שתף קטע נבחר

מסתמן: ייסגר התיק נגד ראש העיר חולון

מוטי ששון נחשד בהטרדה מינית של עובדות בעירייה ונעצר בקול תרועה רמה. גורמים בחקירה אומרים כי הראיות אינן מספיקות כדי להגיש כתב אישום

תיק החקירה נגד ראש העיר חולון מוטי ששון בגין הטרדה מינית של עובדות צפוי להיסגר. כך אומרים היום (ג') גורמים המקורבים לחקירה. לדבריהם, החומר שנאסף עד כה אינו מספיק כדי להגיש כתב אישום.

 

לפני כשנה התפוצצה הפרשה לאחר שעובדת בעירייה התלוננה כי ששון הטריד אותה מינית כמה שנים קודם לכן. בעקבות התלונה זומן ראש עיריית חולון לחקירה באזהרה ביחידה הארצית לחקירות הונאה במשרדי להב 433.

מסתמן כי לא יואשם. ששון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מסתמן כי לא יואשם. ששון(צילום: מוטי קמחי)

עו"ד ששי גז (צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות") (צילום: יאיר שגיא
עו"ד ששי גז(צילום: יאיר שגיא "ידיעות אחרונות")

בסיס התלונה היה חשד להטרדה מינית של עובדת עירייה. בהמשך כשהגיע לחקירה התברר לו כי עובדת נוספת התלוננה נגדו. ששון הכחיש את הטענות לגבי המתלוננת הראשונה וטען בנוגע לשנייה כי רק ניסה לחזר אחריה.

 

מי שהגיש את התלונה הראשונה היה מקורב לאישה - שעבדה בעבר בעירייה - וטען כי חברתו הוטרדה מינית על ידי ששון. לדברי אותו מקורב, היא חששה להתלונן במשטרה. האישה סיפרה כי ראש העיר אף ביצע בה מעשה מגונה, חיבק אותה וניסה לגעת בה בניגוד לרצונה.

 

חוקרי יחידת ההונאה הצליחו להגיע לעוד בחורה, שעל פי החשד טענה לדפוס התנהגות דומה של ששון, וכך מצא עצמו ראש העיר (68), שמכהן כבר 22 שנה, נחקר בגין שתי תלונות.

 

כבר מתחילת החקירה היה ברור לחוקרים כי לא מדובר פה במקרים הקלאסיים שנתקלו בהם על הטרדות מיניות של ראש עיר. גם גרסתו של ראש העיר הייתה די סדורה ולא הייתה סותרת את העובדות.

 

התיק שכב במשך חודשים ארוכים במשרדי היחידה שם עוד קיוו לבדוק אם ישנן מתלוננות נוספות. על פי המסתמן כעת, ההערכה בלהב 433 היא שאין בתיק ראיות כרגע שיוכיחו עבירה פלילית. בתקופה הקרובה אמור התיק להגיע להכרעה ונראה כי הוא עתיד להיסגר ללא המלצה להמשך ההליכים הפליליים.

 

פרקליטו של ששון, עו"ד ששי גז, מסר: "מלכתחילה היה לנו ברור כי מדובר בתלונה כוזבת המונעת מנקמנות ומאינטרסים פוליטיים. אנו בוטחים בפרקליטות ובגורמי האכיפה שיקבלו את ההחלטה המתבקשת לסגירת התיק מחוסר אשמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום לביא
מוטי ששון
צילום: שלום לביא
מומלצים