שתף קטע נבחר

חגי עמיר שוחרר: "לא מתחרט, רבין הביא את המדינה לאסונות"

אחיו של רוצח ראש הממשלה שנעצר בגין הסתה נגד נשיא המדינה ומעצרו הוארך ביום, עתר לבית משפט המחוזי ושם הפכו את ההחלטה. עמיר על רבין: "הוא הביא את המדינה למערבולת של מלחמות". עורך דינו: לא הסית

 

  

יוצא הביתה: בית המשפט המחוזי בתל אביב הפך בצהריים (ד') את החלטת בית משפט השלום, והחליט כי חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה, ישוחרר למעצר בית. הבוקר הוארך ביממה מעצרו של עמיר בעקבות הדברים שכתב בפייסבוק נגד נשיא המדינה ראובן ריבלין, אולם על אף ששופט השלום ירון גת כתב כי הוא מסוכן לציבור "ולא ניתן לצמצם את הסיכון בחלופת מעצר", החליט המחוזי אחרת. עמיר לא הביע חרטה על מה שכתב.

 

"ריבלין הוא פוליטיקאי חנפן", כתב חגי עמיר בפוסט. "הוא לא הוא קובע אם אחי ישתחרר או לא, רק הקב"ה קובע כפי שהוא קבע שרבין יתפגר למרות שריבלין וחבריו לא ממש הסכימו, הוא קבע שריבלין יהיה נשיא, ויגיע הזמן שהוא יקבע שריבלין יחד עם המדינה הציונית צריכים לחלוף מעולם כפי שסדום חלפה בשל הפשעים שהם ביצעו במסגרת החוק נגד בני עמם, והיום הזה כבר לא רחוק".

 

אחרי שנלקח מבית הוריו לתחנת המשטרה הסכים חגי עמיר שהשוטרים יערכו חיפוש בביתו. הוא נלקח לשם, ובמהלך החיפוש במקום החרימו השוטרים את מחשבו. משם נלקח שוב לתחנת המשטרה, והפעם נחקר באזהרה. הוא הודה שכתב את הפוסט, אבל טען כי במה שכתב אין איומים.

 

חגי עמיר היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חגי עמיר היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

חגי עמיר משתחרר לאחר החקירה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חגי עמיר משתחרר לאחר החקירה(צילום: מוטי קמחי)

נציג המשטרה בדיון, יוני הירש אורן, טען בדיון הבוקר כי יש להאריך את מעצרו של אמיר, שכן "אם הוא היה אלמוני לא היו מתייחסים אליו. כאשר מדובר במי שריצה מאסר ממושך והוא אחיו של יגאל עמיר, ראוי שהדברים יוזכרו. החשוד הפיץ פוסט שישנם איומים בהסתה נגד נשיא מדינת ישראל וזאת לאחר שהנשיא הודיע מפורשת שהוא לא מתכוון לחון את אחיו".

 

סנגורו של עמיר, עו"ד ארי שמאי, טען כי יש לשחררו. "הדברים חוסים בצל חופש הביטוי. מדובר בדברים פילוסופיים. מאז שהשתחרר מהכלא הוא הפך לאדם רודף שלום. לא מדובר באדם ימני אלים, שיש סיכוי שמחר ייקח נשק וינסה להגיע לרובי ריבלין". לפני הדיון אמר שמאי: "אין קריאה למישהו חס ושלום לפגוע בכבוד הנשיא רובי ריבלין. הוא אומר משהו שכל אדם מאמין בו. שום בן אדם איננו בן אל-מוות".

 

 

אחיו של רוצח ראש הממשלה המנוח יצחק רבין נעצר אתמול בביתו בהרצליה על ידי משטרת גלילות בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק בגנותו של נשיא המדינה ראובן  ריבלין

 

הפוסט של עמיר פורסם בתגובה לדברים שאמר הנשיא ריבלין במהלך אירוע "נר יצחק" לזכרו של רבין בתחילת השבוע לציון 20 שנה להירצחו של ראש הממשלה.

 "כל עוד אני נשיא מדינת ישראל, לא ייצא הרוצח לחופשי", אמר ריבלין. "תיבש ימיני, אם אחתום אי פעם, על חנינה לאיש הארור הזה. לעולם לא". 

 

אחיו של הרוצח יגאל עמיר שוחרר במאי 2012 מהכלא אחרי 16 שנים וחצי מאסר. עמיר בן ה-47 הורשע במעורבות ברצח רבין בעבירות של קשר לביצוע פשע, החזקת נשק ואיומים. הוא היה זה שהכין את המחסנית לאחיו יגאל, והחדיר לתוכה כדור הולופוינט שיכולים לעבור שכפ"צ. הוא ריצה את מאסרו בהפרדה, בתא לבד. כל בקשותיו לחופשות נדחו בטענה שהוא מסוכן, גם חופשות חג. גם בקשתו להפחתת שליש נדחתה, דבר שאפילו רוצחים מקבלים.


פורסם לראשונה 28/10/2015 09:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
חגי עמיר, היום בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים