שתף קטע נבחר

נתניהו העידה: הטענות בדבר השפלת עובדים - "שקר מתועב"

אשת ראש הממשלה העידה בתביעה שהגיש עובד המעון גיא אליהו בסך חצי מיליון שקלים. "שופכים את דמי" אמרה נתניהו, "מני נפתלי הציע להם כספים כדי לתבוע אותי, הוא הזמין את הגלידת פיסטוק ועשה את הסכם המסגרת"

 

 

 

שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה, העידה אתמול (ה') במשך כשעתיים וחצי בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בפרשת תביעת עובד המעון, גיא אליהו, בגין הפרת חוק שעות עבודה ומנוחה והתנכלות. "זה שקר מתועב", אמרה נתניהו בתגובה לטענות של אליהו כי העובדים עברו השפלות בבית. "האווירה היום היא נעימה מאוד. הכול יפה בבית והכול כמו שצריך. כל המסכת כאן זה שקרים".

 

בפתח דבריה אמרה נתניהו: "אני רעיית ראש הממשלה הראשונה במדינת ישראל שממשיכה לעבוד בעבודתה. אני עוזרת לילדים חולי סרטן, לניצולי שואה, למשפחות שכולות, ולנשים מוכות".

 

נתניהו הוסיפה והתייחסה לטענות של הבשלנית לשעבר אתי חיים בדיון הקודם נגדה: "אני מקווה שהגברת אתי חיים טרחה להגיד שהיא חברה טובה מאוד של מני נפתלי וגיא אליהו", אמרה נתניהו. "זו חבורה אחת מלוכדת שכללה שלושה או ארבעה אנשים מתוך עשרות אנשים שהופעלו עליהם לחצים כבדים ואני מאוד מעריכה אותם שעמדו בלחצים. חלקם אמרו שמני נפתלי הציע להם כספים על מנת לתבוע אותי".

 

רעיית ראש הממשלה התייחסה גם לאירוע שבו התעלפה אתי חיים במעון ראש הממשלה. "קראו לי ואמרו לי שהיא התעלפה", העידה. "ראיתי שיש רופא ופרמדיק. ראיתי שהיא פתחה את עיניה והסתכלה עליי במבט מאוד לא נעים ואז עצמה את עיניה. אני לא רוצה להגיד מה חשבתי על ההתעלפות הזו. זה היה מבט מאוד לא נעים עליי. לא הרגשתי נעים עם המבט הזה".

 

נתניהו נשאלה גם לגבי הסיפור שסיפרה חיים ובו נטען כי היא משכה מפה עם אוכל. "לחלוטין לא נכון", אמרה. "זו המצאה מטורפת מההתחלה ועד הסוף. רוב העובדים שברו דברים פי מיליון יותר ממני. בטעות כמובן".

 

נתניהו האשימה את נפתלי גם בפרשת רכישת הגלידה למעון ראש הממשלה. "הסכם המסגרת, זה מני נפתלי עשה. בפועל באותה שנה זה יצא שלושת אלפים ומשהו. חלק גדול ממה שבעלי סופג את האש זה מה שמני נפתלי עשה. הוא הזמין את הגלידה פיסטוק ועשה את הסכם המסגרת".

 

הסכם המסגרת, שנחשף בעבר ב"כלכליסט", איפשר לראש הממשלה לרכוש גלידה בסך 10,000 שקל בשנה מגלידריה הסמוכה למעונו בירושלים. נתניהו הורה לבטל את ההסכם לאחר שנחשף.

 

רעיית ראש הממשלה הוסיפה ותקפה את העובדים שתקפו אותה: "הם ירקו לתוך הבאר שממנה הם שותים. לא סתם ירקו, הקיאו לתוך הבאר". נתניהו התייחסה גם לתגבורים במעון ראש הממשלה עם כוח אדם מבחוץ. "בתקופה שמני עבד זה נראה כמו גן חיות", אמרה. "הייתי רואה מישהו מגיש משהו ושואלת אותו מי זה".

