה וכדומה", נמסר בהודעה.

 

כל עובדי משרד ראש הממשלה רשאים להשתתף בסדנאות ללא תשלום. לאור הביקוש הרב כבר נקבעו שש סדנאות, בכל אחת ישתתפו 20 עובדים. ישנה כוונה לקיים סדנאות נוספות בהמשך במקרה הצורך. ההדרכות יתקיימו באולם הראל (לשעבר אולם אוסלו) שבו ראש הממשלה נתניהו מקיים את מסיבות העיתונאים שלו.

 

משרד ראש הממשלה הוא המשרד הראשון שעורך סדנאות כאלה, ונשקל סיוע למשרדי ממשלה נוספים בעניין. גם עובדי לשכת רה"מ הוזמנו להשתתף בסדנאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
תרסיס במיוחד לעובדים
צילום: AFP
מומלצים