שתף קטע נבחר

"הפנים של איראן" מונתה לשגרירה הראשונה

דוברת משרד החוץ מרזיה אפחם, שהובילה את ההסברה האיראנית, היא האישה הראשונה באיראן שמתמנה לשגרירה מאז המהפכה האיסלאמית

"ישראל מבצעת מעשי טרור". אפחם בתפקידה כדוברת משרד החוץ ()
"ישראל מבצעת מעשי טרור". אפחם בתפקידה כדוברת משרד החוץ

לראשונה מאז המהפכה האיסלאמית ב-1979 מינה משרד החוץ האיראני שגרירה. מדובר בדוברת משרד החוץ האיראני, מרזיה אפחם, שתכהן, על פי הפרסום בערוץ BBC בשפה הפרסית, כשגרירת הרפובליקה האיסלאמית במלזיה.

 

עוד סיפורים מרתקים בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

עוד חדשות בעולם :

 

השגרירה האחרונה בסגל הדיפלומטי האיראני הייתה בזמן שלטונו של השאה. מדובר במהראנג'יז דולאתשאהי, שכיהנה כשגרירת איראן בדנמרק מ-1976 ועד למהפכה. היא הייתה חברת פרלמנט ועורכת דין, והייתה ידועה כפעילה בתחום של זכויות נשים.

 

תחת שלטון האייתוללות מוטחת ביקורת חריפה באיראן, ולפיה היא מצרה את זכויות האישה במדינה בשם חוקי ההלכה האיסלאמית הנוקשים.

השגרירה הקודמת של איראן, ב-1976, והשגרירה החדשה ()
השגרירה הקודמת של איראן, ב-1976, והשגרירה החדשה

אפחם נחשבת לכוכבת עולה בסגל הדיפלומטי האיראני. היא פועלת שם כבר שנים רבות וכיהנה כעוזרת שר החוץ ולאחר מכן כראש אגף יחסי הציבור במשרד החוץ. ב-2013, לאחר ניצחונו של חסן רוחאני בבחירות לנשיאות, היא עשתה את קפיצת המדרגה המשמעותית ביותר שלה ומצאה את עצמה באור הזרקורים, כשהפכה לדוברת הרשמית של משרד החוץ האיראני ובעצם לפנים של המשרד אחרי שר החוץ עצמו, מוחמד ג'וואד זריף.

בשנתיים שבהן כיהנה כדוברת משרד החוץ השמיעה אפחם, העוטה כמובן את הרעלה המסורתית (החיג'אב), עמדות חריפות נגד ישראל. "ההצהרות של נתניהו בקונגרס הן חזרה על שקריו הקודמים", אמרה אפחם אחרי נאומו של ראש הממשלה בקונגרס

האמריקני במרס השנה, שבו תקף את איראן על רקע גיבוש הסכם הגרעין בינה לבין המעצמות.

 

באופן צפוי, על רקע ההסלמה בזירה הפלסטינית וגל הטרור גינתה לאחרונה אפחם את "מעשי הטרור של ישראל נגד הפלסטינים חסרי הישע" ואת "חילול קדושת מסגד אל-אקצה". היא גינתה גם את "ההתקפות הפראיות של חיילי הכיבוש הישראלי נגד העם הפלסטיני חסר הישע, ובייחוד נגד תושבי הגדה המערבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלזיה, הנה היא באה. מרזיה אפחם
מומלצים