 

נתניהו הוסיפה והשיבה לטענות של עובדים שעזבו: "אנשים נהיים חולים בגללי? יש גבול. אולי גם רצחתי את ארלוזורוב?". היא התייחסה גם למקרה שבו גיא אליהו טען שהוכרח לחזור הביתה כדי להגיד לה לילה טוב והכחישה שזה קרה. לדבריה, ייתכן שהוא נקרא לשוב הבית אך ורק בגלל בעיה של ההסקה. "אם קפוא בבית ועובדים הלכו בלי להגיד שהם הולכים, אמרתי לכל העובדים לפני שאתם הולכים תרימו טלפון ותשאלו אם צריך עוד משהו".

 

רעיית ראש הממשלה התייחסה גם למצב התחזוקה במעון ראש הממשלה, ואמרה: "ה'טיים מגזין' ערך ראיון עם בעלי לפני כשנתיים כשעשו עליו כתבה כאיש השנה. חצי טור הוקדש למעון ראש הממשלה וכתבו שם דברים מאוד לא מחמיאים. כתוב על ההזנחה ועל העליבות של הבית. אין אחד שבא לבקר שם ולא אומר את זה". נתניהו אמרה כי היחס שלה לעובדים מצוין. "אני מתייחסת באופן יפה ומנומס לעובדים", אמרה.

 

נתניהו הוסיפה ואמרה: "איך בבית הדין לעבודה כשסוחטים כספים מהמדינה למשהו שהוכח כעורבא פרח, היועץ המשפטי לממשלה שהיה אז לא הגיש כתב אישום לבית המשפט, איך זה קשור מעבר לשפיכות דמים המתמשכת שלי? יש שופטים בירושלים. לכתוב שאני פסיכולוגית ילדים מומחית ועוזרת למשפחות שכולות על זה מישהו כותב?".

 

אשתו של מני נפתלי יצאה בדמעות מהדיון אחרי הדברים שאמרה נתניהו על בעלה. "מי מממן בנאדם שטוען שמאז שהוא עזב אף אחד לא מוכן לקחת אותו לעבודה?", שאלה נתניהו. "מי מפרנס אותו שלוש שנים? הוא אבא לילדים. מי משלם אגרות בית משפט?".

נפתלי ואליהו בבית הדין (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
נפתלי ואליהו בבית הדין(צילום: אלי מנדלבאום)
 

מני נפתלי אמר בתום הדיון כי הוא עובר תקופה קשה ולא מצליח למצוא עבודה: "אנשים עולים לדוכן העדים ומשקרים".

 

רעיית ראש הממשלה העידה במסגרת התביעה שהגיש גיא אליהו בסך חצי מיליון שקלים נגד משרד ראש הממשלה וחברת הקבלן שהעסיקה אותו בגין הפרת חוק שעות עבודה ומנוחה והתנכלות.

 

אליהו טען בתביעתו כי בעת עבודתו בשנים 2012-2011 "טרטרה" הגברת נתניהו את העובדים במטלות מיותרות והשתלחה בו: "למשל כאשר הביא לגברת נתניהו אוכל שביקשה ומשהתחרטה, האשימה את התובע שהוא גורם לה להשמין".

 

אחר הצהריים עלה לדוכן העדים עזרא סיידוף, סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה, שכרגע מושעה מתפקידו בשל חקירת המשטרה בפרשת מעונות ראש הממשלה.

 

בדיון הקודם בחודש שעבר העידה במשפט אתי חיים, הבשלנית לשעבר במעון ראש הממשלה. חיים שחזרה את היום שבו התמוטטה במהלך עבודה: "יצאתי מהסלון ופתחתי את הדלת ובאתי לפתוח את הארון להוציא כוסות של יין ולא שמתי לב שהיא מאחוריי. כשפתחתי את הדלת היא נתנה לי מכה ביד. בומבה", העידה חיים. הגברת נתניהו הכחישה את המיוחס לה.

 

התביעה של אליהו הצטרפה לזו של אב הבית לשעבר מני נפתלי שטען בתביעתו ליחס מזלזל והשתלחויות חסרות רסן מצדה של אשת ראש הממשלה.

 

 


פורסם לראשונה 29/10/2015 17:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
שרה נתניהו בבית המשפט, היום
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים