שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שרגא ברוש: "אני לוביסט של 400 אלף עובדי התעשייה"
  נשיא התאחדות התעשיינים מאשים את הממונה על ההגבלים העסקיים בנזק גדול לאור העיכוב באישור מתווה הגז. "הגז הוא לתעשייה ולא לציבור, פופוליזם מנהל את השיח הציבורי". ומה מצב המשק והייצוא הישראלי על רקע גל הטרור והקיפאון המדיני? צפו בראיון

  "ברגע שהגז יתחיל לזרום, המחירים יוזלו וכושר התחרות של הייצוא הישראלי בחו"ל יגדל כי אנחנו נהיה יותר זולים מהמחירים של כל שאר העולם". כך אמר נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש. על רקע סאגת מתווה הגז. "מדובר ב-7 מיליארד דולר נזק למשק שגרם בן אדם אחד, הממונה על ההגבלים העסקיים וחברי כנסת פופוליסטיים הצטרפו אליו". צפו בראיון.

   

  ציום : ניר כהן ניצן דרור

  ציום : ניר כהן ניצן דרור

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ברוש הוסיף: "הרי הגז הוא גז לתעשייה. לחברת חשמל יש כבר גז, על הבתים הפרטיים לא מדובר, מדובר בגז לתעשייה. "99% מהציבור לא מבין בנושא הגז והפופוליזם מנהל את השיח הציבורי. היום אנחנו משלמים על אנרגיה שמופקת מסולר, מזוט, גז בין 12 ל-17 דולר. אם נוכל לשלם 5 או 6 דולר, זה לא משנה 20 סנט לפה או לשם, אין בעיניי הבדל. נהיה מהזולים בעולם. אנחנו יודעים מה טוב לנו ומחכים לרגע שנתחיל לשלם 5 או 6 דולר ליחידה". יצוין כי ברוש הוא בעל חברה לשיווק גז בשותפות עם יו"ר ההסתדרות לשעבר, עופר עיני.

   

  הוא התייחס גם למצב המדיני ולגל הטרור ואמר: "המצב המדיני משפיע עלינו מאוד כי אנו מדינת ייצוא. בעולם אנחנו מוחרמים בשקט או בקול רם. ההחרמה השקטה היא הרבה יותר מסוכנת כי אתה לא יודע מי לא קונה ממך בגלל שהוא לא רוצה לקנות מישראל. זו בעיה לאיש העסקים הישראלי ולמפעלים הישראליים. אני רוצה להאמין שגל הטרור יסתיים. יהודים, ערבים ישראלים ופלסטינים עובדים בכפיפה אחת בצורה יוצאת מן הכלל, בדו קיום מדהים".

   

  ברוש אמר גם כי "חזרתי להיות נשיא התאחדות התעשיינים על מנת להיות מעורב לטובה בכל דבר חברתי וכלכלי במדינת ישראל. זה לא סוד שאנחנו במשבר עמוק, ההגדרה הכלכלית אם אנחנו ערב מיתון או כבר במיתון היא פחות חשובה. כאשר הצמיחה השנתית היא פחות מ-3% והצמיחה לנפש היא 0% וכל שאר העולם צומח, המשמעות היא שאנחנו הולכים אחורה. איבדנו את כושר התחרות. כאשר הצמיחה במשק עמדה על 6%, חצי מזה הגיע מהגידול בייצוא והחצי השני הגיע מהצריכה המקומית. יש נסיגה בייצוא הישראלי ולכן הצמיחה ירדה ונשענים רק על הצריכה המקומית".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ניצן דרור
  נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש
  צילום: ניצן דרור
  מומלצים